fbpx

Kolorystyczne inspiracje dla chłodnych typów urody

Inspiracje

Rozpoczynamy nową serię wpisów! Tym razem opracowujemy dla Ciebie ciekawe połączenia kolorystyczne, które idealnie sprawdzą się jesienią i zimą.  Pierwsza publikacja dedykowana jest dla Chłodnego Lata i Chłodnej Zimy. Są to dwa typy, których głównym atrybutem jest temperatura. Kolory dla Chłodnego Lata będą jaśniejsze, mniej ostre niż dla Chłodnej Zimy, która jest typem ciemniejszym. Ze względu, że są to typy siostrzane, to niektóre elementy można wykorzystać w stylizacjach dla obu typów kolorystycznych. W kolażu użyto w ten sposób kobaltowy kożuszek oraz sztruksowe spodnie w odcieniu fuksji.

Zestawy dla Chłodnego Lata:

Pierwszy zestaw to połączenie różu z różem 🙂 Brzmi jak masło maślane? Ale zestawy składające się z kilku odcieni jednego koloru to przepis na sukces. Taki zestaw będzie przyciągał wzrok jak magnes podczas jesienno- zimowej szarugi.

zestaw Chłodne Lato

[bluza, spodnie, płaszcz, czapka, rękawiczki, buty, torebka]

Druga propozycja to wariacja w niebieskościach. Monochromatyczne stylizacje warto urozmaicać dodatkami – tutaj w kolorze złamanej bieli, która dodatkowo rozświetla stylizację.

[golf, spodnie, rękawiczki, kurtka, torebka, czapka, szalik, buty]

Trzecia propozycja to połączenie odcieni szmaragdu ze złamaną bielą. Kolory współgrają ze sobą idealnie:

[koszula, spodnie, torebka, płaszcz, buty, rękawiczki, czapka]

 

Zestawy dla Chłodnej Zimy:

Pierwszy zestaw to połączenie różu z ciemną szarością. Są to kolory zimne, ciemne, dość wyraźne.

zestaw chłodna zima

[sweter, spodnie, czapka, płaszcz, buty, torebka, rękawiczki]

Druga propozycja to połączenie kobaltu z fioletem i granatem. Takie zestawienie wyróżnia się na tle innych stylizacji. Jeśli wolisz bardziej stonowane i minimalistyczne połączenia, to wystarczy płaszcz i torebkę zastąpić elementami w granacie.

zestawienie dla chłodnych typów urody

[sweter, spodnie, kurtka, buty, torebka, czapka, broszka]

Chłodna Zima to typ kolorystyczny, który bardzo lubi się z fioletami. Mamy tutaj szeroką gamę do wykorzystania. Od jasnego fiołka, przez gencjanę, jagodę, rozmaryn po ametyst. Poniżej stonowana propozycja:

Zestawy dla Chłodnej ZImy

[golf, spodnie, beret, płaszcz, rękawiczki, botki, torebka]

I jak wiesz już jak można łączyć kolory ubrań? Które połączenie kolorystyczne podoba Ci się najbardziej? Te kilka przykładów to jedynie kropla w morzu możliwości (:p) jakie dają nam kolory z palet danego typu.  Podsumowując do niebanalnej stylizacji wystarczy trochę fantazji, inspiracji i wiedzy, którą chętnie się z Tobą dzielimy.


  1. o 12 typach kolorystycznych przeczytasz tutaj: 12 typów kolorystycznych.
  2. O typie urody Chłodne Lato więcej informacji znajdziesz tutaj: Chłodne Lato.
  3. O typie urody Chłodna Zima więcej informacji znajdziesz tutaj:Chłodna Zima.
  4. O typach siostrzanych przeczytasz tutaj: Typy mieszane czy typy siostrzane.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.