fbpx

Biżuteria dla letnich typów urody

Porady kolorystyczne

Dziś kolejny, ostatni film z serii biżuteryjnej, omówię w nim biżuterię dla lata. W pierwszym odcinku tej serii odpowiadałam na pytanie: złoto czy srebro? I dla kogo?

Jeśli jeszcze nie czytałaś artykułu lub nie oglądałaś wideo, kliknij tutaj. W pozostałych wpisach/filmach opowiadam o biżuterii dla zim, wiosen i jesieni.

Dziś omówię biżuterię dla wszystkich typów letnich.

Zapraszam Cię do obejrzenia wideo poradnika: Biżuteria dla lata

Trzy typy letnie (dla przypomnienia: jasne lato, chłodne lato oraz zgaszone lato) to typy kolorystyczne, które mają dosyć delikatną paletę. Analogicznie do typów kolorystycznych będą to palety: jasne, chłodne oraz zgaszone. Właśnie te trzy słowa powinny być kluczem do doboru biżuterii dla każdego z tych typów. Pamiętaj, że typ i rodzaj biżuterii wybieramy zgodnie z naszą sylwetką, stylem i typem kolorystycznym. W tym materiale skupimy się właśnie na typie urody i  na tym co może on definiować przy jej doborze.

JASNE LATO:

Paleta jasnego lata jest najjaśniejsza, najdelikatniejsza, najbardziej pastelowa. Determinuje to fakt, że w stylizacji biżuteria powinna być delikatna, nie rzucająca się w oczy, dosyć skromna i również mała rozmiarowo (ostatecznie jednak będzie to zależało od typu i masywności sylwetki). Jeśli chce może zapożyczać od swojego typu siostrzanego, czyli jasnej wiosny trochę cieplejszych kolorów przy doborze biżuterii. Na małych elementach nawet żółte złoto może być akceptowalne.

CHŁODNE LATO:

Ten typ kolorystyczny powinien zadbać o to, by biżuteria nie powinna posiadać ciepłych tonów, nie powinno być wykorzystywane żółte złoto oraz żadne ciepłe kolory. Kamienie powinny mieć odcień niebieski, różowy lub chłodnej zieleni. Bursztyny, topazy  oraz inne żółto-brązowo-pomarańczowe kamienie nie będą korzystne dla tego typu urody. Chłodne lato powinno postawić na biżuterię metaliczną: białe złoto, srebro, platynę i zrezygnować z rzemyków, skór oraz innych naturalnych materiałów.

ZGASZONE LATO:

Paleta tego typu kolorystycznego jest stonowana. Biżuteria wybrana dla zgaszonego lata nie powinna się wyróżniać kolorem ani wyrazistością na tle ubrań. Zgaszone lato powinno wybierać biżuterię, która nie będzie zbyt nachalna. Ten typ nie jest ograniczony do wyboru biżuterii spośród tylko tych srebrzystych. Dzięki temu, że jest siostrzanym typem zgaszonej jesieni może sięgać po etniczną, złotawą biżuterię pod warunkiem, że nie będzie to czyste złoto. Dodatkowo ubierać może stare srebro czy nawet stare złoto- stylizowane na stonowane, zgaszone co będzie pięknie współgrać z dedykowaną paletą kolorystyczną.

Uroda kobiety będącej w typie letnim jeśli przybiera cechy jej palety kolorystycznej, bardzo często jest eteryczna. Jest to uroda słowiańska, która nie lubi mieć przeciwstawnych ozdobników do swoich atrybutów. I tak np. jasne lato jeśli wybierze ciemną, mocną biżuterię znacznie obciąży swoją urodę. Podobnie jest z dopasowaniem materiału, z którego wykonana jest biżuteria do typu urody. Przy typach letnich nie sprawdzi się plastikowa biżuteria, która może nadać tandetnego charakteru całej stylizacji.

Podsumowując:

  1. Biżuteria dla lata nie powinna wybijać się na pierwszy plan w stylizacji.
  2. Biżuterię powinnyśmy w pierwszej kolejności dobierać do naszego stylu, a następnie w obrębie tego stylu sprawdzać, jak ma się ona do naszej sylwetki i typu urody. Styl, tryb życia, preferencje przede wszystkim, a dopiero później wskazówki dla naszego typu urody i jego kolorystyki.

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie biżuterii dla lata, zadaj je śmiało w komentarzu!

A może nie wiesz, jakim jesteś typem urody? Zacznij tutaj zgłębiać wiedzę 🙂

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.