Typy kolorystyczne – Chłodna Zima

Porady kolorystyczne Opublikowano: niedziela, 22 września 2013

Dzisiaj w teorii 12 typów urody (zobacz video) przyszła kolej na Chłodną Zimę. Jest ona typem wyraźnie chłodnym. Włosy Chłodnej Zimy jako jedynej z typów zimowych mogą być brązowe, nawet z jaśniejszymi blond pasemkami. Oczy mogą być w dowolnym odcieniu, od błękitu aż do ciemnego kamiennego brązu. Skóra jest zazwyczaj jasna, beżowa, może być ciemniejsza, ale zawsze z widocznym różowym zabarwieniem. Uroda tej Zimy nie ma w sobie wiele kontrastu. Jest intensywna, ale też najdelikatniejsza ze wszystkich typów zimowych. Jeżeli jesteś Chłodną Zimą, nie znajdziesz u siebie ciepłych elementów, a Twoja skóra będzie fatalnie znosiła ciepłe kolory.

Elizabeth-Hurley

Kolory

Wybieramy kolory najchłodniejsze i ciemniejsze niż w przypadku Chłodnego Lata. Kolory ciepłe sprawią, że Chłodna Zima będzie wyglądała bardzo niekorzystnie, skóra może zrobić się sino-zielonkawa, twarz będzie wyglądała na mocno zmęczoną i starszą.

Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów zimnych jaśniejszych, bardziej stonowanych i ciemniejszych, bardziej nasyconych.

Jennifer-Connelly

Jakie kolory pasują do Ciebie: kamienny brąz, wszelkiej odmiany szarości, odcienie niebieskiego (od jasnego, poprzez lodowy błękit, błękit królewski aż po granat), ciemne, chłodne fiolety, śliwka, lawenda, odcień czerwonego wina, szmaragd, fuksja, zieleń morska, lekko przygaszone odcienie błękitów i zieleni.

Chłodna Zima

Unikaj: wszelkiego ciepła: żółci, pomarańczy, ciepłych, rudych brązów, mlecznej czekolady, zieleni trawiastej, jabłkowej, ciepłego różu i fioletu, kontrastowych, intensywnych zestawień kolorystycznych, za jasnych zestawień kolorystycznych, czystej czerni.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Chłodnej Zimy

Chłodna Zima

 

Codzienny wygląd Chłodnej Zimy powinien opierać się na zimnych kolorach, ciemnych, dość wyraźnych. Twoje kolory są najdelikatniejsze z całej palety zimowej, ponieważ typem siostrzanym jest Chłodne Lato. Pamiętaj, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, postarzy Cię i podkreśli niedoskonałości cery.

Chłodna Zima

 

Makijaż dla Chłodnej Zimy powinien być oparty na chłodnych barwach. Mieszanka kolorów lata i zimy będzie świetną kombinacją. Kolorystyka pasteli, delikatnych różów do policzków, łagodnych pomadek, wzbogacona o ciemniejsze lub mocniej nasycone elementy będzie świetnym wyborem.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.