fbpx

Dekolt dla dużego biustu

Porady sylwetkowe

Duży biust to dla jednych kobiet koszmar, dla innych błogosławieństwo. Wszystkie jednak chcemy wyglądać dobrze.
Zobacz najnowszy video poradnik jak dobrać dekolt dla dużego biustu, aby wyglądał on apetycznie, ale nie wulgarnie.

Opowiadam w nim, jakie dekolty dla dużego biustu są zabronione, a jakie najlepiej wybierać.

Zapraszam na najnowszy poradnik:

Jeżeli jesteś posiadaczką dużego biustu, to prawdopodobnie zdarzają się sytuacje, w których będziesz chciała go ukryć (sytuacje oficjalne, biurowe), ale czasem chciałabyś go wyeksponować i pokazać.

Jakie dekolty wybierać?

Jeśli biust jest obfity, to jest krągły, dlatego staramy się unikać okrągłych dekoltów. Najlepsza  propozycja to dekolty typu V, serek. 

Unikamy dekoltów bardzo małych, przy szyi np. golf, półgolf, stójka, dekolt podkoszulkowy lub zapięta na ostatni guzik koszula. Dlaczego? Zakrywając całą górną część sylwetki materiałem, automatycznie dodajemy sobie objętości. Wbrew pozorom pokazanie dekoltu powoduje, że odciągamy uwagę od biustu. Dlaczego? Jedna z podstawowych zasad w stylizacji: Goła skóra przyciąga uwagę. I teraz: im szerszy dekolt, tym lepiej. I tutaj można stosować dekolty w V, o kształcie diamentowym, kwadratowym oraz ten najmniej polecany okrągły. Jeżeli dodatkowo masz szerokie ramiona, to pamiętaj, aby unikać ozdób w rejonie ramion. Zwłaszcza uważaj na bufki, cekiny, pagony, bardzo odstające rękawy. 

Poniżej wizualizacja omówionych dekoltów:

obrazek 1

[1, 2, 3, 4]

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Unikaj bluzek z napisami, ozdobami, marszczeniami na biuście. One dodatkowo przykuwają uwagę do biustu. A jeśli chcesz odwrócić od niego uwagę to:

jeśli ubierasz koszulę, to zwróć uwagę by nie miała kieszeni na biuście,

jeśli chcesz ubrać coś z cekinami, to ulokuj je w dole sylwetki.

Co z kolorami?

Kolor biały, kolory pastelowe powiększają, uwypuklają oraz kolory fluorescencyjne np. ostra czerwień, mocny chaber.  Tych kolorów unikaj w górze sylwetki, zwłaszcza w okolicach biustu. 

Podsumowując: Jeżeli nie chcesz, żeby ludzie tam patrzyli unikaj ozdób, wybieraj otwarty dekolt, unikaj wyżej wymienionych kolorów. A co jeśli masz mały biust i chcesz go optycznie powiększyć? No właśnie wszystko na odwrót 🙂

Jeśli chcesz dołączyć do naszej stylowej społeczności to zapraszam do grupy Kod Stylu na Facebooku: DOŁĄCZAM DO GRUPY

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.