fbpx

Kolory dodatków – jak je dobrać

Porady kolorystyczne

Jak dobierać kolory dodatków do swoich stylizacji? Czy należy trzymać się zasad analizy kolorystycznej? Na to pytanie odpowiem w dzisiejszym wideoporadniku. Zapraszam do obejrzenia filmu lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

 

Wszystkie dobrze wiemy, że podkręcić nasze stylizacje możemy dodatkami. Jak wybrać odpowiedni kolor, biorąc pod uwagę analizę kolorystyczną? O 12 typach urody przeczytasz tutaj: Analiza kolorystyczna oparta na 12 typach urody.

W filmie znajdziesz informacje dotyczące Klubu Stylowych Kobiet. Co to jest? W bardzo dużym skrócie: 3 miesięczna opieka stylistki nad Tobą i Twoją szafą w systemie on-line. Więcej szczegółów znajdziesz tu>>> ksk.kodstylu.pl.

Wracając do tematu dzisiejszego materiału: co to są dodatki?

Jest to mały element, którym możemy uzupełnić swoją stylizację. Będziemy wyróżniać:

Bezpiecznie jest dobierać kolory dodatków do palety swojego typu kolorystycznego.

Przykład: Jeśli jesteś zgaszoną jesienią i służą Ci wrzosowo-śliwkowe fiolety, oliwkowe, militarne zielenie, rudawe, ceglaste brązy i tak dalej i tak dalej. Śmiało można powiedzieć, że właśnie spośród tych kolorów znajdziesz dla siebie odpowiednie kolory odzieży i dodatków. Jeżeli podczas profesjonalnej analizy bądź swoich testów wyszło, że możesz śmiało sięgać po bluzkę w kolorze bordo lub sukienkę z elementami bordo to równie dobrze możesz kupić sobie bordowe kozaki, które będziesz zakładała do szaro – oliwkowej sukienki, bordową sukienkę możesz nosić do kamelowego płaszca, bordowy pasek dać do ciemnych jeansów.

Podsumowując dany kolor nie musisz dawać na całą stylizację, a właśnie na mniejsze elementy, czyli dodatki.

Drugi naturalnym woreczkiem, jeśli chodzi o dobór kolorów dodatków, to kolory palety naszeg typu siostrzanego.

Typ siostrzany to typ, od którego będziemy pożyczać kolory do stylizacji.

Przykład: Typ siostrzany dla Zgaszonej Jesieni to Zgaszone Lato. Możesz między innymi pożyczyć blado szmaragdowe odcienie od Zgaszonego Lata i w nich pięknie wyglądasz. Możesz założyć je na spodnie, możesz założyć na bluzkę lub możesz założyć jako kolor dodatków.

Jeśli chodzi o kolory typu siostrzanego, to pamiętaj, że jeżeli jesteś ubrana cała w swój kolor, to śmiało możesz dodatki wybrać w kolorach swojego typu siostrzanego. Stylizacja skomponowana w ten sposób będzie bardzo ciekawa. Jest to również bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, ile kolorów z typu siostrzanego nam pasuje na dużej powierzchni. Dodatki mają raczej małą powierzchnię, a pamiętajmy, że im mniejsza powierzchnia danego koloru, tym mniej może nam zaszkodzić. Jeżeli jesteś takim przypadkiem, który nie może pożyczać zbyt wielu kolorów ze swojego typu siostrzanego na duże powierzchnie (sukienkę, płaszcz) lub mniejsze, lecz nadal znaczące (spodnie, spódnicę) to w dodatkach możesz na 100% szaleć.

Dodatkowo paletę kolorów dodatków możemy rozszerzyć o wszystkie typy z naszej pory roku.

Przykład: Zgaszona Jesień może sięgać po dodatki w kolorystyce zapożyczonej od Ciepłej i Ciemnej Jesieni. Np. odcień Sieny palonej, który teoretycznie jest dla Ciebie za ciepły na odcień na bluzkę, śmiało możesz zastosować na dodatkach. Zastosowanie tego odcienia na rękawiczkach, torebce w piękny sposób podbije, doda wyrazistości stylizacji. Ciemna Jesień będzie dawała Ci stonowaną, ciemną kolorystykę, która na całości będzie za ciemna. Idealnym przykładem są czarne buty lub czarna torebka, które Zgaszona Jesień może ubierać, jeśli jej stylizacja składa się ze swoich kolorów.

Czy można stosować kolory z palety typu opozycyjnego?

Tutaj mimo małej powierzchni zalecam dużą dawkę ostrożności.

Przykład: Typem opozycyjnym dla Zgaszonej Jesieni jest Czysta Zima. Twoja rudawa, przygaszona, ciepła paleta przypominająca Polską Złotą Jesień, gdzie specjalne miejsce mają topazowe żółcie, oliwki i nagle chciałabyś dodać do tego fuksje, kobalty to okaże się, że nie będą one pasować.

Ale… jeśli chcesz się wyłamać i poszerzać swoją paletę kolorów dla dodatków, to: szukaj wśród typów, które mają spójne z Tobą atrybuty.

Przykład: Zgaszona Jesień ma w swoich atrybutach: zgaszenie, ciepło, ciemno, dlatego swoich kolorów będzie szukała wśród typów zgaszonych, ciepłych, ciemnych.

Jeżeli masz pytania odnośnie swoich kolorów, swojego typu, to śmiało zadawaj je w komentarzu.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy biała koszula jest dla wszystkich?! Co na temat białej koszuli mówi teoria 12 typów kolorystycznych? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika: Czy biała koszula to naprawdę must have? Czy każda z nas musi mieć ją w swojej szafie? Nie jestem (...)

Czytaj więcej
Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Przedstawiam 5 najmodniejszych połączeń kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika:     Oto lista: Brąz połączony ze słonecznymi odcieniami żółci (kukurydzy, słonecznika, kurkumy, curry, topaz). Te połączenie kolorystyczne sprawdzą się dla Ciepłej Jesieni, dla Ciepłej Wiosny w (...)

Czytaj więcej
Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Poznaj 7 trendów kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Obejrzyj najnowszy wideo poradnik oraz zapoznaj się z jego luźną transkrypcją. Trendy na wybiegu, trendy na Pintereście, Instagramie czy w sklepach odzieżowych nie "kręcą" mnie tak bardzo jak trendy mody użytkowej. Oczywiście (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.