Jak wydłużyć sylwetkę?

Porady sylwetkowe Opublikowano: środa, 12 września 2018

Czy ubraniem można dodać sobie centymetrów? Fizycznie nie, ale optycznie jak najbardziej.

Dla lubiących czytać wersja pisana 🙂

Najprostszym sposobem, absolutnie klasycznym, żeby dodać sobie wzrostu jest noszenie obcasów. Bądź jednak świadoma, że nie tylko obcasy mogą cię wydłużyć – buty z noskami w szpic również. Powodują, że stopa wydaje się być trochę dłuższa (a przy okazji cała sylwetka).

Kolejnym sposobem na wydłużenie sylwetki jest przyciąganie uwagi do góry, czyli stosowanie ozdób od pasa w górę. Najprostsze to noszenie nakryć głowy: kapeluszy, chust, turbanów lub ciekawej biżuterii czy oprawek okularów.

Kolejny sposób to stosowanie ubrań w zestawach monochromatycznych, czyli w tym samym kolorze i w podobnych odcieniach. Chodzi o to, aby kolor płynął po całej naszej sylwetce. Najlepszym rozwiązaniem jest noszenie długich jednokolorowych sukni, która wygląda jak kolorystyczna pionowa linia ciągła. Pamiętaj, że gdy robisz mocne zestawienia kolorystyczne pojawiają się na sylwetce linie poziome (w miejscu, gdy się stykają ze sobą), a to powoduje podzielenie ciała na segmenty i optycznie skraca sylwetkę.

Warto pamiętać o stosowaniu linii pionowych w stylizacji, ponieważ mają działanie wydłużające dla danej partii ciała. Nie chodzi tylko o noszenie bluzek z pionowymi paskami, można również postawić na spodnie, które mają zaprasowany czy wszyty kant. Dobrym sposobem jest również noszenie otwartych marynarek, sweterków, kardiganów, płaszczy. Pomoże noszenie spódnic z rozcięciami. Długie wisiory czy łańcuszki również się sprawdzą. Wszystko, co działa jak pionowa linia wzdłuż ciała, optycznie je wydłuży i wysmukli.

W wydłużaniu sylwetki, jeżeli nie mamy zbyt długich nóg, pomogą spodnie z wysokim stanem (ale tylko pod warunkiem że bluzkę włożymy do środka).

Jestem ciekawa czy masz jakieś swoje sposoby na wydłużenie sylwetki, koniecznie daj znać w komentarzu.

Wydłużanie sylwetki, to tylko jeden z elementów stylizowania. Jeśli interesuje Cię zgłębienie wiedzy z zakresu doboru fasonów, to zajrzyj na www.kodsylwetki.pl. To strona kursu online Kod Sylwetki – jesteśmy w trakcie kampanii promocyjnej tego produktu.

wydłużanie sylwetki

Wszystkie informacje o fasonach w jednym miejscu. Tutaj znajdziesz link, aby dowiedzieć się więcej o kursie.

Stworzyłam ten kurs dla wszystkich kobiet, które chcą raz na zawsze rozprawić się z fasonami ubrań, które powinny nosić, a jakich unikać.
Jak dobierać nakrycia głowy, biżuterię i dodatki?
Jak znaleźć odpowiednią długość i kształt rękawów?
Jak wydłużyć sylwetkę (skrócić, wyszczuplić, dodać krągłości)?
Jak znaleźć swój fason spodni i rodzaj obcasa?
Jak podkreślić talię?
Jak ukryć brzuch?
Jak dodać sobie objętości w pośladkach?
Jak odjąć sobie objętości w pośladkach?

Jeżeli chcesz odkryć więcej informacji na temat fasonów spodni, ale również bluzek, spódnic, sukienek, mam dla Ciebie coś więcej. Chcę zaprosić Cię do zapoznania się z kursem online Kod Sylwetki. Już w czerwcu 2019 rusza jego kampania promocyjna.

Skierowany jest on do kobiet, które szukają informacji o tym, jak dobrać KAŻDY element ubioru do swojego ciała: nakrycia głowy, biżuterię, dekolty, rodzaje rękawów, nogawek, długości spodni, rodzaje butów, torebek. Uff, jest tego sporo. Wejdź tutaj, aby zapisać się na listę osób zainteresowanych dołączeniem do kursu.  Gdy tylko pojawi się kampania promocyjna, natychmiast Cię o tym poinformujemy.

 

chcesz

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.