fbpx

Zestawy kolorystyczne dla typów zimowych

Porady kolorystyczne

Kolory dla typów zimowych

Jakie kolory powinny nosić Chłodna Zima, Ciemna Zima i Czysta Zima, i jak powinny je zestawiać?

Analiza kolorystyczna według 12 typów to rozbudowana i bardziej precyzyjna wersja najbardziej popularnego podziału na 4 typy urody nazwane od pór roku: wiosna, lato, jesień, zima.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o typach: Chłodna Zima, Ciemna Zima i Czysta Zima, kliknij tutaj.

Zima

Zapraszam na dzisiejszy video poradnik: jak dobierać i zestawiać kolory dla typów zimowych.

Typ kolorystyczny Zima to ten najwyraźniejszy z czterech pór roku. W 12 typach kolorystycznych mamy trzy zimy i dzisiaj porozmawiamy o zestawieniach kolorystycznych dla typów zimowych.

Zima to typ, który może sobie pozwolić na najwyraźniejsze kolory. Atrybuty Zimy to: chłodny, czysty, ciemny. Dlatego wśród typów zimowych wyróżniamy: Chłodną Zimę, Czystą Zimę i Ciemną Zimę, i to właśnie dla reprezentantek tych typów znajdziemy dzisiaj idealne połączenia kolorystyczne. Jeśli skupimy się ogólnie na połączeniach dla typów zimowych to idealne połączenia uzyskamy z mocnych, intensywnych kolorów, ciemnych, lecz wyrazistych. Patrząc na każdą z trzech Zim, można powiedzieć, że one delikatnie od siebie się różnią. Poniżej opisy dla trzech typów.

Chłodna Zima

Jest najdelikatniejszą z zim. Jej typ siostrzany to Chłodne Lato, czyli jasny, lekko zgaszony typ kolorystyczny. Oznacza to, że do klasycznej zimowej palety będą dochodziły typowo letnie kolory np. blade błękity, zgaszone róże, jasne i chłodne zielenie. Chłodna Zima to typ kolorystyczny, której przedstawicielki będą miały ciemne włosy: kruczoczarne, ciemny, średni brąz. W urodzie pojawia się kontrast, który pojawia się w połączeniu ciemnych włosów z jasną cerą. Przedstawicielki Chłodnej Zimy nie będą opalać się na ciemnobrązowo, o ile to będą nabierać delikatnej opalenizny. Oczy są wyraźnie chłodne: mocno niebieskie, chłodnozielone, szarawe.

Jeśli jesteś Chłodną Zimą to idealne dla Ciebie kolory, to te, które możesz opisać jako chłodne i ciemne; unikaj ciepłych wiosennych i jesiennych kolorów. Idealnie sprawdzą się klasyczne czerwienie (lekko zaróżowione) -malinowa, karminowa, żurawinowa; granat, błękit pruski, kobalt, indygo, ultramaryna, chłodne morskie turkusy, szarości od jasnych po ciemne, możesz dodawać do swojej palety śnieżną biel oraz czerń.

[sukienka, torebka, buty]

chłodna zima 2

[płaszcz, golf, spodnie]

Ciemna Zima

Typem siostrzanym Ciemnej Zimy jest Ciemna Jesień. Ciemną Zimę można określać jako typ najbardziej zbliżony do typu południowego. Charakteryzuje się śniadą cerą, ma ciemne oczy z bardzo jasną, białą białkówką oka, ma ciemną oprawę oczu i ciemne włosy. Wykorzystuje najciemniejsze kolory z palety, ale wyraziste (nie zgaszone), dlatego lepiej dla Ciemnej Zimy sprawdzi się np. błękit paryski, niż błękit pruski. Idealne odcienie czerwieni to ciemne, głębokie bordo. Intensywne, szmaragdowe odcienie to również ciekawa propozycja. Jak zestawiać te kolory? Jeśli jesteś Ciemną Zimą, to śmiało możesz zestawiać je z dodatkiem kolorów Ciemnej Jesieni: np. intensywne granaty w połączeniu z militarną zielenią. Ciemna Zima zjawiskowo będzie się prezentować w kolorach starego złota, generalnie lubi królewskie kolory. Dalej proponuję korzystać ze wszystkich zimowych zieleni: świerkowej, jodłowej, itd. Weź pod uwagę również petrol jako jeden z kolorów w Twojej szafie.

ciemna zima 1

[koszula, spodnie, buty, torebka]

ciemna zima 2

[płaszcz, sukienka, torebka, buty]

Czysta Zima

Typ, który można określić jako Królewna Śnieżka. Przedstawicielki tego typu mają ciemne włosy (czarne), bladą, porcelanową cerę, ciemną oprawę oczu, usta malinowe, oczy wyraziste prawie czarne.  Czysta Zima to typ, który ma w sobie bardzo dużo kontrastu. Jest to typ, który wygląda rewelacyjnie w neonowych kolorach, lub bardzo ostrych zestawieniach kolorystycznych np. fuksji z ultramaryną. Jeśli jesteś przedstawicielką Czystej Zimy możesz spróbować innych ciekawych połączeń, np. cytrynowej żółci z bielą lub srebrem. Dla Ciebie stworzone jest połączenie biel + czerń. Od swojego typu siostrzanego – Czystej Wiosny możesz pożyczać kolory, które mają najwyższą chromatyczność: intensywna czerwień, intensywna zieleń.

czysta zima 1

[kurtka, spodnie, torebka, buty]

 

czysta zima 2

[marynarka, spodnie, bluzka, torebka, buty]

Jesteś typem zimowym? Jakie połączenia się u Ciebie sprawdzają? Daj znać w komentarzu i zainspiruj inne kobiety w typie Zimy do eksperymentowania z kolorem!

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.