fbpx

Trend alert #1 Dekolt carmen

Porady sylwetkowe

Dekolt carmen czy hiszpański

Nowa seria nagrań, które nazywać się będą Trend Alert, czyli powiadomienia o nowym trendzie będzie zbiorem krótkich nagrań opowiadających o interesujących trendach. Każde nagranie dotyczyć będzie jednego wybranego – zarówno sezonowych jak i utrzymujących się na topie w dłuższym okresie czasu.

Zapraszam na video poradnik:

Spodobało Ci się? Mam dla Ciebie więcej. Stworzyłam mega petardę, czyli kurs online Kod Sylwetki opierający się na 9h materiałów video, w których omawiam szczegółowo fasony i dodatki do każdego z typów sylwetek z uwzględnieniem tęgości i wzrostu.

Jakie tematy są poruszane w kursie online?
– nakrycia głowy
– kształty twarzy
– biżuteria pod kątem kształtu twarzy i typu sylwetki
– rodzaje dekoltów i ich dobór do typu sylwetki, ramion, twarzy
– rodzaje rękawów
– sposoby podkreślania (robienia ) wcięcia w talii
– fasony sukienek
– fasony spodni
– fasonu spódnic
– dobór torebek
– fasony butów
czyli WSZYSTKO, co powinnaś wiedzieć wybierając się na zakupy. Jednym słowem: MASA informacji!
Kliknij tutaj, aby zapisać się na listę osób zainteresowanych.

 

Dla tych, którzy wolą czytać, transkrypcja video poradnika

Na pierwszy ogień idzie dekolt carmen czyli hiszpański. Charakteryzuje się on prezentacją ramion, jest dekoltem poziomym i bardzo otwartym. Można go spotkać w wersji gładkiej jak i w obecności falbanki lub falbanek (co mocno przypomina styl Hiszpanek skąd nazwa tego dekoltu).

Z poniższego materiału dowiecie się dla kogo jest ten typ dekoltu oraz kiedy go można zastosować a kiedy nie?

Dekolt carmen mocno eksponuje i poszerza ramiona. Każde poziome cięcia na sylwetce bądź ubraniu poszerzają tę część ciała. Pracując na dziewięciu rodzajach sylwetek (link do nagrania) można wyróżnić sylwetki proporcjonalne oraz sylwetki wymagające „korekty”.

Dla kogo dekolt typu carmen?

Na pewno tego rodzaju dekoltu nie powinny nosić kobiety z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami (sylwetki „Y” i „T”). Również niechętnie sylwetki „I” będą nosić hiszpański dekolt. Sylwetki te są dość szczupłe i chude, stąd mogą nie chcieć prezentować kościstej górnej partii ciała (np. kościste obojczyki).

Idealnie natomiast sprawdzi się dla kobiet o sylwetce „A”, gdyż dekolt ten prezentuje i poszerza linię ramion. Bardzo ładnie również w dekolcie hiszpańskim będzie wyglądać sylwetka typu „E”, gdyż przyciągnie uwagę do góry sylwetki. Sylwetka „E” jest o drobnym wzroście, stąd ludzie patrzący na osobę z tym typem dekoltu będą patrzeć w górę, co je optycznie wydłuży.

Sylwetki klepsydry czyli „X” oraz „S” powinny postawić na dekolty hiszpańskie, chyba że z jakiegoś powodu nie chcą odsłaniać linii ramion. Sylwetki „O” oraz „H” również ten dekolt mogą wybrać.

Jakie rodzaje ubrań z dekoltem hiszpańskim?
Przede wszystkim – SUKIENKI.
Sukienki proste z dekoltem hiszpańskim (bez dodatkowych zdobień) nie powinny wybierać sylwetki „T” oraz „Y”.
Sukienki ze zdobnym dołem (typu rozszerzenia, cekiny, zdobienia, suknie balowe, „bezy”) równoważą linię ramion z linią bioder dzięki czemu mogą być opcją dla sylwetek „Y” oraz „T”.

Dekolt hiszpański w bluzce?
Dla sylwetek „T” oraz „Y” w żadnym wypadku dekolt typu „Carmen” nie powinien być w białej lub w bardzo wzorzystej bluzce, która zostanie zestawiona z czarnym dołem (np. czarne obcisłe rurki). W ten sposób biała lub wzorzysta bluzka mocno podkreśli linię ramion i zwróci uwagę na ramiona (czego te dwa typy sylwetek powinny się wystrzegać) zmniejszając jeszcze bardziej dół. To połączenie sprawdzi się znakomicie dla typu gruszki czyli sylwetki typu „A”.
Jeżeli bluzka z dekoltem hiszpańskim zostanie zestawiona z kolorowymi, szalonymi lub ekstrawaganckimi spodniami i do tego jeszcze takimi butami to może być to połączenie o wiele lepsze dla takich sylwetek.
Warto pamiętać o tym, że jeżeli coś jest teoretycznie nie dla Twojej sylwetki, to sposób połączenia w stylizacji może pozwolić Ci na noszenie takiej rzeczy.

Podsumowując…
 Dekolt hiszpański jest najlepszy dla sylwetek „A” i „E”.
 Dekolt hiszpański najgorszy jest dla sylwetek „Y” i „T”.
 Cała reszta typów sylwetek może go nosić.
 Jeśli chcesz uratować ten trend – kombinuj i łącz aby zrównoważyć górną partię sylwetki z takim dekoltem.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.