fbpx

Kilka sposobów na wąskie ramiona

Porady sylwetkowe

Wąskie ramiona – chcesz je poszerzyć?

Wąskie, spadziste, drobne ramiona – chcesz je powiększyć optycznie? Zapraszam na film!

Dzisiaj porady dla sylwetek o wąskich ramionach:
Jeżeli masz szerokie ramiona i chcesz je optycznie zmniejszyć, zobacz inny wpis.

Jakie rozwiązania stylizacyjne wybierać jeśli jesteś posiadaczką wąskich ramion? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub zapoznania się z tekstem pod filmem.

 

Wąskie ramiona – wersja tekstowa.

Problem wąskich ramion może dotykać 3 sylwetek spośród 9. Dla przypomnienia ja pracuję na 9 typach sylwetki, jeśli jeszcze nie zapoznałaś się z tym podziałem to zapraszam do obejrzenia innego wideo poradnika:  typy sylwetek kobiecych.

Jakie sylwetki mają wąskie ramiona?

Możemy spotkać się z sytuacją, kiedy to linia barków, ramion jest węższa od lini bioder- tak będzie się działo u reprezentantek sylwetki A.

W sylwetce proporcjonalniej również możemy spotkać się z problemem wąskich ramion, który będzie dotykał panie o sylwetce E i I.

Jakie rozwiązania stosujemy gdy mamy wąskie ramiona?

Optyczne powiększenie (ważne przy sylwetce A, która dąży do zbudowania proporcji)- poprzez zabudowanie, dodanie pełności, ciężkości stylizacji.

Najprostszy sposób: zabudowanie dekoltu poprzez zastosowanie dekoltu zamkniętego.

Dekolt zamknięty to dekolt zakrywający linię obojczyków. Rozróżniamy: okrągły dekolt podkoszulkowy, mały serek, dekolt ze stójką, dekolt z  kołnierzem, golf, półgolf.

Bluzka 1, bluzka 2, bluzka 3 

waskie ramiona

Zastosowanie jednego z tych dekoltów powiększa, wypełnia linię ramion i barków ale zabudowuje, dodaje objętości w linii biustu. Musisz więc pogodzić to czy masz wąskie ramiona i duży biust (pojawia się u sylwetek A), czy masz wąskie ramiona i mały biust (pojawia się u E i I).

Jeśli jednak nie lubisz zamkniętych dekoltów to możesz zabudować się w inny sposób np: apaszką, omotać szalem.

Innym rozwiązaniem jest zlokalizowanie w górnej części sylwetki- okolice ramion- wszystkiego rodzaju ozdóbek, kokard, żabotów, falbanek – wszystko co jest trójwymiarowe. Może to być również bogata biżuteria.

Bluzka 4, bluzka 5, bluzka 6.

Inny sposób to fizyczne poszerzenie linii ramion:

Przy doborze odpowiedniego sposobu należy wziąć pod uwagę jeszcze szyję: czy jest ona sczupła i długa, czy jest krótka i szeroka. To jednak są już kolejne zasady stylizacji. Jeśli jesteś zainteresowana tymi zasadami i chcesz się z nimi dokładnie zapoznać to zapraszam Cię na stronę www.kodstylwetki.pl. Znajdziesz tam więcej informacji na ten temat, znajdziesz tam kurs online, który w prosty i miły sposób uczy wszystkich zasad stylizacji.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy biała koszula jest dla wszystkich?! Co na temat białej koszuli mówi teoria 12 typów kolorystycznych? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika: Czy biała koszula to naprawdę must have? Czy każda z nas musi mieć ją w swojej szafie? Nie jestem (...)

Czytaj więcej
Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Przedstawiam 5 najmodniejszych połączeń kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika:     Oto lista: Brąz połączony ze słonecznymi odcieniami żółci (kukurydzy, słonecznika, kurkumy, curry, topaz). Te połączenie kolorystyczne sprawdzą się dla Ciepłej Jesieni, dla Ciepłej Wiosny w (...)

Czytaj więcej
Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Poznaj 7 trendów kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Obejrzyj najnowszy wideo poradnik oraz zapoznaj się z jego luźną transkrypcją. Trendy na wybiegu, trendy na Pintereście, Instagramie czy w sklepach odzieżowych nie "kręcą" mnie tak bardzo jak trendy mody użytkowej. Oczywiście (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.