Lniane sukienki i garnitury

Inspiracje

Jestem bardzo ciekawa, czy lubisz len.

Mało kto ma do niego stosunek obojętny. Są fanki, które uwielbiają go za właściwości, za nonszalancję, za styl. Są osoby, które uważają len za gnieciucha i nie chcą słyszeć o zapoznaniu go ze swoją szafą 😉

Jak to z gustami bywa – nie będę dyskutować. Ważne jest jednak, aby decyzje podejmować świadomie.

Len – kilka faktów

To tkanina naturalna, a więc oddychająca. Ma dobre właściwości higroskopijne, czyli dobrze oddaje wodę. Dlatego jest idealny na lato, kiedy ze względu na temperaturę skóra może zrobić się wilgotna. Jeżeli masz tendencję do pocenia się, pamiętaj, że biały len będzie najmniej pokazywał plamy na ubraniu.

Co z tym gnieceniem?

Jeżeli len się nie gniecie, nie jest lnem 😉 To jedna z cech, a nie wad lnu. Oczywyście może Ci się nie podobać, ale na pewno nie da się jej zwalczyć. Ubranie lniane ma pokazywać luz, ma być nonszalanckie, może być „niedobracowane”. Oczywiście należy dobrać te komuniakaty odpowiednio do okazji. Może zdarzyć się, że będziesz potrzebowała więcej powagi i profesjonalizmu niż ubrania mówiącego: jestem dziś ubrana na luzie!

Wybierając lniany garnitur, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na podszewkę, jeżeli się pojawia. Poliestrowa zabije dobre działanie lnu – to syntetyczna, nieoddychająca tkanina. Lepsza będzie wiskozowa, acetat, mieszkanka bawełny z którymś z tych włókien. Lub po prostu jej brak. Marynarka będzie układać się luźniej, ale w lnianych ubraniach nie chodzi przecież o sztywność i poważną dosłowność.

Przygotowałyśmy dziś dla Ciebie kilka propozycji ze sklepów online. Sukienki, marynarki i spodnie (złożone w garnitury, ale polecamy nosić również rozłącznie). Mamy przygotować też koszule i bluzki? Daj znać w komentarzu.

Len w mieszankach

Jeżeli len stanowi mieszankę z innym, naturalnym (lub pochodzenia naturalnego) włóknem, wszystko w porządku. Uważaj, gdy len jest tylko dodatkiem do syntetyków, wtedy jego działanie zostanie zdominowane przez właściwości innego włówkna.

Zobacz, co ciekawego w sklepach:

Sprawdź: Sukienka 1, sukienka 2, sukienka 3,
len

sukienka 4, sukienka 5, sukienka 6,
len

sukienka 7, sukienka 8, sukienka 9.
len

Garnitur 1, garnitur 2 (spodnie, marynarka), garnitur 3.
len

Marynarki: Marynarka 1, marynarka 2, marynarka 3.

Garnitury: Marynarka 1, marynarka 2, marynarka 3, spodnie 1, spodnie 2, spodnie 3.

Więcej informacji o rodzajach tkanin i ich właściwościach znajdziesz tutaj. 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.
Realizacja: agencja reklamowa Gliwice futuresystems.pl