fbpx

Wzorzyste ubrania

Porady kolorystyczne

Dziś na tapet wchodzą wzorzyste ubrania.

Mają swoje fanki, chociaż część osób patrzy na nie wilkiem. Zdecydowana większość wybiera bezpieczne opcje: delikatne paski, małe kropki, pepitkę lub klasyczną kratę. Najwięcej jednak emocji wzbudzają kwiaty. Symbol wiosny i lata, kojarzone z dziewczęcością, łąką, swobodą, a nawet romantyzmem. Z tych mniej pozytywnych skojarzeń: babciny fartuszek 😉 Cóż, każdy ma prawo do swojego zdania, swojego gustu i swoich rozwiązań. Ważna jest świadomość tego, co lubimy, co nam pasuje i dlaczego to wybieramy!

Przychodzę dziś z kilkoma poradami i propozycjami ze sklepów online. Poniżej znajdziesz wzorzyste ubrania, które możesz sprawdzić na sobie, linki podane są nad zdjęciami.

Jak bezpiecznie wybierać wzorzyste ubrania?

Jeżeli jesteś początkująca, łącz je z gładkimi. Łącząc wzorzyste ubrania ze sobą łatwo przesadzić. Przygotowałam nawet kilka propozycji w tym temacie na moim koncie na Instagramie: kliknij tutaj i wskakuj do posta.

Decydując się na konkretny wzór, zastanów się, czy kojarzy się on z jakimś konkretnym stylem: dziewczęcym? grunge? marynarskim? romantycznym? Sprawdź, czy to styl spójny z Twoją szafą. Jeżeli kupisz coś nie w swoim stylu, nie będziesz tego nosić, nawet jeżeli obiektywnie Ci się podoba. Nie znasz swojego stylu? Wskakuj tutaj!

Czy typ sylwetki ma znaczenie czy doborze wzorzystych ubrań?

Oczywiście! Dobieraj je zawsze do swojej sylwetki. Co jest ważne? Jej typ i zasady, które go obowiązują. Nie będę tu powielać treści, materiały o sylwetkach możesz sprawdzić tutaj.

Co jeszcze ma znaczenie?

Twój rozmiar! Jeżeli więc jesteś bardzo drobną sylwetką, wybieraj wzorzyste ubrania, które nie przytłoczą Twojego ciała, unikaj ogromnych, przerysowanych wzorów, a stosuj średnie i małe. Gdy jesteś sylwetką powiększoną, stosuj zasadę odwrotną: wzory średnie i większe będą lepiej budowały proporcję. Dla Ciebie ważne jest również, aby wzory na ubraniu było dość gęsto zasiane – wtedy oko osoby patrzącej nie będzie się skupiać na pojedynczym elemencie wzoru, a raczej będzie tylko omiatać Twoje ciało. W ten sposób ukryjesz niechciane krągłości.

Twój wzrost! Jeżeli jesteś bardzo niska, unikaj zwracania uwagi wyraźnymi wzorami na dół sylwetki. Jeżeli jesteś wysoka, stosuj odwrotną zasadę i umieszczaj wzory na dole: spodniach, spódnicy, rajstopach.

Bluza 1, Bluza 2, Bluza 3.

wzory bluzy

Sukienka 1, sukienka 2, sukienka 3, sukienka 4.

sukienki

Sukienka 1, Sukienka 2, Sukienka 3, Sukienka 4.

 

wzor

Sukienka 1, Sukienka 2, Sukienka 3, Sukienka 4

 

Spodnie 1, Spodnie 2, Spodnie 3, Spodnie 4

koszule

Koszula 1, Koszula 2, Koszula 3, Koszula 4

Kurtka 1, Kurtka 2, Kurtka 3

________________________________________________________________________________

  1. O tym, jak nosić kolory dowiesz się z serii wpisów „Jak łączyć?”: np. szary
  2. O kolorze w szafie kapsułowej więcej informacji znajdziesz TUTAJ
  3.  Zanim kupisz czarną marynarkę – przeczytaj koniecznie 🙂

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.