fbpx

Czego w pewnym wieku nie wypada?

Inspiracje

Czy wypada nosić mini po trzydziestce? Czy duży dekolt przystoi wybierać po pięćdziesiątce? Kobieta dojrzała może mieć problem, żeby się w tym stwierdzeniach odnaleźć.
Zapraszam na najnowszy video poradnik, w którym opowiem, jakie jest moje zdanie na ten temat.

Dla osób lubiących czytać, transkrypcja video:

Kilka tygodni temu w grupie Kod Stylu pojawiła się dyskusja: co powinna lub czego nie powinna nosić w kobieta w pewnym wieku. Głównie dotyczyła koloru różowego i tego, ile ciała powinna odkrywać kobieta dojrzała. Czy przystoi duży dekolt, czy ręce, które nie są już super jędrne wypada pokazywać czy zakrywać? Klasyczny dylemat: długość spódnicy. Sprawa nie jest taka prosta.

Uważam, że wiek nie powinien być żadnym wyznacznikiem tego, w co się ubieramy. Natomiast inne rzeczy (na równi z wiekiem) jak najbardziej.
Na przykład: okoliczności. Dobrym przykładem będzie żona prezydenta Francji Brigitte Macron, która jest kobietą dojrzałą, w okolicy sześćdziesiątki, i często pojawia się jako Pierwsza Dama w zbyt krótkich spódnicach/ sukienkach czy ubraniach odsłaniających ramiona i pachy. Jest z tego powodu krytykowana.

Przejrzałam jej oficjalne fotografie i pomyślałam, że faktycznie w niektórych sytuacjach odsłania zbyt dużo. Protokół dyplomatyczny jest dość ścisły i nie ma w nim miejsca na zbytnie eksponowanie kobiecego ciała. Dodatkowo Pani Macron jest bardzo szczupła, eksponowanie pewnych części ciała w jej przypadku jest jeszcze bardziej widoczne. Ma bardzo chude nogi i szczupłe ramiona. Możesz sobie ją przejrzeć w internecie i jej stylizacje, kilka fotografii jest w powyższym video. Daj koniecznie znać w komentarzu, co sądzisz o jej stylizacjach.

 

Podsumowując: gdy myślimy o ograniczeniach kobiecego ubioru, to nie powinien to być wiek, a sytuacja, w której bierzemy udział. Drugim ograniczeniem jest oczywiście nasza sylwetka: czyli gdzie możesz znaleźć atuty a gdzie niedoskonałości. Jeśli nie wiesz jakim jesteś typem sylwetki to zapraszam do wideo: kliknij tutaj.

Zaproszę Cię również do zapoznania się z moim kursem online Kod Sylwetki.

Zobacz proszę ten link, aby dowiedzieć się, kiedy odbędzie się kolejna akcja promocyjna kursu. Następna rusza już we wrześniu 2018 roku. Jeżeli jesteś zainteresowana takim kursem, wejdź na www.kodsylwetki.pl i zapisz się na listę osób zainteresowanych. Dołączając do niego dowiesz się bardzo szczegółowo, jak należy wybierać fasony ubrań dla Twojej sylwetki.

Kolejną istotną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę są kolory. Często mówi się, że są kolory nie pasujące w pewnym wieku. Kolor różowy podobno jest infantylny i nie przystoi kobiecie dojrzałej. Niestety muszę się nie zgodzić. Oczywiście, będą takie kobiety, które będą wyglądały infantylnie w odcieniach różu. Natomiast tego nie określa wiek, ale typ kolorystyczny i (znowu!) okoliczności.

Wychodząc z domu musimy pamiętać: po pierwsze typ sylwetki, po drugie typ kolorystyczny, po trzecie okoliczności, a dopiero później zastanowić się nad wiekiem. Oczywiście wpływa on na to, co my chcemy pokazywać. Pamiętaj, że można wyglądać bardzo zgrabnie w każdym typie sylwetki. W każdym wieku (jeśli na to pozwalają nasze warunki fizyczne) chodzić w dosyć krótkich spódnicach.

Dopiero, gdy zaczynamy tracić jędrność ciała, warto zastanowić się co chcę pokazywać światu. I tutaj wiek może być ogranicznikiem. Stan naszej skóry, nie koniecznie tylko jędrność, ale też inne niedoskonałości jak popękane naczynka czy żylaki. Podobnie jest z innymi elementami ciała. Dotyczy to dekoltu: jeśli mamy piękny dekolt i pozwalają na to okoliczności i nasz typ sylwetki to nośmy te dekolty nawet jeśli mamy sześćdziesiąt lat. Dla mnie to nie problem: masz ładną skórę na dekolcie, pokazuj go!

Kobieta dojrzała nie musi zakrywać się workami pokutnymi. NIESTETY często spotykam się z kobietami, które za mało pokazują swojego ciała. Najczęściej dlatego, że ktoś im wmówił, że po czterdziestce już nie wypada. To nieprawda! Obojętnie w jakim jesteś wieku pamiętaj o istotnych elementach kryteriów doboru skóry: sylwetka, typ kolorystyczny, okoliczności i stan Twojej skóry. To te czynniki powinny determinować to, w czym będziesz chodzić.

Na koniec, chciałabym zaprosić Cię na webinar: Jak dobrać dekolt do typu sylwetki. Jest to DARMOWE SZKOLENIE ONLINE i odbędzie się 03.09.2018. Możesz się na nie zapisać się na klikając tutaj: www.webinarkodstylu.pl

Pamiętaj: nie wiek Cię ogranicza, a inne aspekty. A najważniejsze jest to jak Ty się czujesz w swoim ciele.
Daj znać w komentarzu jakie są Twoje odczucia na ten temat.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Buty do spódnic i sukienek na wiosnę i lato!

Jakie są zasady dobierania wiosennych i letnich butów do sukienek i spódnic? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na  wideo poradnik. Na początek kilka ogólnych zasad: Lekkie optycznie buty dla osób niskich, dla sylwetek E, A Buty szalone, z kolorami, (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.