fbpx

Dzień z pracy stylistki

Inspiracje

Jak wygląda dzień z pracy stylistki? Zapraszam Cię dzisiaj do popodglądania jak wygląda mój dzień pracy. Skoro mnie obserwujesz to wiesz, że pracuję jako stylistka i kolorystka. Na co dzień pracuję z kobietami  (z mężczyznami również, lecz zdecydowanie rzadziej). Chodzę z klientkami na zakupy, jeżdżę do nich na przeglądy szafy. W swoim biurze w Gliwicach wykonuję analizy kolorystyczne, ale również robimy przegląd walizek, czy odbywamy konsultacje wizerunkowe. W biurze pracuję nad zakupami on-line, odbywam telekonferencje, przygotowuję treści na bloga oraz do mediów społecznościowych. Obejrzyj ten krótki film, który pozwoli Ci zobrazować jak wygląda dzień z pracy stylistki 🙂

Marzysz o tym, żeby sama zostać stylistką? Koniecznie zerknij na stronę półrocznego programu dla osobistych stylistek!

Czego nauczysz się w kursie?

Omówię różne podziały sylwetkowe kobiet i mężczyzn. Poznasz zadania każdej sylwetki, jakie ma atuty i co należy zrobić, aby dobrze je prezentować. Rozpracujemy złote zasady stylizacji. Nauczysz się stosować je w praktyce.

Poznasz różnicę pomiędzy analizą 4 pór roku a 12 typów urody. Nauczysz się teorii 12 typów urody oraz przeprowadzania analizy kolorystycznej stacjonarnie i online. Dostaniesz narzędzia do wykonywania analizy online. Zrobimy Ci analizę i będziesz ćwiczyć wykonywanie jej na innych.

Dowiesz się, jakie są zasady łączenia kolorów. Poznasz ich rodzaje i nauczysz się, jak stosować je w stylizacji. Dowiesz się, jak łączyć kolory w myśl teorii 12 typów urody. Będziesz ćwiczyć tworzenie zestawów dla Klientów.

Jakie style w modzie wyróżniamy. Odpowiem na pytanie jak łączyć style, aby wyglądać niebanalnie. Będziesz ćwiczyć tworzenie zestawień w różnych stylach.

Czym jest nowoczesny dress code, jak interpretować smart oraz smart casual dla kobiet i mężczyzn. Jak ewoluował wizerunek biznesowy w czasie pandemii?

Dowiesz się, jakie narzędzia są potrzebne styliście. Czy warto mieć swoje miejsce na spotkania z klientami. Z jakich programów warto korzystać? Jakie narzędzia do analizy kolorystycznej warto posiadać?

Jak odnaleźć się na rynku osobistych stylistek? Czy trzeba zakładać firmę i jak ją założyć? Jak dbać o dane osobowe Klientów w oparciu o przepisy? Jak pracować z dokumentami księgowymi?

Jak wyceniać swoje usługi i działać na rynku konkurencyjnym? Jaką politykę cenową i promocyjną przyjąć na pierwszy rok działalności?

Odpowiesz sobie na pytanie czy potrzebujesz strony www, czy będziesz chciała prowadzić bloga oraz jakich social mediów będziesz używać do promocji swojej marki. Jak prowadzić konto na Facebooku czy Instagramie.

Odpowiedź na pytanie: sprzedaż online czy offline? Jak promować swoją firmę? Jak używać bloga i mediów społecznościowych do sprzedaży swoich usług?

Jak pracować z różnymi typami Klientów. Jak organizować przegląd szafy i zakupy ze stylistką, aby przebiegły sprawnie, efektywnie i w dobrej atmosferze. Jak radzić sobie z odmowami i oporem Klientów. Jak z nimi rozmawiać i przekonywać do nowych rozwiązań.

 

Program ma formę lekcji online, które odbywają się na żywo. Spotykamy się w wirtualnej klasie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na ok. 1,5h, dostajesz zadania do wykonania, na koniec będzie egzamin. Kurs kończy się certyfikatem.

Co wyróżnia ten kurs na tle innych?

Program nastawiony jest na osiągnięcie konkretnego celu.

Zawarte w nim są tylko niezbędne informacje, nie ma lania wody, szanuję Twój czas.

Zadania praktyczne – by jeszcze więcej wynieść z programu, nie odkładać zmiany na później.

Grupa kursantów na Facebooku – wzajemne wsparcie w rozwoju, motywacja i porady.

Narzędzia ułatwiające pracę stylistki.

Konkretna wiedza jak prowadzić firmę i ustalać ceny usług.

Porady z zakresu zdobywania i obsługi klientów.

Kulisy prowadzenia własnych miejsc w sieci.

Informacje poparte moim wieloletnim doświadczeniem, nauką na błędach i chęcią pomocy innym. 

Jeżeli masz pytania, napisz na biuro@kodstylu.pl

Zapisy trwają do 31 sierpnia. Ruszamy od września!

______________________________________________________________________________________________________

  1. O czasie pracy stylistki przeczytasz tutaj: Praca stylistki
  2. O tym, jak zostałam stylistką dowiesz się po kliknięciu: Aleksandra Frątczak-Biś Osobista stylistka
  3. O tym, jak TY możesz zostać stylistką: Jak zostać stylistką?

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Pewność siebie to ważna rzecz dla każdego z nas. Czy można ją poprawić ubraniem? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.     Z psychologicznego punktu widzenia pewność siebie nie powinna się brać z czegoś tak błahego, jak (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.