Zgaszona Jesień

Opublikowano: poniedziałek, 30 stycznia 2017

Typy kolorystyczne – Jesień Zgaszona

Porady kolorystyczne Opublikowano: piątek, 27 września 2013

Zanim zaczniesz przygodę z opisem urody Zgaszonej Jesieni, zobacz video wprowadzające do 12 typów urody.

Dzisiaj opiszę typ siostrzany do Zgaszonego Lata, czyli Zgaszoną Jesień. Co oznaczają typy siostrzane? Są to typy, które mogą wymieniać się kolorami, poprzez delikatną metamorfozę zmieniać swój wizerunek, ponieważ ich palety kolorów są zbliżone do siebie. Zobacz więcej tutaj. Opis Zgaszonej Jesieni będzie prawie identyczny jak Zgaszonego Lata, z tą jednak różnicą, że Zgaszone Lato będzie miało przewagę chłodnych pigmentów, Jesień – ciepłych.

calista-flockhart
Zgaszona Jesień podobnie jak Zgaszone Lato jest typem miękkim, rozmytym, rozbawionym intensywności – jego niska chromatyczność jest najważniejszą cechą. Trudnym jest określenie, czy jest to typ zimny czy ciepły – ponieważ posiada w sobie cechy obydwu – oczywiście z większą ilością żółtego (ciepłego) pigmentu. Najprościej określić je jako lato wchodzące w jesień.
Włosy bardzo często są koloru mysiego blondu z ciepłymi refleksami, aż po włosy dość ciemne, kasztanowe. Oczy mają bliżej niekreślony (szaro-zielony, szaro-niebieski, szary) kolor, który dość często może się zmieniać pod wpływem zmiany oświetlenia. Białkówka oka nie odcina się wyraźnie od koloru tęczówki. Miękka Jesień nie ma w sobie kontrastu, jej wizerunek jest jednolicie szarawy, przygaszony. W przeciwieństwie do Zgaszonego Lata mogą pojawić się piegi w z złotym kolorze.

Kolory

Ponieważ Zgaszona Jesień to lato przechodzące w jesień, wybieramy kolory przygaszone, rozmyte, miękkie, zszarzałe, jakby wyblakłe przez słońce. Ciepłe i chłodne, z dominacją ciepłych odcieni. Kolory jaskrawe zdominują Zgaszoną Jesień i będą „odstawały” od skóry i mogą sprawić, że będziesz wyglądała na ‚przebraną’, a nie ‚ubraną’.

olsen_mary_kate

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów przygaszonych, miękkich ciepłych i chłodnych.
Jakie kolory pasują do Ciebie: biel kremowa, jasny szary, jasna brzoskwinia, łososiowy, piaskowa żółć, karmelowy brąz, gołębi błękit, zgaszony granat, przygaszona, ciepła czerwień, żurawinowa czerwień, głęboki, pudrowy róż, zgaszona purpura, jasny granat, zieleń morska, zieleń mchu, miętowy, oliwkowa zieleń, khaki, wszelkie odcienie turkusu.

Zgaszona Jesień

Unikaj: intensywnych, jaskrawych kolorów: electric blue, kobaltu, fuksji, czerni, śnieżnej bieli, intensywnego oranżu, zimnych zieleni i niebieskości, burgunda, szarości stalowej.

Jak zestawiać kolory?

Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Zgaszonej Jesieni

Zgaszona Jesień

Codzienny wygląd Zgaszonej Jesieni powinien opierać się na zgaszonych, ciepłych i dość ciemnych kolorach. Dozwolona jest domieszka barw zgaszonych, jaśniejszych i chłodnych, ponieważ typem siostrzanym jest Zgaszone Lato. Pamiętaj, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Zgaszona Jesień

Makijaż dla Zgaszonej Jesieni powinien być oparty na delikatnych barwach i miękkich połączeniach. Gdy podkreślasz oczy ciemnym eyelinerem, pamiętaj, aby podkreślić również brwi – doda to wyrazistości spojrzeniu. Mieszanka kolorów letnich i jesiennych będzie świetną kombinacją. Kolorystyka pasteli, zgaszonych cieni do powiek, łagodnych pomadek, wzbogacona o ciemniejsze lub mocniej nasycone elementy będzie świetnym wyborem. Uważaj na mocne, kontrastowe makijaże. Podkreślanie ust i oczu jednocześnie zostaw tylko na wieczór!

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.