fbpx

Jak nosić apaszkę?

Inspiracje

Chodź! Pokażę Ci jak nosić apaszkę!

Czy W Twojej szafie leży jakaś zapominana apaszka? A może nosisz regularnie, lecz chciałabyś wprowadzić trochę powiewu wiosennej świeżości do swoich stylizacji?

Apaszka to bardzo wdzięczny dodatek. Można wystylizować go na niezliczoną liczbę sposobów! Często to idealny wyróżnik stylu. Jeśli jesteś sylwetką proporcjonalną to masz pełną dowolność co do sposobu jej wiązania i noszenia.  Panie o sylwetce A: skup się w górnej części sylwetki: dla Ciebie sprawdzą się turbany, opaski na głowie oraz krótkie wiązanie wokół szyi. Jeśli jesteś sylwetką Y, T to rozważ zawiązanie w pasie, przy torebce, na ręce lub zastosuj dłuższe wiązania, które kończyć się będą w okolicy bioder. Dla sylwetki O świetnie się sprawdzi długi szal luźno puszczony, który stworzy dodatkowe pionowe linie stylizacyjne.

Apaszka jest idealnym dodatkiem w wielu stylach. Najpopularniejszy to: francuski, klasyczny, marynistyczny, boho, romantyczny, pin up, rockowy i retro.

Istnieje wiele sposobów noszenia apaszki w zależności od preferencji stylowych i okazji. Oto kilka pomysłów! Ich wizualizację zobaczysz w inspiracyjnym filmiku!

Opcja nr 1: pod szyją!

Istnieje wiele sposobów noszenia apaszki pod szyją. Oto kilka sposobów:

  1. Klasyczny: Złóż apaszkę na pół w trójkąt, następnie zawieś ją na szyi i przepnij końce na plecach.
  2. Francuski: Złóż apaszkę na pół w trójkąt, zwiąż ją z przodu, tak aby końce wisiały po bokach. Możesz również dodać trochę luzu, aby uzyskać luzniejszy wygląd.
  3. Kowbojski: Złóż apaszkę na pół w trójkąt, następnie zawieś ją na szyi, przepnij końce na plecach, a następnie przypnij górną część trójkąta do przodu, tak aby tworzyła ukośny kwadrat.
  4. Modny: Złóż apaszkę na pół w trójkąt, zawiąż ją luźno na szyi, a następnie daj końcom swobodę, aby zwisały na plecach.
  5. Elegancki: Złóż apaszkę na pół w trójkąt, zawiąż ją z przodu w elegancki węzeł, tak aby końce zwisały po bokach.

Apaszkę nosimy nie tylko pod szyją!

Idealnie sprawdzą się jako nakrycie głowy! Możemy złożyć ją jak opaskę, turban lub klasycznie zawiązać pod brodą. (Wizualne przykłady znajdziesz w filmie poniżej).

Możemy zawiązać wokół nadgarstka, wokół kostki. Sprawdzą się również jako kolorowy dodatek do torebki, butów.

Pamiętaj, że styl noszenia apaszki zależy od Twojego gustu i preferencji, więc wypróbuj różne sposoby, aby znaleźć ten, który Ci  najbardziej odpowiada.

Po więcej zapraszamy na Pinterest: https://www.pinterest.co.uk/kodstylu

Halo! Halo!
Ruszyły zapisy na Tydzień Stylu! => https://konferencja.kodstylu.pl/
Co to takiego?
5 dni inspiracji, codziennie na Twoim mailu, a w tym:
wywiady z 4 kobietami, które reprezentują zupełnie rożne style życia, bycia i ubierania
jedno spotkanie na żywo, czyli szkolenie „Jak szukać swojego stylu”!

 

Bardzo zależy mi, żeby pokazać różne perspektywy bycia osobą stylową. zaprosić Cię do wysłuchania bardzo różnych kobiet, które mają inne podejście do ubrań, a ja mogę powiedzieć: TAK! ta babka ma swój styl! Jest spójna, świadoma i dobrze wygląda. Chcę pokazać Ci, że Ty też możesz czuć się stylowa. Obojętnie w jakim stylu, z jakim budżetem i z dobrze dopasowaną do siebie ilością ubrań!

Biorąc udział w Tygodniu Stylu:

Otrzymasz wskazówki, od czego zacząć swoją podróż do indywidualnego stylu.

Dowiesz się, kiedy możesz zrobić to sama, a kiedy będziesz potrzebowała wsparcia.

– Poznasz sposoby, jak pogodzić bycie stylową ze swoim codziennym życiem.

Wraz z jego rozpoczęciem zaczniemy zapisy do Klubu Stylowych Kobiet (w promocyjnej cenie!). Na razie jednak o Klubie cicho sza 🙂
Zobacz szczegóły i zapisz się na wydarzenie: https://konferencja.kodstylu.pl/

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.