fbpx

Jak dobrać rodzaj dekoltu do typu sylwetki?

Porady sylwetkowe

Zakładasz bluzkę i wiesz, że coś jest nie tak. Chodzi o dekolt!

Na pewno znasz to uczucie, gdy zakładasz koszulę, bluzkę lub sukienkę i pomimo tego, że bardzo Ci się podoba, spełnia pewne kryteria w teorii, nie do końca sprawdza się, gdy patrzysz do lustra. Winny może być dekolt.

Jak dobrać idealny dekolt?

Omawiając typy sylwetek, każda stylistka wspomni co nie co na temat tego jak dobrać dekolt do kształtu ciała, jego proporcji, atutów i niedoskonałości.
Czy tylko typ sylwetki na znaczenie?
Na co jeszcze zwracać uwagę?
Na te i inne pytania odpowiadam w najnowszym video poradniku. Obejrzyj film lub/ i zapoznaj się z jego luźną transkrypcją.

Dobierając dekolt do swojej figury, należy pamiętać o swojej sylwetce. Informacje o typach sylwetek możesz przeczytać tutaj: Typy kobiecych sylwetek

Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę: jaką masz szyję i jaki kształt moja Twoja twarz. Już wszystko tłumaczę.

Podział dekoltów:

Najpłytszym, najbardziej zabudowanym dekoltem jest golf, później półgolf i stójka. 

Dekoltem płytkim jest  również dekolt podkoszulkowy, okrągły, mocno zabudowujący.

Dekolt łódka również jest klasyfikowany jako płytki, jest to poziomy dekolt, który odkrywa kości obojczyka. Opcją mocniej zabudowującą jest sabrina, która zasłania nam kości obojczyka.

Przechodząc dalej mamy również poziomy dekolt hiszpański (inna nazwa Carmen).

Pozostałe dekolty prezentujące ciało pomiędzy biustem, a szyją to dekolt V, U, prostokątne, karo, serce, półserce oraz dekolty ozdobne. 

Wyróżniamy również:

Biorąc pod uwagę dekolty, trzeba wspomnieć o tych, które są determinowane rękawem. Tak jest w przypadku np. koszulki bokserki, gdzie kształt dekoltu trochę przypomina dekolt amerykański. 

Już wiesz, że jest dużo rodzajów dekoltów. Jak wybrać dla siebie najkorzystniejszy?

  1. Popatrz na kształt twarzy i zapamiętaj zasadę: nie powielaj kształtu twarzy! Co to oznacza? Jeśli Twoja twarz jest krągła, to unikaj dekoltów okrągłych, obłych, a wybieraj te geometryczne. Jeżeli Twoja żuchwa jest mocno zarysowana, to unikaj prostokątnych. Natomiast, jeśli jesteś posiadaczką żuchwy, która wraz z brodą tworzy trójkąt, to wówczas nie wybieraj dekoltów w linii V, w serek. 
  2. Zwróć uwagę na swoją szyję: szyja może być długa lub krótka. Dekolty mogą skrócić lub wydłużyć optycznie szyję. Szyje krótkie, nie wybierają krótkich dekoltów (golfa, półgolfa, stójki, podkoszulkowego, Sabriny. Jeśli jesteś posiadaczką takowej wybierz dekolt V, U. Ważne, żeby był otwarty. Natomiast, jeśli posiadasz długą szyję nie ubieraj dekoltów szpiczastych, czyli V, amerykańskiego. W celu skrócenia wybieraj zabudowane dekolty, które są blisko szyi. 
  3. Przyjrzyj się ramionom. Mogą być spadziste, mogą być delikatne lub mocno zarysowane. Ramiona mogą byc również proporcjonalne do bioder lub nie proporcjonalne do bioder. Dużo szersze lub dużo węższe. Jeśli jesteś posiadaczką kanciastych, lub szerokich ramion to uważaj na te dekolty, które dodatkowo będą poszerzały linię ramion, czyli takie, które mają poziome cięcie  np. łódka, hiszpański, Carmen. Jeśli jesteś posiadaczką krągłych ramion i dużego biustu to chcąc ściągnąć ciężar optyczny z tego rejonu zakładaj dekolty otwarte. Konkretny kształt będziemy dobierać do twarzy i szyi. Jeśli natomiast Twoje ramiona są szerokie, ale szczupłe, a biust mały to unikaj łódki oraz sabriny. Dekolt podkoszulkowy natomiast będzie korzystny dla sylwetki. 

Co z resztą dekoltów?

Amerykański jest najlepszą alternatywą dla kobiet proporcjonalnych o średnim wzroście i średnim biuście.

Dekolt biżuteryjny – jeśli Twoje ramiona są szerokie, kanciaste lub szersze od bioder to staraj się unikać ozdób w pobliżu tej części ciała. Jeśli dodatkowo jesteś posiadaczką dużego biustu, to staraj się również lokować te ozdobne elementy z dala od biustu. Śmiało można powiedzieć, że dekolt biżuteryjny najlepiej wygląda na kobietach, które mają wąskie i spadziste ramiona.oraz mały lub średni biust. 

Dekolt iluzoryczny ze względu na wiele opcji jest przeznaczony dla tych kobiet, które są świadome swojej sylwetki i wiedzą co jest dla nich korzystne, ponieważ tutaj jest wiele opcji. 

Podsumowując: Jeżeli jesteś sylwetką krągłą masywną w ramionach, o średnim lub dużym biuście wybieraj dekolty otwarte, lecz uważaj na te z poziomą linią. Jeśli jesteś kobietą drobną, o małym biuście wybieraj bluzki z zabudowanym dekoltem.


  1. Jesteś posiadaczką dużego biustu? Poczytaj >>> Dekolt dla dużego biustu
  2. Jakie zasady stylizacji stosować do swojej sylwetki? >>> Typ sylwetki. Porady dla kobiecych sylwetek.
  3. Lubisz dekolt hiszpański? Zajrzyj koniecznie >>> Trend alert #1 Dekolt carmen / hiszpański

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.