fbpx

Mama wraca do pracy

Inspiracje

Jesteś mamą, która właśnie wraca do pracy po urlopie macierzyńskim? Zobacz jak przygotować szafę na tę okoliczność. Zobacz najnowszy videoporadnik lub/ i zapoznaj się z jego luźną transkrypcją.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim to duże wydarzenie.

Wiem, bo wiele razy pracowałam z mamami właśnie, przygotowując ich szafy na tę okoliczność. Zazwyczaj po kilkumiesięcznej przerwie powrót do biura bywa stresujący z kilku powodów. Po pierwsze Twoje ciało się zmieniło, po drugie okoliczności w pracy mogły ulec zmianie. To Twój nowy początek. Wiele mam chce wyglądać dobrze, bo nie ukrywajmy dobry wygląd wspiera nas w tym, że czujemy się pewnie. Oczywiście w dzisiejszym świecie powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie zawsze oznacza dla mamy powrót do biura. Jednak ten materiał przeznaczony jest dla mam, które do tego biura wracają po czasie spędzonym z dzieckiem w domu.

Czy na pewno zacząć od zakupów?

Zacznijmy od tego, że zazwyczaj, kiedy dzieje się coś ważnego w naszym życiu to pierwszą rzecz, jaką robimy, to kierujemy się do sklepu na zakupy. Wciąż istnieje przekonanie, że tylko w nowych rzeczach możemy być nową, lepszą wersją samej siebie. Niestety nie zawsze tak jest. Zazwyczaj takie zakupy dają jedynie chwilowe ukojenie, a tak naprawdę zagracają szafę. Być może Twoja szafa potrzebuje odświeżenia, lecz, jeśli tak jest to najpierw trzeba tam zajrzeć.

Pierwszy krok: przegląd szafy.

Zastanów się nad wymaganiami Twojej firmy, być może zmieniłaś pracę, stanowisko co wymaga od Ciebie innego stroju. Przyjrzyj się sobie – popatrz, jak zmieniła się Twoja sylwetka. Jeżeli w Twojej szafie zalegają ubrania, które obecnie nie pasują rozmiarowo to pozbądź się ich chwilowo lub na stałe. Możesz je spakować do pudeł, włożyć na wyższe półki w szafie, wynieść na strych. Ważne, by nie zabierały przestrzeni dla ubrań, które obecnie są w użyciu. Przy przeglądzie szafy warto zrobić listę zakupów, zobaczyć co trzeba wymienić. Jeżeli projektujesz swoją nową garderobę, to weź pod uwagę kilka spraw. Czy wychodzisz do biura prosto z domu? Czy może musisz najpierw odwieźć dziecko do żłobka/przedszkola? Pomyśl, jak w szybki sposób możesz dostosować swój strój do zmiany warunków, gdzie potrzebujesz więcej wygody, swobody. Poniżej przedstawiam grafiki, które pomogą Ci rozwiązać problemy mamy, która musi połączyć ze sobą dwie role.

 

 

do pracy i po pracy 1

[płaszcz, koszula, spodnie, buty, kurtka, golf]

 

do pracy i po pracy 2

[zielone botki, sweter, śniegowce, jeansy]

 

Mam dla Ciebie dwa zadania.

Pierwsze to przejrzyj swoją szafę! Drugie: Przemyśl, jak Twoje ubrania będą sprawdzały się w starej roli kobiety, która chodzi do pracy i tej nowej roli, która potrzebuje trochę więcej swobody, wygody. Przy całym tym procesie: Bądź dla siebie wyrozumiała. Traktuj siebie z troską. Podsumowując daj sobie czas, by w tej nowej roli poczuć się pewnie.

Jeżeli chcesz ogarnąć temat szafy młodej mamy to zapraszam Cię na pokład nowego kursu Mama dobrze ubrana. Jeżeli nowa rola Cię przeraża pod względem szafy, to szeroko omawiamy jak zapewnić sobie komfort podczas połogu, karmienia piersią. Znajdziesz treści o tym, jak przygotować się na spacer z dzieckiem, jak łączyć elementy wygodne z tymi bardziej eleganckimi. Podpowiadamy jak czuć się pięknie i kobieco w nowej roli, która potrafi być zaskakująca, pochłaniająca czas, lecz jednocześnie dająca satysfakcję.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.