Zgaszone Lato

Opublikowano: poniedziałek, 30 stycznia 2017

Typy kolorystyczne – Zgaszone Lato

Porady kolorystyczne Opublikowano: poniedziałek, 30 września 2013

Kontynuując podział na 12 typów kolorystycznych – dziś prezentuję kolejny typ – Zgaszone Lato. Nazywane również Latem typu soft, czyli miękkim. Zobacz video wprowadzające.

Jennifer-Aniston

Zgaszone Lato jest typem miękkim, rozmytym, rozbawionym intensywności – jego niska chromatyczność jest najważniejszą cechą. Kolorystyka jest dość zgaszona, przez co błędnie bywa klasyfikowany jako Jasne Lato czy Zgaszona Jesień. Trudnym jest określenie, czy jest to typ zimny czy ciepły – ponieważ posiada w sobie cechy obydwu – oczywiście z większą ilością różowego (chłodnego) pigmentu. Najprościej określić je jako lato wchodzące w jesień.
Włosy bardzo często są koloru mysiego, oczy mają bliżej niekreślony (szaro-zielony, szaro-niebieski, szary) kolor, który dość często może się zmieniać pod wpływem zmiany oświetlenia. Białkówka oka nie odcina się wyraźnie od koloru tęczówki. Miękkie Lato nie ma w sobie kontrastu, jego wizerunek jest jednolicie szarawy, przygaszony. Kobiety o tym typie najczęściej farbują włosy.
Skóra posiada dość dużo różowego pigmentu.

Kolory

Wybieramy kolory przygaszone, rozmyte, miękkie, zszarzałe, jakby wyblakłe przez słońce. To jednak nie wszystko – Miękkie Lato lubi również kolory zapożyczone z cieplejszego typu kolorystycznego: ciepłą, ciemną czerwień oraz chłodną zieleń.
Kolory jaskrawe zdominują Zgaszone Lato i będą „odstawały” od skóry.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów przygaszonych, miękkich ciepłych i chłodnych.

Sarah-Jessica-Parker

Jakie kolory pasują do Ciebie: piaskowa żółć, karmelowy brąz, jasne i średnie szarości, biel kremowa, wszystkie zgaszone, mniej intensywne odcienie niebieskiego, np. gołębi błękit, zgaszony granat, błękit nieba, malinowa czerwień, karmazynowa czerwień, żurawinowa czerwień, głęboki, pudrowy róż, jasny granat, szmaragd, zieleń morska, oliwkowa zieleń, ciemny turkus.

Zgaszone Lato

Unikaj: intensywnych, jaskrawych kolorów: electric blue, kobaltu, fuksji, czerni, śnieżnej bieli, intensywnego oranżu, burgunda, pomidorowej, makowej czerwieni, gorzkiej czekolady.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Zgaszonego Lata

Zgaszone Lato

 

Codzienny wygląd Zgaszonego Lata powinien opierać się na zgaszonych, chłodnych i jasnych kolorach. Dozwolona jest domieszka barw zgaszonych i ciepłych, ponieważ typem siostrzanym jest Zgaszona Jesień. Pamiętaj, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, postarzy Cię i podkreśli niedoskonałości cery.

Zgaszone Lato

 

Makijaż dla Zgaszonego Lata powinien być oparty na delikatnych barwach i miękkich połączeniach. Mieszanka kolorów letnich i jesiennych będzie świetną kombinacją. Kolorystyka pasteli, zgaszonych cieni do powiek, łagodnych pomadek, wzbogacona o ciemniejsze lub mocniej nasycone elementy będzie świetnym wyborem. Uważaj na mocne, kontrastowe makijaże. Podkreślanie ust i oczu jednocześnie zostaw tylko na wieczór!

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.