Typy kolorystyczne – Ciepła Wiosna

Porady kolorystyczne Opublikowano: wtorek, 17 września 2013

Wracamy do opisów typów kolorystycznych – dzisiaj czas na Ciepłą Wiosnę. Dla przypomnienia: na blogu pisałam już o tym, że typów kolorystycznych jest 12, a nie 4, dziś kontynuujemy opisy poszczególnych typów. Zanim przejdziesz dalej zobacz video o 12 typach urody.

Każdy z podstawowych typów kolorystycznych, czyli wiosna, lato, jesień i zima posiada swoje trzy podtypy oparte na atrybutach koloru (odcień, walor, chromatyczność).

Na początek zajęłam się Wiosnami, których wyróżniamy trzy podtypy: Jasna, Ciepła, Kontrastowa. Dziś Wiosna Ciepła (Warm). Jasna wiosna została już opisana w poprzednim poście.

nicole kidman
Ciepła Wiosna, jak sama nazwa wskazuje, jest typem ciepłym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Włosy są koloru blond i mają ciepły, złoty lub rudawy odcień. Skóra może być jasna, ale też delikatnie opalona, czyli beżowa. Zauważamy piegi, ale nie są one tak widoczne jak w przypadku Ciepłej Jesieni. Oczy są dość jasne: zielone, orzechowo-brązowe lub niebieskie – w tym wypadku jednak powinien być to ciepły niebieski, turkus. Ciepła wiosna jest typem dość wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Ciepłej Wiosny na pewno nie pomylisz z żadnym typem zimnym.

Kolory

Wybieramy kolory najcieplejsze, mocno nasycone z palety klasycznej Wiosny oraz kradniemy kilka ciepłych, przygaszonych barw z palety Jesieni. Kolory jaskrawe czy zimne będą poszarzały cerę lub przytłaczały Ciepłą Wiosnę.
Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu do narzędzia do analizy kolorystycznej – bardzo istotne jest odpowiednie zestawienie kolorów ciepłych czystych i przygaszonych.

Katherine_Heigl
Jakie kolory pasują do Ciebie: słoneczny żółty, jasny pomarańczowy, brzoskwiniowy, łososiowy, oliwka, khaki, musztardowy, złoty brąz, czerwień pomidorowa, makowa lub oranżowa, zieleń trawiasta lub jabłkowa, fiolet jagodowy, koralowy, turkus, błękit morski, jasny granat.

Kolory dla Ciepłej Wiosny

Unikaj: czerni, śnieżnej bieli, cytrynowej lub kanarkowej żółci, kolorów jaskrawych, czerwieni wiśniowej, karminowej, zieleni pistacjowej, leśnej, szmaragdowej, fuksji, magenty, błękitu lodowego, pruskiego, atramentowego.

Jak zestawiać kolory?
Przykładowe zestawienia kolorystyczne dla Ciepłej Wiosny

Typy-Zestawy 08_Ciepła-wiosna Zestawy

 

Codzienny wygląd Ciepłej Wiosny powinien opierać się na wyrazistej, ciepłej, ale wciąż jasnej kolorystyce. Pamiętaj jednak, że ubiór ma być dopasowany do Twojego charakteru, Twojej pracy i trybu życia.

Umów się na analizę kolorystyczną!

Takiego zestawienia powinnaś unikać, ochłodzi Twoją wyraźnie ciepłą urodę, podkreśli niedoskonałości cery.

Typy-Zestawy 09_Ciepła-wiosna Nie

 

Makijaż dla Ciepłej Wiosny powinien być utrzymany w dość mocno nasyconych barwach i ciepłej kolorystyce. Pomarańczowe odcienie brązu, stare złoto, ciepłe fiolety, pastelowe róże – pięknie podkreślą tęczówkę. Możesz decydować się na kolorowe eyelinery – morskie odcienie błękitów i zieleni, turkusy.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.