fbpx

Chłodny typ a ciepły odcień skóry

Porady kolorystyczne

Czy chłodny typ urody może mieć ciepły odcień skóry? Często pojawia się to pytanie w grupie facebookowej Kod Stylu.

 

Czasem gdy próbujemy same określić typ urody, pojawiają się niezgodności – i to właśnie z nich rodzi się tytułowe pytanie. Dla uściślenia: chłodne typy urody w ścisłym znaczeniu to głównie Chłodne Lato i Chłodna Zima. Jednak pojęcie to możemy rozszerzyć na wszystkie Lata (również Zgaszone i Jasne) i wszystkie Zimy (także Ciemną i Czystą). Typy ciepłe to wszystkie Wiosny (Jasna, Ciepła i Czysta) oraz Jesienie (Ciemna, Zgaszona i Ciepła).

Bardzo często się zdarza, że chłodne typy urody mogą mieć cieplejszą karnację. Dlaczego tak się dzieje? Nasza skóra może mieć tzw. podwójną temperaturę. Jedną z nich określa ton (ang. tone), a drugą – podton (ang. undertone). Ton to jest to, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli np. zauważamy ciepły odcień (oliwkowy, złocisty, beżowy, śniady). Do tej obserwacji, czyli do tonu skóry, najczęściej dobieramy kosmetyki: podkład, puder, korektor. Ton skóry może nam się zmieniać, czego przykładami są opalenizna (zmieniasz podkład po lecie, prawda?) czy okres, kiedy czujemy się słabe albo niewyspane (pojawiają się podkrążone oczy, ogólna bladość, skóra wygląda niezdrowo).

Dla analizy kolorystycznej liczy się tak naprawdę podton skóry. Można powiedzieć, że wychodzi on na wierzch, gdy jesteśmy otoczone kolorem, czy to ubrania, czy chusty w trakcie analizy kolorystycznej.

Czyli w przypadku Chłodnego Lata i Chłodnej Zimy może być tak, że skóra opala się na żółtawy lub żółtobrązowy odcień, ale stosowanie ciepłych kolorów podczas analizy kolorystycznej sprawi, że będzie wyglądała bardzo niezdrowo. Tylko chłodne kolory dadzą jej zdrowy, świeży wygląd.

Oznacza to, że odcień skóry (ton) może nas trochę zmylić. Można być Chłodnym Latem czy Chłodną Zimą o ciepłym tonie skóry lub Ciepłą Wiosną bądź Ciepłą Jesienią o jej chłodnym tonie. Pamiętaj: ton to coś, co się zmienia – i do niego dopasowujemy podkład, puder, korektor; natomiast przy dobieraniu ubrań, pomadek, cieni do powiek ważny jest podton naszej skóry.

Jeśli właśnie czytasz pierwszy post na moim blogu, to koniecznie uzupełnij wiedzę o 12 typach urody.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.