fbpx

Jak określić swój typ urody?

Porady kolorystyczne

W naszej społeczności, czy to w grupach na Facebooku: tej i tej czy na Fanpage pojawia się często pytanie: jak określić swój typ urody? Dziś na to pytanie odpowiem.

 

Określenie swojego typu kolorystycznego bardzo pomaga w życiu (ubraniowym i zakupowym). Od razu zaznaczę, aby dobrze wyglądać nie musimy znać swojego typu kolorystycznego. Są osoby, które założą ubranie w danym kolorze i od razu wiedzą czy im to pasuje czy nie (chociaż nie znają nazwy swojego typu urody), ale są też osoby, które nie mają tak wyostrzonego oka i tym osobom przyda się poznanie swoich kolorów. Znalezienie swoich kolorów może odbyć się za pomocą poznania swojego typu kolorystycznego (czyli włożenia siebie w ramy któregoś z systemów analizy kolorystycznej), co można zrobić samemu lub ze specjalistą.

Jak określić swój typ urody?

System analizy kolorystycznej na którym ja pracuję to 12 typów urody. Opisane są one w książce „Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej”  (możesz znaleźć w niej przykładowy wizerunek każdego typu urody). Bardzo często w publikacjach znajdziemy zdjęcia pasujące do danego typu urody i możemy zacząć porównywać się do nich. Niestety bardzo często wprowadza to w błąd.

Określenie typu urody to nie jest zgadywanie. Dlatego nigdy nie odpowiadam na pytania, czy to w wiadomościach prywatnych czy w którejś z grup, które prowadzę. W takich zapytaniach zazwyczaj pojawia się jedno zdjęcie (na podstawie którego mogłabym jedynie zgadywać). Jedynie analiza kolorystyczna może dać pełną odpowiedź jakim typem kolorystycznym jest dana osoba. Taką analizę można zrobić na dwa sposoby: samemu, albo z kolorystą/ stylistą/ wizażystą. Ze mną można to zrobić na dwa sposoby: stacjonarnie – korzysta się ze specjalnych chust i ram, które przykłada się do twarzy. Drugi sposób to analiza kolorystyczna online, wtedy korzysta się ze zdjęcia, które spełnia określone wymagania i do niego przypasowuje się kolory za pomocą programu komputerowego. W tym video lepiej mówię o tej usłudze.

Określenie analizy kolorystycznej samemu też nie polega na zgadywaniu i porównywaniu swojej urody się z wyglądem reprezentantki danego typu. Trzeba zrobić samodzielną analizę kolorystyczną 🙂 Oczywiście nie masz w domu ram, ale możesz przykładać do twarzy wszystko co masz w różnych kolorach, czy to pościel, ręczniki, ubrania męża, dziecka, swoje. Tak, aby sprawdzać w czym wyglądasz lepiej, a w czym gorzej. Oczywiście w świetle dziennym. Budujesz w ten sposób zestaw pasujących kolorów i to jego  porównujesz z teorią analizy kolorystycznej. Sprawdzasz do którego typu kolorystycznego dane kolory pasują i w ten sposób odnajdujesz swój typ kolorystyczny.

Pamiętaj, ja jako profesjonalistka nie zgaduję typów kolorystycznego. Ten post powstał tęż z myślą, aby trochę zminimalizować ilość pytań „jakim jestem typem kolorystycznym”. Pamiętaj, to kolory są najważniejsze, to one określają jakim jesteś typem kolorystycznym jesteś. Nie koleżanki, nie uczestniczki grup na Facebooku. Możesz zrobić próby sama przez selekcję kolorów i dopasowanie do teorii, którą znajdziesz w książce „Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej” czy jakiejkolwiek innej publikacji.
Jeżeli czujesz, że nie masz do tego serca to zawsze możesz skorzystać z usługi kolorystki 😉

Zapraszam również do zapoznania się z najnowszą książką Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.