fbpx

Czym jest jasna i ciemna baza ubraniowa?

Porady kolorystyczne

Baza ubraniowa? Tak, ale dobrze przemyślana i dopasowana!  Nie wierzę w słowo must have w szafie. Uważam, że nie ma obowiązku dla każdej z nas, by w swojej szafie miała jakiś konkretny element garderoby: czy to białą bluzkę, małą czarną, trencz, czy czarne spodnie. Zgodzisz się ze mną? Zapraszam Cię do zapoznania się materiałem, w którym wyjaśniam, jak budować bazę szafy w oparciu o kolory!

Tym bardziej nie wierzę w must have sezonu, ale to już kwestia trendów i konsumpcjonizmu, który namawia nas do tego, żebyśmy kupowały coraz więcej.

A z drugiej strony, czy wszystko jest dowolne? Czy naprawdę nic nie musimy?

No nie do końca. Moje podejście jest takie: Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie to, co jest dla niej dobre. To teraz padnie pytanie: Ok, ale co jest dla mnie dobre? Zaczęłabym od bazy ubraniowej. Jasnej i ciemnej. 

Czym jest jasna i ciemna baza ubraniowa?

Najprościej rzecz ujmując: to ubrania, które nosisz 🙂 Ubrania, których potrzebujesz, które Ci się sprawdziły, które rezonują z Twoim życiem.  Dla jednej kobiety mogą to być spodnie cygaretki, dla innej szwedy, dla innej ołówkowe spódnice. 

Czy Ty znasz swoje must have? Jeśli nie, to masz dwie drogi odkrycia swojej bazy ubraniowej. Metodą prób i błędów – samodzielnie poprzez procesy zakupowe lub w przyspieszonym tempie – korzystając z usług stylistki. 

I teraz tak- wszystkie elementy garderoby, w których Ty się czujesz dobrze, będą stanowić Twoją bazę ubraniową. Ale wprowadźmy podział na jasną i ciemną. 

Ciemna baza ubraniowa to wszystkie ubrania, których potrzebujesz w ciemnym wydaniu i analogicznie jasna baza ubraniowa to ubrania, których potrzebujesz w jasnych kolorach.

Czym są kolory bazowe?

Kolory bazowe to takie, które w różnych ilościach sprawdzą się dla większości. I to są: odcienie bieli, szarości, odcienie czerni, granatu, denimu, beże i czekoladowe brązy. To są kolory, które sprawdzą się dobrze u większości osób, w zależności od powierzchni. Wśród tych kolorów trzeba znaleźć najlepsze dla siebie, indywidualnie te jasne (z bieli, beży, szarości) oraz ciemne (z czerni, brązów, granatów). Taką bazę dobraną pod siebie można rozszerzyć. O jakie kolory?

Najlepiej o kolory z palety swojego typu kolorystycznego. Jeśli jeszcze nie znasz swojego typu, to zapraszam serdecznie na blog, gdzie dowiesz się więcej o 12 typach urody.

Jaki jest ideał szafy?

Moim zdaniem każdą rzecz, którą nosisz, potrzebujesz mieć w dwóch wersjach- wersji jasnej oraz ciemnej (zgodnie z paletą barw wybraną do Twojej szafy). Zbudowanie tej bazy uważam za priorytet na zakupach. Uważam, że na kolorowe, wzorzyste elementy, które są urozmaiceniem szafy następuje moment, dopiero gdy mamy solidną podstawę. Dopiero wówczas zapewnimy sobie możliwość odpowiedniego łączenia wszystkich elementów.

Ile kolorów jasnych i ciemnych w szafie?

Tutaj wpływ na pewno ma Twój typ urody. Wszystkie Wiosny i Lata będą miały w szafie przewagę kolorów jasnych, a Jesienie i Zimy kolorów ciemnych.

Podsumowując – mam nadzieję, że ta koncepcja wniesie nowe spojrzenie do Twojej szafy. Daj znać w komentarzu, jakie są Twoje doświadczenia.

Sprawdź E-book SZAFA KAPSUŁOWA NA JESIEŃ 2023 Szczegóły ➡️ https://ebook.kodstylu.pl/

___________________________________________________________________________________

  1. Chcesz zobaczyć, jak możesz nosić czerń, jeżeli nie możesz jej nosić?  Sprawdź tutaj. 
  2. Lubisz wpisy o łączeniu kolorów? Sprawdź jasny fiolet tutaj. 
  3. A może nie o kolorach, a o stylach? Zobacz najbardziej ulubiony przez moje Klientki, czyli paryski!

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.