fbpx

Kilka sposobów na szerokie ramiona

Porady sylwetkowe

Zobacz czego powinnaś unikać jeśli jesteś posiadaczką szerokich ramion. Zobacz jakie fasony będą dla Ciebie zakazane, a jakie będą Twoim sprzymierzeńcem!

Zapraszam na najnowszy videoporadnik:

Kto może mieć szerokie ramiona?

Po pierwsze osoba, która w sylwetce ma szersze ramiona niż biodra. W przypadku sylwetki Y i sylwetki T zawsze będą występować szerokie ramiona. Jeśli jeszcze nie wiesz jak rozpoznać swój typ sylwetki do odsyłam Cię do wpisu na blogu pomagającego rozstrzygnąć tą sprawę.

Szerokie ramiona mają również kobiety, które mają po prostu szeroki kościec, nawet jeżeli ta góra sylwetki jest zrównoważona dołem. Może się pojawić u sylwetek X, H, S.

Dlaczego wydaje się nam, że te ramiona u niektórych są duże? Często rysują się w kanciastej linii, są prostokątne. Kobiety posiadające mocno zarysowane, prostokątne ramiona często błędnie mówią o sobie, że mają szerokie ramiona. Obiektywnie nie są szerokie, jednak ich kształt tworzy wizualną masywność.

Sylwetki, u których nie zdarzają się szerokie ramiona to zazwyczaj sylwetki A, E, I.
Z sylwetką O różnie bywa, gdyż tutaj często pojawia się problem prostokątnego kształtu ramion.

Czego nie powinny robić sylwetki, które mają szerokie ramiona? (Te porady mają zastosowanie nie tylko do szerokich ramion, ale również do tych zarysowanych w linii prostokąta, dających efekt masywności w górnej części sylwetki.)

1. Nie powinny nosić ozdób w okolicy ramion (na linii barków w najbardziej odstającym miejscu).
Nie wybieraj ozdób takich jak: bufki, pagony, ćwieki, trójwymiarowe aplikacje oraz inne elementy ściągające wzrok w ten dany punkt!
Dla sylwetki T odpowiednie jednak będą bluzki, których bufiasty balon zaczyna się z lekkim obniżeniem od linii ramion- będzie dodawał objętości w linii biustu, na co można sobie śmiało pozwolić.

szerokie ramiona

2. Nie powinny nosić zabudowanych dekoltów takich jak:
podkoszulkowy
golf
półgolf
stójki
koszule zapięte na ostatni guzik
* Sylwetki z większym biustem i szerokimi ramionami ubierając dekolty zamknięte będą sobie dodawały optycznie ciężkości. Jedynie sylwetka T ze względu na mniejszy biust będzie mogła sobie pozwolić na lekkie zabudowanie.

Zwróć uwagę, że żeby dobrze wykorzystywać wiedzę stylizacyjną na temat odpowiedniego doboru ubioru dla osoby z masywnymi ramionami należy rozważyć również inne aspekty sylwetki. W tym przypadku przekazuję Ci wiedzę jak połączyć zasady stylizacji szerokich ramion z zasadami stylizacji małego/dużego biustu. Jeśli jesteś zainteresowana również innymi to w kursie KOD SYLWETKI przedstawiam wszystkie zasady stylizacyjne.

3. Nie powinny nosić szali i chust. Szyja, ze względu na to, że jest węższa od ramion daje sylwetce lekkość, dlatego osoby z szerokimi ramionami nie powinny jej zasłaniać (zobacz wideo i różnicę).

4. Nie powinny nosić masywnej biżuterii – zasada dotyczy zarówno masywnych łańcuchów, korali oraz dużych broszek, kotylionów, kokard. Jeśli koniecznie chcesz założyć coś większego, niech to będzie jakiś dłuższy wisior, gdzie jego zawieszka będzie sięgać nisko np. w linii biustu (jednak to tylko dla Pań o małym/średnim biuście).
*sylwetka Y oraz T może pozwolić sobie na dużą biżuterię, ale na dole sylwetki- ciekawy pasek, broszka służąca jako spięcie kardiganu w okolicy bioder, duże pierścienie, bransoletki.

szerokie ramiona

5. Dodatkowo w przypadku sylwetek Y i T pamiętaj o zasadzie: bardziej szalejemy ze „szczuplejszym” dołem sylwetki, niż z górą. Nosimy tam jaśniejsze kolory, żywsze kolory, wzorzyste rzeczy, ciekawe buty, przetarcia, ciekawe kieszenie, paski. Wszystko ze względu na proporcje pomiędzy ramionami a biodrami.

Mam nadzieję, że rozwiałam wszystkie wąpliwości dotyczące tego jak stylizować szerokie ramiona. Jeśli nadal nie jesteś pewna jakim typem sylwetki jesteś to przypominam, że możemy się spotkać na żywo lub on-line w celu jej określenia.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące szerokich ramion to śmiało zadaj je w komentarzu 🙂

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.