Ciemna Zima – Typy kolorystyczne

Porady kolorystyczne Opublikowano: poniedziałek, 23 września 2013

Dziś czas na Ciemną Zimę – siostrzany typ Ciemnej Jesieni. Jeżeli jesteś początkująca w 12 typach urody, obejrzyj film wprowadzający: kliknij tutaj i film o typach siostrzanych: kliknij tutaj.

Ciemna Zima, nazywana często Zimną Głęboką lub Zimą Południową, jest typem ciemnym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan.

kim_kardashian

Ciemna Zima

Jest to najgłębszy typ zimowy. Włosy są najczęściej koloru czarnego, czasem zdarzają się brązowe refleksy. Skóra jest ciemna: oliwkowa, beżowa, kamienna. Oczy również są ciemne, przeważnie w odcieniach brązu: od piwnych aż po czarne. Jeżeli masz oczy niebieskie lub zielone, na pewno nie należysz do tego typu. Oprawa oczu jest ciemna, ale nie kontrastowa. Ciemna Zima jest typem bardzo wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym.

Kolory

Wybieramy kolory najciemniejsze, mocno nasycone z palety klasycznej Zimy oraz dołączamy kilka ciepłych barw z palety Jesieni. Kolory za jaskrawe, za jasne czy za ciepłe będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciemną Zimną.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciemnych cieplejszych i chłodniejszych.

Jakie kolory pasują do Ciebie: czysta czerń, odcień węgla, szmaragd, granat, krwista czerwień, bordo, oberżyna, śliwka, ciemne, chłodne fiolety, chłodne, ciemne róże, ciemne złoto, zieleń mchu, ciemny turkus, ciemne, chłodne zielenie, ciemna czekolada, biel kości słoniowej.

Unikaj: jasnych, pastelowych kolorów, pudrowego różu, neonowego pomarańczu, łososiowego, jasnego różu, cytrynowej żółci, miętowa zieleń, jabłkowa zieleń, ciemnych, jasnych odcieni, przygaszonych kolorów, żółtego, jasnego złota.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Ciemnej Zimy

 

Codzienny wygląd Ciemnej Zimy powinien opierać się na ciemnej, ale wyrazistej kolorystyce. Pamiętaj jednak, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Makijaż dla Ciemnej Zimy

Powinien być utrzymany w ciemnej kolorystyce. Dobrze będziesz wyglądała w wyrazistych, ciężkich barwach, ale możesz pożyczać cieplejsze kolory od siostrzanego typu Ciemnej Jesieni. Granat, bordo, stare złoto, śliwkowy fiolet, świerkowa zieleń. Możesz decydować się na ciemne eyelinery – granat, gorzka czekolada, petrol, czerń. Możesz stawiać na połączenie ciemne oczy i wyraziste usta w makijażu dziennym – Twoja uroda jest na tyle mocna, że nie przytłoczy jej to zestawienie.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.