fbpx

Szary i żółty – kolory Pantone 2021

Porady kolorystyczne

CO SERWUJE NAM PANTONE NA 2021?

Szary i żółty to duet na Nowy Rok! Instytut Pantone – zrzeszenie światowych specjalistów w zakresie koloru, którzy począwszy od 2000 roku ustalają barwę przewodnią na następny rok. Jest ona związana z „duchem epoki” i tak naprawdę nie tyle kreuje trendy, co z nich wynika. Pod koniec ubiegłego roku, dokładnie 9 grudnia zostały wybrane dwa kolory przewodnie na 2021:

KOLORY ROKU 2021:

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey (szary) oraz PANTONE 13-0647 Illuminatinq Yellow (żółty).

 

szary sweter

Specjaliści z Instytutu przedstawiają kolor szary jako nawiązaniae do siły i odporności, a w uzasadnieniu wyboru przede wszystkim znajdziemy odwołanie do kamieni i skał, które przetrwają miliony lat, natomiast kolor  żółty ma  nawiązywać do nadziei, pozytywności i oczekiwania na coś dobrego/lepszego. Połączenie tych dwóch kolorów ma oddawać współdziałanie i wsparcie w  niewątpliwie trudnym, pandemicznym dla całego Świata okresie.

Z pewnością kolory te zauważalne będą w grafikach, fotografiach, aranżacjach wnętrz i modzie. Najwięksi projektanci w swoich pokazach na sezon Wiosna/Lato 2021 ujęli trendy Pantone. Ale czy dla każdego typu urody połączenie żółci i szarego będzie dobrym pomysłem?  Na pewno ta specyficzna para odcieni nie będzie dobra dla typów ciemnych.  Jestem jednak pewna, że w modzie przyjmie się trend po prostu łączenia żółci z szarością- dlatego każdy typ kolorystyczny bezsprzecznie znajdzie coś dla siebie. Jakie odcienie żółci i szarości wybrać? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kolorze żółtym i dopasowaniu do Twojego typu to przede wszystkim zapraszam do zapoznania się z poprzednio nagranym materiałem: https://kodstylu.pl/zolty-dla-kazdego-typu-urody/.

Poniżej znajdziesz spis odcieni żółtego i szarego dla Twojego typu urody. Jeżeli nie znasz jeszcze swojego typu, koniecznie poznaj go razem z nami. Kilka dni temu zmieniłyśmy sposób prezentacji wyników analizy kolorystycznej online, jest jeszcze bardziej czytelna i dużo piękniejsza! Tutaj znajdziesz szczegóły .

Jasne Lato:

Żółcie: marcepan, ananas, słomkowa, pszeniczna, waniliowa. Szarości: ołowiany szary, popielaty

Chlodne Lato:

Żółcie: słomkowa, siarczana. Szarości: ołowiany szary, popielaty, grafit, antracyt.

Zgaszone Lato:

Żółcie: słomkowa, siarczana. Szarości: ołowiany szary, popielaty, antracyt, grafit.

Zgaszona Jesień:

Żółcie: piaskowa, słomkowa, topaz, bursztyn, ochra, musztarda, siarczana, krem jajeczny. Szarości: popielaty, grafit.

Ciepła Jesień:

Żółcie: curry, topaz, bursztyn, ochra, musztarda, siarczana, miodowa, kukurydziana, złocista. Szarości: popielaty, gołębi, grafit.

Ciemna Jesień:

Żółcie: musztardowa, topaz, szafran, ochra. Szarości: antracyt, grafit.

Ciemna Zima:

Żółcie: ochra, topaz, kukurydziana. Szarości: antracyt, grafit.

Chłodna Zima:

Żółcie: limonkowa, siarczana. Szarości: ołowiany szary, antracyt, stalowy, grafit.

Czysta Zima:

Żółcie: cytrynowa, limonkowa, kanarkowa. Szarości: grafit.

Czysta Wiosna:

Żółcie: kanarkowa, limonkowa, cytrynowa, jaskier, żonkil, bananowa. Szarości: ołowiany szary, grafit.

Ciepła Wiosna:

Żółcie: bananowa, krem jajeczny, topaz, kurkuma, curry, złocista, kukurydziana, maślana, miodowa, bursztyn, ochra, lniana. Szarości: ołowiany szary, popiel, grafit.

Jasna Wiosna:

Żółcie: marcepan, waniliowa, maślana, budyniowa, ananasowa, krem jajeczny, piaskowa, lniana. Szarości: ołowiany szary, popielaty szary, gołębia szarość.

Teraz w prosty sposób możesz włączyć wybrane odcienie do swoich stylizacji 🙂

Z jakimi innymi kolorami łączyć kolory Pantone 2021?

Ta słynna już dwójka będzie tworzyła piękne kompozycje z kolorami takimi jak: turkus, niebieski, róż, zieleń. Poniżej przykłady jak możesz wykorzystać te dwie barwy w stylizacjach.

 

Jak łączyć kolory

 

Co godnego uwagi aktualnie znajdziesz w sklepach w kategorii kolor roku 2021?

sukienka, torebka, buty

stylizacja z szarą sukienką

 

kamizelka, zegarek, golf, spodnie, torebka, buty

szaro-żółta stylizacja

 

marynarka, spodnie, t-shirt, torebka, trampki

stylizacja z szarym garniturem

marynarka, bluzka, spodnie, torebka, buty

stylizacja z neonowymi szpilkami

kurtka, golf, spodnie, czapka, nerka, buty, zegarek

żółta sportowa stylizacja

Podsumowując: każda z nas znajdzie dla siebie takie zestawienie szarości z żółcią, które będzie odpowiednie dla jej typu kolorystycznego. Możemy postawić na godne uwagi połączenie tych dwóch barw lub na mix z innymi kolorami. Śmiało testuj!

Daj znać w komentarzu czy przypadły Ci te kolory do gustu.  Być może masz je w szafie? Zamierzasz je nosić?

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.