fbpx

Dekolt dla dużego biustu

Porady sylwetkowe

Duży biust to dla jednych kobiet koszmar, dla innych błogosławieństwo. Wszystkie jednak chcemy wyglądać dobrze.
Zobacz najnowszy video poradnik jak dobrać dekolt dla dużego biustu, aby wyglądał on apetycznie, ale nie wulgarnie.

Opowiadam w nim, jakie dekolty dla dużego biustu są zabronione, a jakie najlepiej wybierać.

Zapraszam na najnowszy poradnik:

Jeżeli jesteś posiadaczką dużego biustu, to prawdopodobnie zdarzają się sytuacje, w których będziesz chciała go ukryć (sytuacje oficjalne, biurowe), ale czasem chciałabyś go wyeksponować i pokazać.

Jakie dekolty wybierać?

Jeśli biust jest obfity, to jest krągły, dlatego staramy się unikać okrągłych dekoltów. Najlepsza  propozycja to dekolty typu V, serek. 

Unikamy dekoltów bardzo małych, przy szyi np. golf, półgolf, stójka, dekolt podkoszulkowy lub zapięta na ostatni guzik koszula. Dlaczego? Zakrywając całą górną część sylwetki materiałem, automatycznie dodajemy sobie objętości. Wbrew pozorom pokazanie dekoltu powoduje, że odciągamy uwagę od biustu. Dlaczego? Jedna z podstawowych zasad w stylizacji: Goła skóra przyciąga uwagę. I teraz: im szerszy dekolt, tym lepiej. I tutaj można stosować dekolty w V, o kształcie diamentowym, kwadratowym oraz ten najmniej polecany okrągły. Jeżeli dodatkowo masz szerokie ramiona, to pamiętaj, aby unikać ozdób w rejonie ramion. Zwłaszcza uważaj na bufki, cekiny, pagony, bardzo odstające rękawy. 

Poniżej wizualizacja omówionych dekoltów:

obrazek 1

[1, 2, 3, 4]

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Unikaj bluzek z napisami, ozdobami, marszczeniami na biuście. One dodatkowo przykuwają uwagę do biustu. A jeśli chcesz odwrócić od niego uwagę to:

jeśli ubierasz koszulę, to zwróć uwagę by nie miała kieszeni na biuście,

jeśli chcesz ubrać coś z cekinami, to ulokuj je w dole sylwetki.

Co z kolorami?

Kolor biały, kolory pastelowe powiększają, uwypuklają oraz kolory fluorescencyjne np. ostra czerwień, mocny chaber.  Tych kolorów unikaj w górze sylwetki, zwłaszcza w okolicach biustu. 

Podsumowując: Jeżeli nie chcesz, żeby ludzie tam patrzyli unikaj ozdób, wybieraj otwarty dekolt, unikaj wyżej wymienionych kolorów. A co jeśli masz mały biust i chcesz go optycznie powiększyć? No właśnie wszystko na odwrót 🙂

Jeśli chcesz dołączyć do naszej stylowej społeczności to zapraszam do grupy Kod Stylu na Facebooku: DOŁĄCZAM DO GRUPY

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Pewność siebie to ważna rzecz dla każdego z nas. Czy można ją poprawić ubraniem? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.     Z psychologicznego punktu widzenia pewność siebie nie powinna się brać z czegoś tak błahego, jak (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.