fbpx

Biżuteria dla letnich typów urody

Porady kolorystyczne

Dziś kolejny, ostatni film z serii biżuteryjnej, omówię w nim biżuterię dla lata. W pierwszym odcinku tej serii odpowiadałam na pytanie: złoto czy srebro? I dla kogo?

Jeśli jeszcze nie czytałaś artykułu lub nie oglądałaś wideo, kliknij tutaj. W pozostałych wpisach/filmach opowiadam o biżuterii dla zim, wiosen i jesieni.

Dziś omówię biżuterię dla wszystkich typów letnich.

Zapraszam Cię do obejrzenia wideo poradnika: Biżuteria dla lata

Trzy typy letnie (dla przypomnienia: jasne lato, chłodne lato oraz zgaszone lato) to typy kolorystyczne, które mają dosyć delikatną paletę. Analogicznie do typów kolorystycznych będą to palety: jasne, chłodne oraz zgaszone. Właśnie te trzy słowa powinny być kluczem do doboru biżuterii dla każdego z tych typów. Pamiętaj, że typ i rodzaj biżuterii wybieramy zgodnie z naszą sylwetką, stylem i typem kolorystycznym. W tym materiale skupimy się właśnie na typie urody i  na tym co może on definiować przy jej doborze.

JASNE LATO:

Paleta jasnego lata jest najjaśniejsza, najdelikatniejsza, najbardziej pastelowa. Determinuje to fakt, że w stylizacji biżuteria powinna być delikatna, nie rzucająca się w oczy, dosyć skromna i również mała rozmiarowo (ostatecznie jednak będzie to zależało od typu i masywności sylwetki). Jeśli chce może zapożyczać od swojego typu siostrzanego, czyli jasnej wiosny trochę cieplejszych kolorów przy doborze biżuterii. Na małych elementach nawet żółte złoto może być akceptowalne.

CHŁODNE LATO:

Ten typ kolorystyczny powinien zadbać o to, by biżuteria nie powinna posiadać ciepłych tonów, nie powinno być wykorzystywane żółte złoto oraz żadne ciepłe kolory. Kamienie powinny mieć odcień niebieski, różowy lub chłodnej zieleni. Bursztyny, topazy  oraz inne żółto-brązowo-pomarańczowe kamienie nie będą korzystne dla tego typu urody. Chłodne lato powinno postawić na biżuterię metaliczną: białe złoto, srebro, platynę i zrezygnować z rzemyków, skór oraz innych naturalnych materiałów.

ZGASZONE LATO:

Paleta tego typu kolorystycznego jest stonowana. Biżuteria wybrana dla zgaszonego lata nie powinna się wyróżniać kolorem ani wyrazistością na tle ubrań. Zgaszone lato powinno wybierać biżuterię, która nie będzie zbyt nachalna. Ten typ nie jest ograniczony do wyboru biżuterii spośród tylko tych srebrzystych. Dzięki temu, że jest siostrzanym typem zgaszonej jesieni może sięgać po etniczną, złotawą biżuterię pod warunkiem, że nie będzie to czyste złoto. Dodatkowo ubierać może stare srebro czy nawet stare złoto- stylizowane na stonowane, zgaszone co będzie pięknie współgrać z dedykowaną paletą kolorystyczną.

Uroda kobiety będącej w typie letnim jeśli przybiera cechy jej palety kolorystycznej, bardzo często jest eteryczna. Jest to uroda słowiańska, która nie lubi mieć przeciwstawnych ozdobników do swoich atrybutów. I tak np. jasne lato jeśli wybierze ciemną, mocną biżuterię znacznie obciąży swoją urodę. Podobnie jest z dopasowaniem materiału, z którego wykonana jest biżuteria do typu urody. Przy typach letnich nie sprawdzi się plastikowa biżuteria, która może nadać tandetnego charakteru całej stylizacji.

Podsumowując:

  1. Biżuteria dla lata nie powinna wybijać się na pierwszy plan w stylizacji.
  2. Biżuterię powinnyśmy w pierwszej kolejności dobierać do naszego stylu, a następnie w obrębie tego stylu sprawdzać, jak ma się ona do naszej sylwetki i typu urody. Styl, tryb życia, preferencje przede wszystkim, a dopiero później wskazówki dla naszego typu urody i jego kolorystyki.

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie biżuterii dla lata, zadaj je śmiało w komentarzu!

A może nie wiesz, jakim jesteś typem urody? Zacznij tutaj zgłębiać wiedzę 🙂

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.