fbpx

Dzień z pracy stylistki

Inspiracje

Jak wygląda dzień z pracy stylistki? Zapraszam Cię dzisiaj do popodglądania jak wygląda mój dzień pracy. Skoro mnie obserwujesz to wiesz, że pracuję jako stylistka i kolorystka. Na co dzień pracuję z kobietami  (z mężczyznami również, lecz zdecydowanie rzadziej). Chodzę z klientkami na zakupy, jeżdżę do nich na przeglądy szafy. W swoim biurze w Gliwicach wykonuję analizy kolorystyczne, ale również robimy przegląd walizek, czy odbywamy konsultacje wizerunkowe. W biurze pracuję nad zakupami on-line, odbywam telekonferencje, przygotowuję treści na bloga oraz do mediów społecznościowych. Obejrzyj ten krótki film, który pozwoli Ci zobrazować jak wygląda dzień z pracy stylistki 🙂

Marzysz o tym, żeby sama zostać stylistką? Koniecznie zerknij na stronę półrocznego programu dla osobistych stylistek!

Czego nauczysz się w kursie?

Omówię różne podziały sylwetkowe kobiet i mężczyzn. Poznasz zadania każdej sylwetki, jakie ma atuty i co należy zrobić, aby dobrze je prezentować. Rozpracujemy złote zasady stylizacji. Nauczysz się stosować je w praktyce.

Poznasz różnicę pomiędzy analizą 4 pór roku a 12 typów urody. Nauczysz się teorii 12 typów urody oraz przeprowadzania analizy kolorystycznej stacjonarnie i online. Dostaniesz narzędzia do wykonywania analizy online. Zrobimy Ci analizę i będziesz ćwiczyć wykonywanie jej na innych.

Dowiesz się, jakie są zasady łączenia kolorów. Poznasz ich rodzaje i nauczysz się, jak stosować je w stylizacji. Dowiesz się, jak łączyć kolory w myśl teorii 12 typów urody. Będziesz ćwiczyć tworzenie zestawów dla Klientów.

Jakie style w modzie wyróżniamy. Odpowiem na pytanie jak łączyć style, aby wyglądać niebanalnie. Będziesz ćwiczyć tworzenie zestawień w różnych stylach.

Czym jest nowoczesny dress code, jak interpretować smart oraz smart casual dla kobiet i mężczyzn. Jak ewoluował wizerunek biznesowy w czasie pandemii?

Dowiesz się, jakie narzędzia są potrzebne styliście. Czy warto mieć swoje miejsce na spotkania z klientami. Z jakich programów warto korzystać? Jakie narzędzia do analizy kolorystycznej warto posiadać?

Jak odnaleźć się na rynku osobistych stylistek? Czy trzeba zakładać firmę i jak ją założyć? Jak dbać o dane osobowe Klientów w oparciu o przepisy? Jak pracować z dokumentami księgowymi?

Jak wyceniać swoje usługi i działać na rynku konkurencyjnym? Jaką politykę cenową i promocyjną przyjąć na pierwszy rok działalności?

Odpowiesz sobie na pytanie czy potrzebujesz strony www, czy będziesz chciała prowadzić bloga oraz jakich social mediów będziesz używać do promocji swojej marki. Jak prowadzić konto na Facebooku czy Instagramie.

Odpowiedź na pytanie: sprzedaż online czy offline? Jak promować swoją firmę? Jak używać bloga i mediów społecznościowych do sprzedaży swoich usług?

Jak pracować z różnymi typami Klientów. Jak organizować przegląd szafy i zakupy ze stylistką, aby przebiegły sprawnie, efektywnie i w dobrej atmosferze. Jak radzić sobie z odmowami i oporem Klientów. Jak z nimi rozmawiać i przekonywać do nowych rozwiązań.

 

Program ma formę lekcji online, które odbywają się na żywo. Spotykamy się w wirtualnej klasie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na ok. 1,5h, dostajesz zadania do wykonania, na koniec będzie egzamin. Kurs kończy się certyfikatem.

Co wyróżnia ten kurs na tle innych?

Program nastawiony jest na osiągnięcie konkretnego celu.

Zawarte w nim są tylko niezbędne informacje, nie ma lania wody, szanuję Twój czas.

Zadania praktyczne – by jeszcze więcej wynieść z programu, nie odkładać zmiany na później.

Grupa kursantów na Facebooku – wzajemne wsparcie w rozwoju, motywacja i porady.

Narzędzia ułatwiające pracę stylistki.

Konkretna wiedza jak prowadzić firmę i ustalać ceny usług.

Porady z zakresu zdobywania i obsługi klientów.

Kulisy prowadzenia własnych miejsc w sieci.

Informacje poparte moim wieloletnim doświadczeniem, nauką na błędach i chęcią pomocy innym. 

Jeżeli masz pytania, napisz na biuro@kodstylu.pl

Zapisy trwają do 31 sierpnia. Ruszamy od września!

______________________________________________________________________________________________________

  1. O czasie pracy stylistki przeczytasz tutaj: Praca stylistki
  2. O tym, jak zostałam stylistką dowiesz się po kliknięciu: Aleksandra Frątczak-Biś Osobista stylistka
  3. O tym, jak TY możesz zostać stylistką: Jak zostać stylistką?

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.