fbpx

Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Inspiracje

Pewność siebie to ważna rzecz dla każdego z nas. Czy można ją poprawić ubraniem?

Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

 

 

Z psychologicznego punktu widzenia pewność siebie nie powinna się brać z czegoś tak błahego, jak ubranie. Moje doświadczenie w pracy stylistki skłania mnie do pewnej konkluzji: „Ubranie potrafi dodać pewności siebie w danych sytuacjach.” Ubranie wpływa na naszą ocenę, postrzeganie własnej osoby. Dodatkowo codziennie stykamy się z oceną naszej osoby wydawaną przez innych. Niestety powiedzenia: „Nie szata zdobi człowieka” lub „Nie ocenia się książki po okładce”  nie mają zastosowania w naszym świecie. I uważam, że nie powinno się to zmienić. Wychodzę z założenia, że gdy oceniamy innych, to opiniujemy na dwa sposoby. Zauważamy elementy, które się nam podobają lub te, które naszej aprobaty nie uzyskują.  Uważam, że jeżeli chciałabym przestać oceniać innych to musiałabym przestać oceniać wszystko.  Tak naprawdę jest to niemożliwe oraz szkodliwe. Nie zauważając rzeczy pięknych w moim otoczeniu, nie poddając ich ocenie moje życie mogłoby zubożeć. Mówiąc o ocenianiu nie mam na myśli jedynie kreowania negatywnych myśli. Chodzi mi o zauważanie pewnych faktów i reagowanie na nie.

Jak  sobie dodać pewności siebie ubraniem?

Zasada 1: Ubranie, które nosimy powinno być „nasze:!  Co to znaczy? Dobrze dobrany kolor, dobrze dobrany fason.

Zasada 2: Dopasowany styl do naszej osobowości,  poziomu ekspresji, roli społecznej, estetyki.

Zasada 3: Ubranie powinno być dostosowane do miejsca, okazji.

I połączenie tych trzech zasad będzie dawało nam poczucie pewności siebie, będzie dodawało mocy!

Jeśli chcesz, bym pomogła wprowadzić Ci te zasady w życie to zapraszam do Klubu Stylowych Kobiet lub na usługi indywidualne.

___________________________________________________________________________________

  1. O „zasługiwaniu” na ubrania: Nie musisz schudnąć, żeby zasłużyć.
  2.  Potrzebujesz ubraniem „dodać” sobie lat?:Jak wyglądać poważniej?
  3.  Chcesz posłuchać o moim zeszłorocznym postanowieniu? Rok bez zakupów.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Rok bez zakupów

Rok bez zakupów

2022 (tak, poprzedni!) był dla mnie rokiem bez zakupów ubrań. Przynajmniej tak sobie zaplanowałam. Jakie były założenia? Czy się udało i dlaczego wnioski nagrywam rok po jego zakończeniu? Zobacz nagranie: https://youtu.be/P3NNnBkFXRE   Sprawdź e-book STYLIZACJE NA WYJĄTKOWE OKAZJE. Szczegóły ➡️ https://ebook.kodstylu.pl/ Sprawdź KLUB (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.