fbpx

Zestawienia kolorystyczne dla typów letnich

Porady kolorystyczne

Jasne Lato, Chłodne Lato, Zgaszone Lato

Jakie kolory powinny nosić i jak je zestawiać?

Analiza kolorystyczna według 12 typów to rozbudowana i bardziej precyzyjna wersja najbardziej popularnego podziału na 4 typy urody nazwane od pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Dziś zajmiem się typami letnimi, których wyróżniamy 3.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o typach: jasne lato, chłodne lato, zgaszone lato, kliknij tutaj.

Zapraszam na dzisiejszy video poradnik! Obejrzyj lub przeczytaj luźną transkrypcję.

Jak zestawiać kolory dla typów: jasne lato, chłodne lato, zgaszone lato

.

Lato jako jedna z czterech pór roku dzieli się na trzy podtypy kolorystyczne: Jasne Lato, Chłodne Lato, Zgaszone Lato.

Te trzy typy letnie charakteryzują się tym, że mają:

Jak mogą wyglądać reprezentantki typów letnich?

Jasne Lato –  jasne oczy, jasne oczy, dobrze wygląda w jasnych, pastelowych kolorach.

Chłodne Lato –  najlepiej wygląda w chłodnych kolorach, jest najbardziej wyrazisty spośród typów letnich.

Zgaszone Lato –  ma najmniej kontrastu w swojej urodzie, jego uroda może być „przymglona”. Bardzo dużo Polek odnajduje się w tym typie – popielaty kolor włosów, brwi wymagające henny – to cechy charakterystyczne.

Pamiętaj, że typu urody nie określa się za pomocą wyglądu (ale wygląd może wskazywać kierunek poszukiwań). Robi się to podczas analizy kolorystycznej: samodzielnej lub ze specjalistą. Chcesz zrobić ją ze mną? Sprawdź analizę stacjonarną na Śląsku i wersję online. Wersja online ma teraz nową, bogatszą prezentację. Klientki są nią zachwycone 😉

Jak wybierać zestawienia?

Jasne Lato powinno nosić jasne zestawienia kolorystyczne.

Chłodne Lato powinno nosić dominację chłodnych odcieni w swoim wizerunku.

Zgaszone Lato powinno skupić się na zgaszonej palecie kolorystycznej.

Proste? W praktyce nie do końca 😉

Jasne Lato:

Typ urody, który bardzo dobrze prezentuje się w pastelach. Ale czy te pastele nosić tylko przy twarzy? No nie! Tutaj kluczem do sukcesu jest spójne zestawienie kolorystyczne. Z pewnością słyszałaś, że analiza kolorystyczna bada te kolory, które dobrze wyglądają przy naszej twarzy.  Jednak pamiętajmy, że ludzie patrzący na nas odbierają całą sylwetkę. Jasne Lato będzie dobrze wyglądało w kolorach jasnych, chłodnych i „przymglonych”. Stylizacje opieraj o blady błękit, o chłodne zielenie (pistacja, mięta), chłodny beż, szarość i delikatne róże.

stylizacja dla jasnego lata

[bluza, spodnie, torebka, buty, skarpety]

Chłodne Lato:

Typ kolorystyczny, który stoi w opozycji do typów ciepłych i najgorzej będzie się prezentować w palecie ciepłej jesieni- dlatego, jeśli jesteś jego reprezentantką musisz pogodzić się z faktem, że zgniłe zielenie, rudości, musztarda, brąz nie są korzystne dla Twojej urody. Ty będziesz doskonale się prezentować w chłodnych, iskrzących zestawach kolorystycznych. Będzie dużo odcieni błękitów od jasnych po intensywne chabrowe, kobaltowe (w związku z tym, że typem siostrzanym jest Chłodna Zima) oraz różu również od jasnego do fuksji i magenty. Oprócz tego paleta chłodnego lata zawiera w sobie średnie szarości oraz chłodne zielenie (np. szmaragdowa). Kolory chłodne możesz w dowolnych kombinachach łączyć ze sobą.

stylizacja dla chłodnego lata

[sukienka, torebka, kolczykibuty]

Zgaszone Lato:

Ze względu na swoją delikatną urodę, pięknie prezentuje się w „przymglonych”, wyblakłych, delikatnych kolorach. Pamiętaj jednak, że Twój wizerunek nie musi być szaro-bury! Dzięki temu, że Twoim typem siostrzanym jest Zgaszona Jesień, Twoja paleta może się wzbogacić o delikatne khaki, kamienne brązy, jakieś rudości, brudne róże (nawet rosewood – z nutą brązu). Godnym uwagi dla Zgaszonego Lata są zestawy, które łączą ze sobą elementy garderoby w kolorze zgaszonym z elementami w kolorze z palety chłodnego lata. Sięgnąć można po bardziej intensywny błękit, klasyczną czerwień, trawiastą zieleń.

stylizacja dla zgaszonego lata

[sweter, spodnie, buty, torebka, kolczyki]

Podsumowując te trzy typy letnie: Jasne Lato sięga po jasne zestawienia kolorystyczne, lub jasne ze średnim. Chłodne lato może pozwolić sobie na wprowadzenie zimowych barw do swojej palety. Na pewno unikaj jesiennych zestawów. Zgaszone lato – unikaj jaskrawych, mocno nasyconych kolorów, wybieraj te miękkie, przydymione. Pamiętaj, że typ letni jest bezsprzecznie jasny, chłodny i zgaszony. Dla danego podtypu będziemy wyciągać jeden, główny atrybut i to on będzie bezsprzecznie naszym kluczem po świecie barw i kolorów.

Z pewnością odnajdziesz idealne dla siebie zestawienia kolorystyczne. Po inspiracje dla typów letnich  odsyłam Cię na moje konto Pinterest.

Zapraszam również do zapoznania się z książką Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej.

Daj znać w komentarzu czy masz swój ulubiony zestaw kolorów! 🙂

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.