fbpx

Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Inspiracje

Pewność siebie to ważna rzecz dla każdego z nas. Czy można ją poprawić ubraniem?

Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

 

 

Z psychologicznego punktu widzenia pewność siebie nie powinna się brać z czegoś tak błahego, jak ubranie. Moje doświadczenie w pracy stylistki skłania mnie do pewnej konkluzji: „Ubranie potrafi dodać pewności siebie w danych sytuacjach.” Ubranie wpływa na naszą ocenę, postrzeganie własnej osoby. Dodatkowo codziennie stykamy się z oceną naszej osoby wydawaną przez innych. Niestety powiedzenia: „Nie szata zdobi człowieka” lub „Nie ocenia się książki po okładce”  nie mają zastosowania w naszym świecie. I uważam, że nie powinno się to zmienić. Wychodzę z założenia, że gdy oceniamy innych, to opiniujemy na dwa sposoby. Zauważamy elementy, które się nam podobają lub te, które naszej aprobaty nie uzyskują.  Uważam, że jeżeli chciałabym przestać oceniać innych to musiałabym przestać oceniać wszystko.  Tak naprawdę jest to niemożliwe oraz szkodliwe. Nie zauważając rzeczy pięknych w moim otoczeniu, nie poddając ich ocenie moje życie mogłoby zubożeć. Mówiąc o ocenianiu nie mam na myśli jedynie kreowania negatywnych myśli. Chodzi mi o zauważanie pewnych faktów i reagowanie na nie.

Jak  sobie dodać pewności siebie ubraniem?

Zasada 1: Ubranie, które nosimy powinno być „nasze:!  Co to znaczy? Dobrze dobrany kolor, dobrze dobrany fason.

Zasada 2: Dopasowany styl do naszej osobowości,  poziomu ekspresji, roli społecznej, estetyki.

Zasada 3: Ubranie powinno być dostosowane do miejsca, okazji.

I połączenie tych trzech zasad będzie dawało nam poczucie pewności siebie, będzie dodawało mocy!

Jeśli chcesz, bym pomogła wprowadzić Ci te zasady w życie to zapraszam do Klubu Stylowych Kobiet lub na usługi indywidualne.

___________________________________________________________________________________

  1. O „zasługiwaniu” na ubrania: Nie musisz schudnąć, żeby zasłużyć.
  2.  Potrzebujesz ubraniem „dodać” sobie lat?:Jak wyglądać poważniej?
  3.  Chcesz posłuchać o moim zeszłorocznym postanowieniu? Rok bez zakupów.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.