fbpx

Z czym łączyć czarny?

Porady kolorystyczne

Czarny wyszczupla, czarny można łączyć z każdym kolorem, czarny pasuje na każdą okazję.

Czy to jednak prawda?
Czy każdy może go nosić?

Czarny wyszczupla.

Tak, oczywiście. Czarny pochłania całe światło, więc daje wrażenie, że czarny przedmiot jest mniejszy. Pamiętaj jednak, że nie tylko czarny wyszczupla, wszystkie ciemne kolory to robią! Granat, ciemny fiolet, ciemna zieleń… Jeżeli jesteś krągła, niekoniecznie musisz chodzić zawsze ubrana w czerń 😉

Czy pasuje na każdą okazję?

Na pewno idealnie sprawdzi się na wieczorne, oficjalne spotkania. Jest bardzo elegancka, ale jest to elegancja bardziej wieczorowa niż biznesowa. Lepiej prezentuje się w świetle sztucznym niż w dziennym.
Jeżeli chcesz więc kupić sobie czarną marynarkę do pracy, postaw lepiej na granat lub grafit – będą bardziej biznesowe.

Czy pasuje dla każdej osoby?

Na pewno sama wiesz, że nie. Niejednokrotnie widziałaś osoby, które w czerni wyglądają smutno albo po prostu … staro. To, czy czerń jest Twoim kolorem, określi analiza kolorystyczna. Nie wiesz, co to? Obejrzyj video.

Dlaczego ten kolor, a właściwie jego brak wzbudza tyle kontrowersji?
Na to i na inne pytania odpowiadam w najnowszym video poradniku. Zapraszam!

Jeżeli obserwujesz mnie od jakiegoś czasu, to wiesz zapewne, że czarny nie jest moim ulubionym kolorem. Nie dzieje się tak bez powodu, ale dziś nie będę o tym mówić. Dzisiaj odpowiem na pytanie, które niedawno otrzymałam: co zamiast czerni i dla kogo? Zapraszam do najnowszego video poradnika.

 

Ja w czarnym w ogóle nie chodzę. Dzisiaj założyłam bluzkę w takim kolorze dla hecy. Jak myślisz dlaczego nie noszę czerni? Dlatego, że nie powinnam ( bo to nie “mój” kolor?), czy może z innych powodów? Daj znać w komentarzu 🙂

Kto może nosić czarny? Jak zestawiać go z innymi kolorami?

Czarny powoduje, że niektórzy wyglądają w niej smutno, staro lub jak osoba żywcem wyciągnięta z pogrzebu. Jeśli jesteś osobą, która lubi tej czerni nosić dużo, to koniecznie obejrzyj film.

Pracuję na 12 typach kolorystycznych (jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest 12 typów kolorystycznych to odsyłam Cię do serii wpisów. Na początek zacznij tutaj: Jak rozpoznawać typy kolorystyczne )

Kto może nosić dużo czarnego koloru, przy twarzy?

Typy Zimowe – Ciemna Zima, Chłodna Zima, Czysta Zima. Najlepiej w czerni wygląda Ciemna Zima. Tutaj czarny total look można stosować z uśmiechem na ustach.

Kto jeszcze? Wszystkie typy siostrzane do tych wymienionych powyżej. (Jeśli nie wiesz co to jest typ siostrzany, to również odsyłam do materiałów dodatkowych).

Ciemna Jesień, Czysta Wiosna (w zależności od tego czy w urodzie ma więcej jasnych elementów, czy ciemnych), Chłodne Lato ( w większości nie najlepiej wygląda w czerni, lecz jeśli ma ciemne włosy to może uratować).

Kto nie powinien nosić dużo czerni?

Jasne Lato i Jasna Wiosna, czyli te osoby, które mają dużo jasnego waloru w swojej urodzie (jasna skóra, jasne oczy, jasne włosy). Ta czerń pochłania całe światło, i to pochłonięcie powoduje, że podkreślone zostają cienie pod oczami, zmarszczki, niedoskonałości, pęknięte naczynka, zaczerwienienia. Tym dwóm typom nie polecam koloru czarnego do włączenia w swojej garderobie.

Co z innymi typami?

Pozostało nam Zgaszone Lato, Zgaszona Jesień, Ciepła Jesień i Ciepła Wiosna. To są typy, które w zależności od tego ile ciemności mają w swojej urodzie mogą zwłaszcza w sytuacjach wieczorowych tę czerń przysposobić. Tutaj ważne, by było to światło sztuczne, nie naturalne. Jednak, jeśli jesteś którymś z tych typów i byłaś na analizie kolorystycznej u mnie, bądź u innej kolorystki, to wiesz się, że czerń rzadko kiedy się sprawdza i lepiej sięgać po inne, bardziej twarzowe kolory.

I można makijażem, henną lub farbowanymi włosami pomóc sobie nosić czerń, lecz jeśli nie masz w sobie dużo kontrastu, dużo ciemności to ten kolor nie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jak zestawiać czerń?

Można wysunąć teorię, że czarny możemy łączyć z każdym kolorem z palety naszego typu kolorystycznego, ale są pewne wyjątki. Na jakie połączenia moim zdaniem trzeba uważać?

czerń + fluorescencyjne kolory

czerń + kolory aktywne (czysta czerwień, czysta żółć, czysty pomarańcz)

Czarny obroni się w połączeniach z ciepłą, topazową żółcią, lub z ciepłym, rdzawym pomarańczem lub ciepłą, zgaszoną czerwienią, która gdzieś wpada w bordo. Jednak wyżej wymienione połączenia mogą być tandetne i przerysowane.

Jeśli jesteś jednak Ciemną Zimą lub Ciemną Jesienią to czarny możesz śmiało łączyć ze wszystkimi kolorami ze swojej palety.

Jak zestawiać czerń, jeśli nie jest dla Ciebie?

Dawaj czerń daleko od twarzy, w małych ilościach.

Jeżeli jesteś typem kolorystycznym Chłodne Lato z jasnymi oczami, z jasnymi włosami  to ubierz sobie bluzkę, która jest w Twoim najlepszym kolorze i dodaj czarne spodnie, lub czarną torebkę, może buty. Czym dalej od twarzy będzie zlokalizowana czerń, tym lepiej dla Twojej urody. Jeśli chodzi o Jasną Wiosnę i Jasne Lato to wolałabym, żebyś nigdy nie sięgała po czerń, gdyż bardzo trudno jest ją wpleść w pastelowe, jasne, wesołe kolory. Jeśli chcesz to zrobić, to postaw na minimalną ilość. Wieczorowo możesz zastosować w butach, lub torebce.

Jakie są ciekawe zestawienia?

czerń + biel

zestawienie bardzo kontrastowe, które idealne jest jedynie dla Czystej Zimy

czerń + granat

ryzykowne połączenie, lecz nie warto go skreślać

Podsumowując, czarny jest dla niektórych typów urody. Niektóre osoby, które mają ciemniejszą urodę, tzn. ciemniejsze włosy, ciemniejszą oprawę oka, mogą pozwolić sobie na czerń przy twarzy, ale w sytuacjach wieczorowych. Jeśli jednak Twój typ nie powinien sięgać po czerń, to postaraj się odsunąć ją jak najdalej od twarzy i zminimalizować obszar jej występowania.

Pamiętaj, że czerń wyostrza niektóre kolory i sprawia, że wyglądają tandetnie. Daj znać w komentarzu czy nosisz czarny 🙂

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.