Ciepła Jesień

Opublikowano: poniedziałek, 30 stycznia 2017

Typy kolorystyczne – Ciepła Jesień

Porady kolorystyczne Opublikowano: środa, 25 września 2013

Dziś w kolejce do opisu czeka Ciepła Jesień, czyli typowy Rudzielec, choć nie zawsze Ciepłe Jesienie są zupełnie rude 🙂 Pojęcie 12 typów urody jest dla Ciebie nowe? Kliknij tutaj i zobacz wprowadzenie.

Ciepła Jesień, jak sama nazwa wskazuje, jest typem ciepłym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Włosy są w zdecydowanie ciepłym odcieniu: rudości czy miedzi, ale mogą zdarzyć się również ciemniejsze włosy. Skóra może być jasna, ale też ciemniejsza – beżowa. Ciepłe Jesienie przeważnie źle znoszą kąpiele słoneczne – opalają się często na czerwono. Piegi widoczne są przez cały rok. Ważne, aby skóra była widocznie ciepła! Oczy są zielone lub orzechowo-brązowe – zawsze w nasyconym, ciepłym odcieniu. Ciepła Jesień jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Ciepłej Jesieni na pewno nie pomylisz z żadnym typem zimnym.

 

Julianne-Moore

Kolory

Wybieramy kolory najcieplejsze, ciemne, mocno nasycone z palety klasycznej Jesieni oraz dołączamy kilka ciepłych barw z palety Ciepłej Wiosny. Kolory jaskrawe czy zimne będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciepłą Jesień.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciepłych czystych i przygaszonych.

maria cross

Jakie kolory pasują do Ciebie: słoneczny żółty, ciepły, ciemny pomarańczowy, brzoskwiniowy, łososiowy, oliwka, khaki, musztardowy, złoty brąz, stare złoto, rudy, ceglany, koralowy, czerwień pomidorowa, makowa lub oranżowa, zieleń trawiasta lub jabłkowa, fiolet jagodowy, koralowy, turkusy, błękit morski, jasny granat.

Ciepła Jesień

Unikaj: czerni, śnieżnej bieli, cytrynowej lub kanarkowej żółci, kolorów jaskrawych, czerwieni wiśniowej, bordo, zieleni pistacjowej, leśnej, szmaragdowej, fuksji, magenty, błękitu lodowego, pruskiego, atramentowego, chłodnych pasteli, beżu.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Ciepłej Jesieni

Ciepła Jesień

Codzienny wygląd Ciepłej Jesieni powinien opierać się na wyrazistej, ciepłej, ciemnej i zgaszonej kolorystyce. Pamiętaj jednak, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, jest za jasne i za bardzo ochłodzi Twoją wyraźnie ciepłą urodę, podkreśli niedoskonałości cery.

Ciepła Jesień

Makijaż dla Ciepłej Jesieni powinien być utrzymany w ciepłej kolorystyce. Dobrze będziesz wyglądała w zgaszonych, ciężkich barwach, ale możesz pożyczać bardziej nasycone kolory od siostrzanego typu Ciepłej Wiosny. Pomarańczowe odcienie brązu, stare złoto, ciepłe fiolety, cała gama zieleni- pięknie podkreślą tęczówkę. Możesz decydować się na kolorowe eyelinery – morskie odcienie błękitów i zieleni, turkusy.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.