Czysta Wiosna

Opublikowano: poniedziałek, 30 stycznia 2017

Typy kolorystyczne – Czysta Wiosna

Porady kolorystyczne Opublikowano: czwartek, 19 września 2013

Ostatnim z trzech typów wiosennych jest Wiosna Kontrastowa. Jeżeli nie obejrzałaś jeszcze filmu wprowadzającego do 12 typów kolorystycznych, zapraszam tutaj.

Każdy z podstawowych typów kolorystycznych, czyli wiosna, lato, jesień i zima posiada swoje trzy podtypy oparte na atrybutach koloru (odcień, walor, chromatyczność).
Na początek zajęłam się Wiosnami, których wyróżniamy trzy podtypy: Jasna, Ciepła, Kontrastowa. Dziś Wiosna Kontrastowa (Clear). Jasna i Ciepła Wiosna zostały już opisane w poprzedzających postach.

adriana-lima

Czysta wiosna, jak sama nazwa wskazuje, jest typem mocno kontrastowym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Włosy mogą być zarówno koloru blond jak i ciemne. Oczy są najbardziej charakterystycznym elementem tego typu wiosennego – są jasne, szkliste, kontrastowe, przyciągają uwagę. Oprawa oka jest wyraźna. Uroda tej Wiosny ma w sobie wiele kontrastu: oczy są niezwykle wyraźne, kolor skóry kontrastuje z kolorem włosów. Kontrastowa Wiosna jest połączeniem zimy i wiosny. Jej wysoki kontrast i pełne nasycenie sprawiają, że może być pomylona z Zimną – różnicą będzie atrybut odcienia, czyli większa ilość ciepła w wyglądzie.

 

Kolory

Wybieramy kolory najbardziej nasycone i kontrastowe z palety klasycznej Wiosny oraz zapożyczamy kilka zimnych, kontrastowych barw z palety Zimy. Kolory przygaszone czy pastelowe będą sprawiały, że Kontrastowa Wiosna straci swoją wyrazistość.
Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów kontrastowych ciepłych i zimnych.

nicole-richie

Jakie kolory pasują do Ciebie: czysta czerwień, szkarłatna, karmazynowa czerwień, electric blue, czarny, jaskrawy oranż, limonkowa zieleń, szmaragdowy, trawiasta zieleń, ciepłe i zimne odcienie intensywnego żółtego, intensywny róż, indygo, chabrowy, błękit królewski, błękit paryski, koral, purpura.

Czysta Wiosna

Unikaj: przygaszonych, delikatnych i złamanych odcieni wszystkich kolorów, pasteli wszelkiego typu, szarości

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Czystej Wiosny

Czysta Wiosna

 

Codzienny wygląd Czystej Wiosny powinien opierać się na wyrazistej, kontrastowej, przyciągającej uwagę kolorystyce. Pamiętaj jednak, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, będzie za jasne i blade do Twojej mocnej urody. Możesz w nim wyglądać niewyraźnie.

Czysta Wiosna

 

Makijaż dla Czystej Wiosny może być wyrazisty, nawet ciemny. Kolorystyka dopasowana do typu urody, mocne, kontrastowe zestawienia kolorów – będziesz wyglądała mocno, ale harmonijnie. Grube czarne kreski, dramatycznie zarysowane brwi, podkreślanie jednocześnie oczu i ust – jest dla Ciebie dozwolone.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.