fbpx

Lniane sukienki i garnitury

Inspiracje

Jestem bardzo ciekawa, czy lubisz len.

Mało kto ma do niego stosunek obojętny. Są fanki, które uwielbiają go za właściwości, za nonszalancję, za styl. Są osoby, które uważają len za gnieciucha i nie chcą słyszeć o zapoznaniu go ze swoją szafą 😉

Jak to z gustami bywa – nie będę dyskutować. Ważne jest jednak, aby decyzje podejmować świadomie.

Len – kilka faktów

To tkanina naturalna, a więc oddychająca. Ma dobre właściwości higroskopijne, czyli dobrze oddaje wodę. Dlatego jest idealny na lato, kiedy ze względu na temperaturę skóra może zrobić się wilgotna. Jeżeli masz tendencję do pocenia się, pamiętaj, że biały len będzie najmniej pokazywał plamy na ubraniu.

Co z tym gnieceniem?

 

Jeżeli len się nie gniecie, nie jest lnem 😉 To jedna z cech, a nie wad lnu. Oczywyście może Ci się nie podobać, ale na pewno nie da się jej zwalczyć. Ubranie lniane ma pokazywać luz, ma być nonszalanckie, może być „niedobracowane”. Oczywiście należy dobrać te komuniakaty odpowiednio do okazji. Może zdarzyć się, że będziesz potrzebowała więcej powagi i profesjonalizmu niż ubrania mówiącego: jestem dziś ubrana na luzie!

Wybierając lniany garnitur, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na podszewkę, jeżeli się pojawia. Poliestrowa zabije dobre działanie lnu – to syntetyczna, nieoddychająca tkanina. Lepsza będzie wiskozowa, acetat, mieszkanka bawełny z którymś z tych włókien. Lub po prostu jej brak. Marynarka będzie układać się luźniej, ale w lnianych ubraniach nie chodzi przecież o sztywność i poważną dosłowność.

Przygotowałyśmy dziś dla Ciebie kilka propozycji ze sklepów online. Sukienki, marynarki i spodnie (złożone w garnitury, ale polecamy nosić również rozłącznie). Mamy przygotować też koszule i bluzki? Daj znać w komentarzu.

Len w mieszankach

Jeżeli len stanowi mieszankę z innym, naturalnym (lub pochodzenia naturalnego) włóknem, wszystko w porządku. Uważaj, gdy len jest tylko dodatkiem do syntetyków, wtedy jego działanie zostanie zdominowane przez właściwości innego włókna. Kupując marynarkę zwracaj również uwagę na podszewkę. Tylko podszewka z naturalnego materiału zapewni Ci komfort noszenia podczas upałów.

Przegląd aktualnej oferty:

Zestaw 1, Zestaw 2, Zestaw 3, Zestaw 4, Zestaw 5

garnitury len

Zestaw 6, Zestaw 7, Zestaw 8, Zestaw 9, Zestaw 10

garniaki cz II

Sprawdź sukienki:

Sukienka 1, Kombinezon 2, Sukienka 3, Sukienka 4, Sukienka 5, Sukienka 6

sukienki len

Sukienka 7, Sukienka 8, Sukienka 9, Sukienka 10,  Sukienka 11

SUkienki len 2

 

___________________________________________________________________________________________________________

  1. Interesujesz się składem ubrań? Sprawdź ten wpis: Skład materiałów odzieżowych. O czym mówi nam metka?
  2. Wpis o lnianych koszulach, bluzkach: Len bluzki i koszule
  3. Więcej o materiałach naturalnych dowiesz się z tego poradnika: Materiały naturalne.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.