fbpx

Stylizacje monochromatyczne

Porady kolorystyczne

Raz na kwartał otwieramy Klub Stylowych Kobiet (kliknij i poznaj szczegóły) i prosimy Uczestniczki o przygotowanie tematów, która są dla nich palące w kontekście ubrań, mody i zakupów. Jednym z nich jest: jak tworzyć total look w mniej oczywistym kolorze. Pomyślałam, że to super temat na post na blogu. Oto on: wpis w temacie stylizacje monochromatyczne.

Gdy chcesz łączyć kolory w całą stylizację (czyli ubrania plus akcesoria, buty, torebka), może pojawić się pytanie: czy nie jest dziwne to, gdy jesteśmy ubrane całe na jeden kolor? To zależy 😉

Czym bardziej uniwersalny kolor, tym mniej „dziwnie” może być odebrana nasza stylówka. Czym innym jest ubrać się cała na biało czy beżowo, czym innym cała na pomarańczowo.

Będzie więc dziś o klasyce, ale też o mniej standardowych zestawieniach. Bo przecież nikogo nie dziwi kobieta ubrana cała na czarno, prawda? 😉 Z klasyką jest łatwiej. Jakie kolory uznawane są za klasyczne i łatwiej robić z nich zestawienia monochromatyczne? Czerń, granat, biel, szarość, beż. Obecne trendy lubią nawet całościowe zestawienia w dżinsie.

Ubrania: Answear, Buty: Monika Kamińska

 

Jak podejść do tematu, gdy chcesz zdecydować się na bardziej odważne zestawienia? Od czego zależy to, czy będziesz wyglądać dobrze? Dwie sprawy: typ urody i osobowość.

Jeżeli decydujesz się na kolor w stylizacji monochromatycznej, tak naprawdę decydujesz się na wybór kilku odcieni z jednej grupy kolorystycznej, np. żółci, pomarańczu, zieleni, brązu czy fioletu. Najważniejszym więc jest odpowiedź na pytanie: czy kolor, który wybieram służy mojemu typowi urody? Przykład? Chłodne Lato na pewno bardziej skorzysta na stylizacji monochromatycznej w odcieniach niebieskiego czy różu niż pomarańczu czy żółci. Ciepła Wiosna zupełnie na odwrót 😉

Kolejna sprawa: osobowość i styl bycia. Czym bardziej aktywny kolor wybierzesz (pomarańczowy, żółty, czerwony), tym bardziej będziesz widoczna dla innych. Nie lubisz tego? Wybierz chłodne, spokojniejsze kolory jak fiolet czy niebieski. Przypominam, że najspokojniejsze będą kolory uniwersalne. Jesteś ciepłym typem urody i lubisz być widoczna? Zdecyduj się na kolor pomarańczowy. Jeżeli wolisz mniej rzucać się w oczy, polecam stylizację monochromatyczną w brązie.

Decydując się na wybrany kolor, pamiętaj, że możesz operować odcieniami w aspekcie waloru (czyli stopnia jasności koloru) i chromatyczności (stopnia nasycenia). Czyli np. możesz połączyć tylko zielenie ciemne w całość lub rozjaśnić ciemne jasnymi. Możesz tworzyć stylizacje monochromatyczne zieleni ciepłej z zielenią chłodną, ostrej ze zgaszoną.

Koszula, dżinsy, buty, torba

stylizacje monochromatyczne

Lubisz takie zestawienia? Nosisz? Daj znać w komentarzu!

____________________________________________________________________________________

  1. Chcesz zobaczyć, jak możesz nosić czerń, jeżeli nie możesz jej nosić? 😉 Sprawdź tutaj. 
  2. Lubisz wpisy o łączeniu kolorów? Sprawdź jasny fiolet tutaj. 
  3. A może nie o kolorach, a o stylach? Zobacz najbardziej ulubiony przez moje Klientki, czyli paryski!

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.