fbpx

Czapka na zimę

Inspiracje

Jakie kryteria powinna spełniać czapka idealna na zimę?

Czapka – czy kupienie jej może stanowić problem?
Okazuje się, że tak. Nie mam na myśli fasonu czy koloru. Chodzi o jakość.

Czapki zazwyczaj nosimy wtedy, gdy jest zimno. Wiem, że niektórzy wybierają też te, które pełnią funkcję typowo ozdobną, ale dzisiaj skupię się na tych ogrzewających.

Niestety większość dostępnych w sklepach czapek jest wykonana z akrylu – materiału, który przypomina wełnę. Jest miły, ciepły, puchaty. Nie należy jednak zapominać, że jest syntetyczny – nasze ciało w nim nie oddycha (co jest niebezpieczne, gdy masz tendencję do potliwości), a materiał szybciej się mechaci i niszczy.

Aby czapka naprawdę ogrzała Ci głowę, postaw na bawełnę, wełny różnego rodzaju. To włókna naturalne, które po pierwsze przepuszczają powietrze, a po drugie, w zależności od tkaniny lub dzianiny, mogą być bardzo ciepłe lub lżejsze. Niestety ciężko znaleźć jest czapki w 100% wykonane ze wspomnianych materiałów.

Poszukałam dla Was kilku propozycji czapkowo-szalikowych, które obecnie można znaleźć w sklepach. Temperatura spada, czas zadbać o ciepło, a nie ma nic wspanialszego niż mięciutki zestaw okalający głowę i szyję.

Czy czapka może służyć sylwetce?

Oczywiście! Co oznacza, że może też coś zepsuć 😉
Jeżeli jesteś niska, drobna i masz małą twarz, unikaj wielkich czap z grubym splotem. W kontraście do nich będziesz jeszcze mniejsza.
Jeżeli chcesz dodać sobie wzrostu, wybierz czapkę beanie, którą możesz delikatnie unieść do góry i w ten sposób mechanicznie dodać sobie kilku centymetrów. Jeżeli dodatkowo czapka będzie w intensywnym kolorze (i będzie zwracać uwagę do twarzy), będziesz wydawała się wyższa dla osoby patrzącej na Ciebie.

Uważaj na czapki bardzo jasne – szczególnie jeśli nosisz makijaż. Jest szansa, że szybko będzie widoczny na jej brzegach.

Dzisiaj przygotowałam zestawienie czapek, które sprawdziłam pod kątem składu materiałowego. Czapki są w różnych cenach, aby dopasować się do różnych budżetów zakupowych.

Przy każdym ze zdjęć jest link, aby od razu przejść do sklepu.

Piumio

Van Graff
czapka na zimę

Peek & Cloppenburg
czapka

Monika Kamińska

Risk
czapka idealna

Kaszmirlove

Elementy

Szydłownia

Pompoms

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.