fbpx

Czapka na zimę

Inspiracje

Jakie kryteria powinna spełniać czapka idealna na zimę?

Czapka – czy kupienie jej może stanowić problem?
Okazuje się, że tak. Nie mam na myśli fasonu czy koloru. Chodzi o jakość.

Czapki zazwyczaj nosimy wtedy, gdy jest zimno. Wiem, że niektórzy wybierają też te, które pełnią funkcję typowo ozdobną, ale dzisiaj skupię się na tych ogrzewających.

Niestety większość dostępnych w sklepach czapek jest wykonana z akrylu – materiału, który przypomina wełnę. Jest miły, ciepły, puchaty. Nie należy jednak zapominać, że jest syntetyczny – nasze ciało w nim nie oddycha (co jest niebezpieczne, gdy masz tendencję do potliwości), a materiał szybciej się mechaci i niszczy.

Aby czapka naprawdę ogrzała Ci głowę, postaw na bawełnę, wełny różnego rodzaju. To włókna naturalne, które po pierwsze przepuszczają powietrze, a po drugie, w zależności od tkaniny lub dzianiny, mogą być bardzo ciepłe lub lżejsze. Niestety ciężko znaleźć jest czapki w 100% wykonane ze wspomnianych materiałów.

Poszukałam dla Was kilku propozycji czapkowo-szalikowych, które obecnie można znaleźć w sklepach. Temperatura spada, czas zadbać o ciepło, a nie ma nic wspanialszego niż mięciutki zestaw okalający głowę i szyję.

Czy czapka może służyć sylwetce?

Oczywiście! Co oznacza, że może też coś zepsuć 😉
Jeżeli jesteś niska, drobna i masz małą twarz, unikaj wielkich czap z grubym splotem. W kontraście do nich będziesz jeszcze mniejsza.
Jeżeli chcesz dodać sobie wzrostu, wybierz czapkę beanie, którą możesz delikatnie unieść do góry i w ten sposób mechanicznie dodać sobie kilku centymetrów. Jeżeli dodatkowo czapka będzie w intensywnym kolorze (i będzie zwracać uwagę do twarzy), będziesz wydawała się wyższa dla osoby patrzącej na Ciebie.

Uważaj na czapki bardzo jasne – szczególnie jeśli nosisz makijaż. Jest szansa, że szybko będzie widoczny na jej brzegach.

Dzisiaj przygotowałam zestawienie czapek, które sprawdziłam pod kątem składu materiałowego. Czapki są w różnych cenach, aby dopasować się do różnych budżetów zakupowych.

Przy każdym ze zdjęć jest link, aby od razu przejść do sklepu.

Piumio

Van Graff
czapka na zimę

Peek & Cloppenburg
czapka

Monika Kamińska

Risk
czapka idealna

Kaszmirlove

Elementy

Szydłownia

Pompoms

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Jak poprawić pewność siebie ubraniem?

Pewność siebie to ważna rzecz dla każdego z nas. Czy można ją poprawić ubraniem? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika lub/i zapoznania się z jego luźną transkrypcją.     Z psychologicznego punktu widzenia pewność siebie nie powinna się brać z czegoś tak błahego, jak (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.