fbpx

Biżuteria dla zimowych typów urody

Porady kolorystyczne

W pierwszym odcinku tej serii odpowiadałam na pytanie: złoto czy srebro? I dla kogo?
Jeśli jeszcze nie czytałaś artykułu lub nie oglądałaś wideo, kliknij tutaj. Znajdziesz w nim również informacje o biżuterii dla jesiennych typów urody.

Dziś omówię biżuterię dla wszystkich Zim. Zapraszam Cię do obejrzenia wideo poradnika:

 

Gdyby spojrzeć na typ zimowy z punktu widzenia podstawowego podziału na cztery pory roku, a zwłaszcza jego temperaturę, to na pewno jest to chłodny typ urody, a co za tym idzie będzie dla niego odpowiednia srebrna (bądź srebrzysta) biżuteria. Jeśli jednak popatrzymy szerzej, uwzględniając podział na 12 typów kolorystycznych, czyli Zimę Chłodną, Ciemną i Czystą, to wybór biżuterii już nie będzie taki oczywisty.

Chłodna Zima najlepiej odnajdzie się w srebrnej biżuterii, ponieważ chłodna temperatura jest najważniejszą cechą jej palety. Źle będzie wyglądała w biżuterii ciepłej kolorystycznie.

Czysta Zima, ze względu na to, że jej paleta jest właśnie czysta i intensywna, również może nosić srebrną biżuterię, a jeśli chce zapożyczać od swojego typu siostrzanego, czyli Czystej Wiosny, to może założyć coś złotego (błyszczącego).

Ciemna Zima może najbardziej pójść w złoto. Jej typem siostrzanym jest Ciemna Jesień, więc śmiało może pożyczać złotą biżuterię, a nawet złotą postarzaną.

Jeśli więc chodzi o odcień metalu, to srebro (białe złoto, platyna itd.) jest dla wszystkich typów zimowych, ale tylko Chłodna Zima powinna się go najbardziej trzymać i unikać żółtego złota.

Biżuteria to również inne materiały, na przykład różne rodzaje kamieni. Kamienie przeźroczyste i chłodne będą miały dokładnie takie samo zastosowanie jak srebro, natomiast kamienie przeźroczyste i ciepłe (np. rubiny) – jak złoto.

Rzadko kiedy Zima, która ma wyrazisty chłód w swojej palecie, będzie używać biżuterii pasującej do typów jesiennych. Jesienie, jak wspominałam, lubią biżuterię naturalną, rzemyki, skórę surowo wykończoną. Z Zimami najbardziej kojarzy mi się biżuteria, która jest bardzo „bogata”. Chodzi o to, aby odbijała światło, jest w tym wizualna czystość i chłód. Jeśli myślę o bursztynie czy topazie, to od razu kojarzą mi się z Jesieniami, a kolie z diamentami – z Zimami.

Ponieważ Zimy są chłodne (ich paleta składa się w większości z chłodnych kolorów), mają w sobie jakiś rodzaj chłodnej elegancji i właśnie elegancka biżuteria będzie do nich pasowała. Nic w stylu hippie, żadne rzemyki, chwosty, piórka – tego typu biżuteria nie będzie się nadawała dla Zim. Oczywiście jest to tylko teoria, nie możemy traktować takich porad zbyt poważnie (to tylko kierunek działania). Biżuterię powinnyśmy w pierwszej kolejności dobierać do naszego stylu, a następnie w obrębie tego stylu sprawdzać, jak ma się ona do typu urody. Niech nigdy typ urody nie będzie naszym głównym wyznacznikiem, ale jednym z kilku. Styl, tryb życia, preferencje przede wszystkim, a dopiero później wskazówki dla naszego typu urody i jego kolorystyka.

Pamiętaj: ostra, chłodna, metaliczna biżuteria to będzie najlepszy wybór dla zimowych typów urody.

Zapraszam również do zapoznania się z najnowszą książką Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.