fbpx

Trendy w modzie 2021!

Inspiracje

Jakie trendy w modzie 2021? Troszkę inaczej o tym jak będziemy robić zakupy, co będziemy nosić w 2021 roku.

Serdecznie zapraszam Cię do obejrzenia nowego videporadnika lub zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

Trendy w modzie w roku 2021 to temat dzisiejszego poradnika. Myślę jednak, że spodziewasz się znaleźć tutaj inne treści niż chcę Ci przekazać. Nie opowiem Ci dzisiaj o tym czy będą modne kwiatki, falbany ani jak będziemy łączyć kolory w 2021 roku.

Ten poradnik jest po to, by zwrócić Twoją uwagę na to, jak zmienić swoje podejście do mody. To uważam za najbardziej gorący trend 2021!

Dlaczego zmieniać? Kupujemy za dużo ubrań w stosunku do naszych potrzeb. Myślę, że większość z nas może powiedzieć, że ma więcej ubrań niż nosi albo ma rzeczy, które są zupełnie niepotrzebnie.

Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze firmy odzieżowe wzbudzają w nas potrzebę posiadania nowych, trendy rzeczy. Ilość kolekcji tworzonych na dany sezon jest zatrważająca – i to nie tylko przez duże sieci sklepów. Zbyt często mamy do czynienia ze zjawiskiem fast fashion. Zbyt często wmawia nam się co powinnyśmy, czego nie powinnyśmy nosić. Niestety pojawia się klimat przekazu, w którym dowiadujemy się, że jeśli nie będziemy czegoś miały to nie będziemy cool czy trendy, a to wpływa na nas bardzo negatywnie. Swoje pięć groszy dorzucają media społecznościowe.

I tutaj apel do Ciebie: filtruj treści, które do Ciebie docierają!

Zwróć uwagę, że firmy odzieżowe działają marketingowo za pośrednictwem osób z internetu. Jeśli na którejś z rzędu blogerce widzisz piękną sukienkę, której żal nie mieć to wiedz, że to „duża akcja” marketingowa danej firmy.

Nie daj sobie mydlić oczu, że gdy masz gorszy nastrój to zakupy Ci w pomogą w jego zmianie. Kiedyś usłyszałam hasło, że „zakupy są tańsze niż psychoterapia” – 7 lat temu trochę mnie to rozbawiło, teraz po analizie sytuacji wiem, że to słaby chwyt marketingowy i tak naprawdę jedna wielka kpina. Humor może się poprawia, ale na chwilę. Posiadanie nowej rzeczy jest przyjemne, jeśli ładnie w niej wyglądamy to jest to jeszcze bardziej przyjemne. Jednak po upływie czasu nowa rzecz znów staje się starą, a problemy pozostają.

Gazety, styliści, media społecznościowe obarczają nas „must have” na dany sezon. W 2021 musisz mieć to, to i to. A jak nie masz  to kup to, to i to. Proszę, podejdź do tego z przymróżeniem oka.  Zauważ, miniony 2020 rok był impulsem do zmian w podejściu do konsumpcji, zakupów, ubrań. Skoro 2020 był małym zapalnikiem to uważam, że  2021 może być wybuchającą bombą zmiany. Może już czas?

Dlaczego? Po pierwsze przemysł odzieżowy nas truje. Jest to bardzo obszerny temat, dlatego na razie tylko nadmieniam, że proces produkcyjny wprowadza ogromne ilości zanieczyszczeń do naszego środowiska. Jest wiele filmów na Youtube, gdzie pokazane jest jak produkcja ubrań wygląda i jak jej procesy wpływają na naszą planetę.

Jeśli widziałaś taki film to proszę udostępnij go w komentarzu.

Myślę, że musimy zwiększać swoją wiedzę w tym temacie, a co za tym idzie swoją świadomość konsumencką. Dla wielu może być zbyt abstrakcyjne, że rzeka w Indiach lub w Bangladeszu może mieć kolor jaskrawożółty- identyczny jak ostatnio kupiona poliestrowa koszulka na zumbę. To tylko jeden przykład, lecz bardzo dający do myślenia.

Czas zmian, czas ograniczenia. Dla wielu może to być trudne. Dla mnie też, choć nigdy nie byłam fashionistką i nie „biegałam” za trendami. Teraz wiem, że słusznie. Codziennie jednak mogę być lepsza i robić więcej dla siebie, dla naszego społeczeństwa i dla naszej planety.

Chciałabym, żeby wybrzmiała zmiana w naszej komunikacji. Wiele z Was, zwłaszcza te osoby, które miały ze mną bezpośredni kontakt zna mój punkt widzenia, jednak w mojej komunikacji tutaj – na blogu, na Instagramie uważam, że jest tego za mało. Postanowiłam, że w tym roku się to zmieni.

Pamiętaj – to, że pokazuję jakiś sweterek, jakąś bluzkę czy torebkę to nie oznacza to, że namawiam Cię do zakupu tej rzeczy. Moją misją jest nauczyć Cię, by ubranie, które kupujesz było dobrze dobrane do sylwetki, do stylu, do Twojej gamy kolorystycznej. Chcę, żebyś dokonywała zakupów świadomie, gdyż nasza nieświadomość, kompulsywne kupowanie może doprowadzić do wyczerpania zasobów Ziemi.

Jesienią 2020 trafiłam na wspaniały podcast o świadomej modzie. Możesz zacząć od niego! By zwiększać wiedzę zapraszam Cię na blog: https://katarzynazajaczkowska.com 

Jak zacząć swoją przygodę z trendem 2021?

Po pierwsze zajrzyj co masz w szafie. Jeśli w czymś nie chodzisz to pozbądź się danej rzeczy – dając jej drugie życie. Kupuj tylko to co naprawdę jest Ci potrzebne, zwiększ swoją wiedzę w tym zakresie. Naprawdę wystarczy zacząć od małych kroków!

Podsumowując: nie dajmy się manipulować branży odzieżowej! róbmy świadome zakupy!  Kupujmy z dobrych źródeł!

W tym roku w moim przekazie znajdziecie treści: o odpowiednich fasonach, o odpowiednich kolorach, o kształtach, o łączeniu kolorów, ale będzie też o najsilniejszym trendzie na 2021: ODPOWIEDZIALNYCH ZAKUPACH!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi, razem szerzmy ideę odpowiedzialnych zakupów, odpowiedzialnej mody, odpowiedzialnego noszenia ubrań. Niech to będzie trendy w 2021.

 

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.