fbpx

Dwa błędy w twojej szafie

Inspiracje

 

Znasz ten moment, gdy otwierasz szafę i jedyne co możesz zrobić to załamać ręce? Obojętnie czy jest to rano i spieszysz się do pracy, czy próbujesz wynaleźć coś, co możesz ubrać wychodząc z przyjaciółkami na drinka.
Koszmar, który każda z nas przeżyła przynajmniej raz. Niektóre – prawie każdego dnia. Otwierasz szafę, czasem ubrania wręcz się z niej wysypują, a ty nie masz co na siebie włożyć.

Niektórym osobom przychodzi wtedy pomysł do głowy: znajdę stylistkę, zrobi mi przegląd szafy. Nawiasem mówiąc, pomysł jest świetny, taka usługa oczyszcza i pozwala bez wyrzutów sumienia (za pomocą twardych argumentów) pozbyć się ubrań i dodatków, które nie powinny się tam znaleźć. Samej czasem ciężko pozbyć się ubrań, bo przecież zawsze się przyda/ szkoda wyrzucić/ może schudnę. Stylistki są natomiast bezwzględne i chcą dla ciebie jak najlepiej, więc szaleją ile wlezie 😉

W ciągu roku przeprowadzam kilkadziesiąt przeglądów szaf i od jakiegoś czasu chodził mi po głowie temat, którym koniecznie chciałam się podzielić tutaj, na mojej stronie. Temat dotyczy grzeszków, których dopuszcza się bardzo wiele moich klientek (ale nie wszystkie). Każda z nas popełnia swoje błędy, ale niektóre z nich powtarzają się bardzo często. Jeżeli czyszczenie szafy jeszcze przed tobą, czytaj dalej i zapoznaj się z dwoma często popełnianymi błędami w szafie.

Błąd numer 1

Gromadzenie ubrań sprzed lat.
Niestety zbyt często dajemy się zwieść hasłom typu: „”moda powraca” czy „klasyka nigdy nie wychodzi z mody”. Efektem jest zbyt wiele rzeczy, które wyglądają nienowocześnie. Jeżeli masz ponad 30 lat, a w twojej szafie znajdziemy więcej niż 3 rzeczy z okresu liceum, wiedz że czeka cię czystka. Jeżeli masz ponad 50 lat, a w szafie znajdujesz ubrania z szalonych lat 80tych, wiedz że czeka cię czystka.
W ubraniach sprzed 10 lat zazwyczaj wyglądamy jakbyśmy nosiły ubrania sprzed 10 lat. I kropka. Nie interesują mnie argumenty typu: jeszcze się nie zniszczyło/ jest w odpowiednim kolorze i fasonie. Jeżeli nie chcesz wyglądać jak z poprzedniej epoki, a czasem wręcz ciotkowato, czas dać buziaka na drogę swoim ubraniom i wysłać je w świat. Polecam podarowanie ich do Domu Samotnej Matki, PKC czy przykościelnym organizacjom wspierającym potrzebujących.

przegląd szafy

Błąd numer 2

Od sasa do lasa.
Ten błąd spotyka osoby, które robią impulsywne zakupy: bo było w promocji, bo rozmiar pasował, bo mi się podoba, bo blogerka poleciła. Efekt: milion nie pasujących do siebie rzeczy w szafie. Brokatowa torebka u miłośniczki sportowego look’u, torba z frędzlami u kobiety pracującej w korporacji, dwunasta para szpilek u tej, która jeździ autobusem. I po drodze jeszcze odprowadza dziecko do przedszkola.
Rób zakupy z rozwagą. Kupuj to, co jest w twoim stylu. Przygotuj listę zakupów przy każdej zmianie sezonu. Potraktuj zakupy ubrań jak spożywcze. Tam na pewno nie rządzi taki przypadek.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.