fbpx

Stylowe kobiety po 50tce

Inspiracje

Usłyszałam ostatnio pytanie: czy kobieta po pięćdziesiątce musi wyglądać jak babcia? I muszę wam powiedzieć, że: PADŁAM! Postanowiłam nagrać wideo, aby pokazać cudowne stylowe kobiety po 50tce.

Zobacz video poradnik: stylowe kobiety po 50tce.


Dla lubiących czytać, wersja tekstowa nagrania

Publikując dwa tygodnie temu wideo poradnik o temacie: Czego w pewnym wieku nie wypada, przeszukałam internet, żeby zobaczyć jakie znajdę blogerki modowe w wieku dojrzałym.

Początkowym kryterium były kobiety po czterdziestce. Stwierdziłam, że to jest wiek wskazujący na kobietę dojrzałą. Gdy zaczęłam szukać, okazało się, że te 40stki nie wyglądają bardzo dojrzale. Nie chodzi mi o to, że wyglądają infantylnie, czy niepoważnie, tylko za młodo 😉 Więc podniosłam poprzeczkę do pięćdziesiątki 😉 Oczywiście znalazłam stylowe kobiety po 50tce, ale większość z nich jest zagranicznymi blogerkami. Pokażę również dwa polskie przykłady.

Zauważyłam, że w takie branży dominują Hiszpanki. Nie wiem czy tylko ja na takie trafiłam, czy faktycznie tak jest. Jeśli interesujesz się modą dla kobiet dojrzałych to koniecznie daj mi znać, jakie jeszcze znasz blogerki dojrzałe albo osoby publiczne.

meryl streep

Przychodzi mi do głowy Meryl Streep. Super stylowa kobieta koło 70tki. Wygląda świetnie czy to na co dzień, czy podczas wyjść bardziej oficjalnych (np. rozdanie Oskarów). Zobacz: wybiera duże dekolty, można by było powiedzieć, że kobieta w tym wieku to już nie powinna. Jeśli jednak przyjrzymy się jak ten dekolt wygląda, to nie ma się czego przyczepić. Meryl Streep ma ładny dekolt, więc go pokazuje w balowych sukniach, które zawsze są długie i zakrywają jej nogi.

bohoboco norowicz

Nie musimy dalej daleko szukać, przecież w Polsce mamy Helenę Norowicz, panią po 80tce. Na zdjęciu widzisz ją w kampanii promocyjnej firmy Bohoboco, gdzie wygląda fantastycznie. W video możesz zobaczyć też inne jej zdjęcia, gdzie na pewno nie wygląda babcinie!

Od jakiegoś czasu obserwuję blogerkę hiszpańską Susi Rejano. Kobieta +50 która wygląda genialnie! Zajrzyj na jej profil na Instagramie. Zauważ, że ona bardzo często chodzi w krótkich spodenkach, krótkich spódniczkach. Odsłania dekolt czy ręce. Fakt – ma piękne ciało, bardzo szczupłe. Wygląda zjawiskowo, nigdy nie powiedziałabym jej, że źle wygląda na zdjęciach, bo jest po 50tce.

Kolejna pani jest ze Stanów Zjednoczonych, wykłada prawo na uniwersytecie w Nowym Yorku. Jest bardzo ekscentrycznie ubierającą się kobietą. Ma +60 lat. Jak to się stało, że została blogerką? Fotograf kiedyś przypadkowo zrobił jej zdjęcie, bo myślał, że bierze udział w nowojorskim tygodniu mody. I tak przez przypadek została taką ikoną mody (stąd jej preudonim Iconaccidental). Wiele jej stylizacji jest bardzo ekscentrycznych, ale nie można powiedzieć, że wygląda źle czy infantylnie. Ma duże zamiłowanie do dużej graficznej biżuterii a z drugiej do strony do prostych form. Jestem nią zachwycona, nawet jeżeli jej styl nie do końca trafia w mój gust, doceniam go.

krystyna bałakier

Jeśli chodzi o wiek +60 chciałabym przedstawić polską blogerkę modową. Jest nią Krystyna Bałakier, która pokazuje nowoczesne zestawienia, eleganckie i odpowiednio dobrane do sytuacji. Czasem pokazuje się w stylizacjach dojrzałych, ale nie powiedziałabym, że wygląda ciotkowato. Zdarza się, że pokaże trochę ciała: ubierze krótszą spódnicę i pokaże bardzo ładne nogi.

Na koniec przedstawiam panią Dorrie Jacobson. Były króliczek Playboya. Jest trochę szalona, trochę pojechana, i co najważniejsze +80! Ona ma w sobie werwę, ma w sobie zacięcie i pomysł jak powinna wyglądać.

Na deser chcę pokazać jeszcze blogerkę, co prawa +40, ale warto ją obserwować. Ją właśnie chciałam pokazać w pierwotnej wersji. Możliwe, że już na nią trafiłyście: jest blogerką i autorką książki. To Francuska Garance Dore, która jest super stylowa. Jeśli miałabym z kimś zamienić się na szafy, to własnie z nią. Mimo, że jest po czterdzieste, nadal nosi krótkie spodenki i mini, i pięknie w tym wygląda.

garance dore

Daj znać jak Ci się podobają „moje” stylowe kobiety po 50tce. Pokaż mi, jakie kobiety Ciebie inspirują.

Jeśli jesteś kobietą dojrzałą (albo i nie jesteś) i chcesz zacząć lepiej wyglądać, najlepiej zacznij od podstaw. Znajdź swoje fasony. Zobacz video o 9 typach sylwetek.  Zapoznaj się z kursem online Kod Sylwetki. Zawiera on 9 godzin filmów! To poradniki video, w których uczę, jak podzielić kobiece działo na części, od czubka głowy po same stopy i jak te poszczególne części ubrać. Wiedza zawarta w kursie pomaga odkryć odpowiednie fasony: czapek, torebek, dekoltów, spodni, spódnic, bluzek. Absolutnie wszystko. Dla każdej kobiety.

Gdy posiądziesz wiedzę teoretyczną, możesz zacząć eksperymentować! Powodzenia.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.