fbpx

Prosty płaszcz

Porady sylwetkowe

Znasz Klub Stylowych Kobiet? Encyklopedia krojów to jeden z jego elementów.

Dziś uchylamy rąbek tajemnicy: zobacz jak wygląda w środku. Bardzo lubiana przez dotychczasowe Klubowiczki!

Czym jest Encyklopedia? Co tydzień na platformie Klubu pojawia się jeden konkretny fason. Omawiamy jego składowe i elementy, abyś wiedziała, że dokładnie z nim masz do czynienia (gdy jesteś w sklepie). Wygląda to tak:

płaszcz o prostym kroju

 

Wskazujemy dla kogo będzie idealny, kto powinien go unikać, a kto może uratować i jak należy to zrobić. Dziś wrzucamy jeden z fasonów omówionych do tej pory w ramach Klubu. Nie wiesz, czym jest Klub Stylowych Kobiet? Chcesz poznać szczegóły i dowiedzieć się, kiedy rusza kolejna edycja? Zerknij tutaj, dowiedz się co i jak oraz dołącz do listy priorytetowej – powiadomimy Cię, gdy otworzymy możliwość dołączenia! 

Dziś pokazujemy Ci treści, które pojawiły się w Klubie, jednym z omawianych fasonów był prosty płaszcz.

—————————————————————————————————————————

Zima nie odpuszcza, zostajemy przy okryciach wierzchnich. Krój wskazany powyżej wykorzystywany jest na płaszcze typowo zimowe, lecz myślę, że znajdziemy lżejsze, wiosenne odpowiedniki.

Płaszcz o prostym kroju o takiej długości będzie fasonem przytłaczającym,  dlatego bez względu na sylwetkę odradzam go osobom o niskim wzroście.

Dla kogo zatem będzie idealny?

O –  polecam nosić go rozpiętego; wydłuży wówczas sylwetkę, doda pionowych, dodatkowo wyszczuplających linii stylizacyjnych. Wystarczy zestawić go z luźniejszą bluzką, rurkami lub sukienką o sportowym kroju.

płaszcz o prostym kroju[sukienka, buty, torebka]

płaszcz o prostym kroju

 

[bluzka, buty, spodnie]

Y – ponieważ jest to  płaszcz bardzo prosty w formie, jednobarwny to należy go „dopracować” dla sylwetki – przede wszystkim wzory, objętości na spodniach, spódnicach. Dodatkowo warto zadbać o ciekawe obuwie i zrezygnować z ozdobnych szalików i czapek.

płaszcz o prostym kroju

 

[bluzka, spodnie, buty]

płaszcz o prostym kroju

 

[bluzka, spódnica, torebka]

T– analogicznie do sylwetki Y – radzę „zaszaleć” z kolorem, wzorem na spodniach i spódnicach. Jednak ze względu na mniejszy biust możesz zastosować kolorowe szaliki, wymyślne rękawiczki. Buty również dobrze, żeby zwracały uwagę.

płaszcz o prostym kroju

 

[sukienka, torebka, buty]

płaszcz o prostym kroju

 

[koszula, torebka, buty, spodnie]

I – dla sylwetki I będzie korzystny również jedynie w wersji otwartej- tutaj będziemy się skupiać na ubraniach i akcesoriach, które dodadzą objętości. Lepszym wyborem dla sylwetki I jest kożuch, puchówka – coś bogatego w aplikacje, ozdobniki. A może kamizelka na płaszcz?

płaszcz o prostym kroju

 

[płaszcz, spodnie, buty]

płaszcz o prostym kroju

 

[kamizelka, spodnie, buty, torebka]

Zasady stylizacji płaszcza dla wysokiego S tożsame jak dla I.

A – możesz zastosować pasek, lub nosić otwarty. Ważne, żeby w stylizacji skupić się na ozdobach w górze sylwetki- kolorowy szal, czapka – może postawisz na jakieś bardzo oryginalne nakrycie głowy? Turban? Kapelusz?

płaszcz o prostym kroju

 

[turban, koszula, buty, spodnie* (wyprzedane)]

 

płaszcz o prostym kroju

[golf, spodnie, buty]

Kto musi bardziej ingerować w stylizację, by nadal była korzystna dla sylwetki?

H – jak mantrę pewnie słyszysz, że celem Twojej sylwetki jest podkreślanie/tworzenie wcięcia w talii- dlatego bez paska ani rusz!

X – dokładnie taka sama sytuacja jak w przypadku H- nawet stylizacja dla Was jest taka sama.

płaszcz o prostym kroju

[spodnie, pasek, torebka, buty]

Teoretycznie nie uratują tego kroju posiadaczki sylwetki E.  Będziecie za bardzo przytłoczone takim płaszczem. Jednak, jeśli bardzo się Wam podoba to szukajcie takiego modelu, który będzie krótszy.

—————————————————————————————————————————
Chcesz dostawać takie rozpracowanie fasonów regularnie? Zapisz się na listę zainteresowanych Klubem Stylowych Kobiet. Pod koniec marca otworzymy możliwość dołączenia do niego!

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.