fbpx

Kilka sposobów na wąskie ramiona

Porady sylwetkowe

Wąskie ramiona – chcesz je poszerzyć?

Wąskie, spadziste, drobne ramiona – chcesz je powiększyć optycznie? Zapraszam na film!

Dzisiaj porady dla sylwetek o wąskich ramionach:
Jeżeli masz szerokie ramiona i chcesz je optycznie zmniejszyć, zobacz inny wpis.

Jakie rozwiązania stylizacyjne wybierać jeśli jesteś posiadaczką wąskich ramion? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub zapoznania się z tekstem pod filmem.

 

Wąskie ramiona – wersja tekstowa.

Problem wąskich ramion może dotykać 3 sylwetek spośród 9. Dla przypomnienia ja pracuję na 9 typach sylwetki, jeśli jeszcze nie zapoznałaś się z tym podziałem to zapraszam do obejrzenia innego wideo poradnika:  typy sylwetek kobiecych.

Jakie sylwetki mają wąskie ramiona?

Możemy spotkać się z sytuacją, kiedy to linia barków, ramion jest węższa od lini bioder- tak będzie się działo u reprezentantek sylwetki A.

W sylwetce proporcjonalniej również możemy spotkać się z problemem wąskich ramion, który będzie dotykał panie o sylwetce E i I.

Jakie rozwiązania stosujemy gdy mamy wąskie ramiona?

Optyczne powiększenie (ważne przy sylwetce A, która dąży do zbudowania proporcji)- poprzez zabudowanie, dodanie pełności, ciężkości stylizacji.

Najprostszy sposób: zabudowanie dekoltu poprzez zastosowanie dekoltu zamkniętego.

Dekolt zamknięty to dekolt zakrywający linię obojczyków. Rozróżniamy: okrągły dekolt podkoszulkowy, mały serek, dekolt ze stójką, dekolt z  kołnierzem, golf, półgolf.

Bluzka 1, bluzka 2, bluzka 3 

waskie ramiona

Zastosowanie jednego z tych dekoltów powiększa, wypełnia linię ramion i barków ale zabudowuje, dodaje objętości w linii biustu. Musisz więc pogodzić to czy masz wąskie ramiona i duży biust (pojawia się u sylwetek A), czy masz wąskie ramiona i mały biust (pojawia się u E i I).

Jeśli jednak nie lubisz zamkniętych dekoltów to możesz zabudować się w inny sposób np: apaszką, omotać szalem.

Innym rozwiązaniem jest zlokalizowanie w górnej części sylwetki- okolice ramion- wszystkiego rodzaju ozdóbek, kokard, żabotów, falbanek – wszystko co jest trójwymiarowe. Może to być również bogata biżuteria.

Bluzka 4, bluzka 5, bluzka 6.

Inny sposób to fizyczne poszerzenie linii ramion:

Przy doborze odpowiedniego sposobu należy wziąć pod uwagę jeszcze szyję: czy jest ona sczupła i długa, czy jest krótka i szeroka. To jednak są już kolejne zasady stylizacji. Jeśli jesteś zainteresowana tymi zasadami i chcesz się z nimi dokładnie zapoznać to zapraszam Cię na stronę www.kodstylwetki.pl. Znajdziesz tam więcej informacji na ten temat, znajdziesz tam kurs online, który w prosty i miły sposób uczy wszystkich zasad stylizacji.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.