Typy kolorystyczne – Ciemna Jesień

Porady kolorystyczne Opublikowano: wtorek, 24 września 2013

Zapraszam na opis urody kolejnego z 12 typów kolorystycznych. Na początek, zapoznaj się z definicją 12 typów kolorystycznych i obejrzyj to video: klik.

Dziś czeka nas zapoznanie się z Ciemną Jesienią. Ciemna Jesień, nazywana również Głęboką Jesienią, jest typem ciemnym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Jest to najciemniejszy i najgłębszy typ jesienny. Włosy są koloru ciemnego brązu, czasem zdarzają się włosy zbliżone do czarnych. Skóra jest ciemna: oliwkowa, beżowa, ciepło-miodowa. Oczy również są ciemne, przeważnie w odcieniach brązu: od piwnych aż po czarne. Oprawa oczu jest ciemna, ale nie kontrastowa. Ciemna Jesień jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Głęboka Jesień jest siostrzanym typem Ciemnej Zimy – różnią się temperaturą – Ciemna Jesień jest wyraźnie ciepła. Te typy mogą od siebie pożyczać kolory. Jeżeli nie znasz pojęcia typów siostrzanych, zobacz koniecznie ten wpis.

julia-roberts

Pamiętaj! Jeżeli masz jasne włosy, oczy i skórę – będziesz należała do innego typu kolorystycznego.

Kolory

Wybieramy kolory najciemniejsze, ciepłe, mocno nasycone z palety klasycznej Jesieni oraz dołączamy kilka chłodnych barw z palety Ciemnej Zimy. Kolory za jaskrawe, za jasne czy zimne będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciemną Jesień. Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciemnych cieplejszych i chłodniejszych.

Jennifer-Lopez

Jakie kolory pasują do Ciebie: czysta czerń, szmaragd, ciemny niebieski, ciemna czerwień malinowa lub pomarańczowa, oberżyna, śliwka, ciemny pomarańcz, terracota, musztardowy, ciemne złoto, zieleń mchu, zieleń trawiasta, ciemny turkus, ciemna czekolada, biel kości słoniowej, ecru.

Ciemna Jesień

Unikaj: jasnych, pastelowych kolorów, intensywnych, rażących kolorów, pudrowego różu, jaskrawego różu, neonowego pomarańczu, łososiowego, jasnego różu, cytrynowej żółci, miętowej zieleni, jabłkowej zieleni, błękitu cyjanowego, czystej, śnieżnej bieli, przygaszonych kolorów.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Ciemnej Jesieni

Ciemna Jesień

Codzienny wygląd Ciemnej Jesieni powinien opierać się na ciemnej, ciepłej, ale też lekko zgaszonej kolorystyce. Pamiętaj jednak, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, jest za jasne i za bardzo ochłodzi Twoją wyraźnie ciemną urodę, podkreśli niedoskonałości cery.

Ciemna Jesień

 

Makijaż dla Ciemnej Jesieni powinien być utrzymany w ciemnej i ciepłej kolorystyce. Dobrze będziesz wyglądała w zgaszonych, ciężkich barwach, ale możesz pożyczać chłodniejsze kolory od siostrzanego typu Ciemnej Zimy. Pomarańczowe odcienie brązu, granat, bordo, stare złoto, fiolet bakłażana, cała gama zieleni- pięknie podkreślą tęczówkę. Możesz decydować się na eyelinery – granat, gorzka czekolada, petrol, czerń.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.