fbpx

Z czym łączyć greenery?

Porady kolorystyczne

Greenery – kolor roku 2017

Czytałam już o nim różne opinie: że jest po prostu brzydki, że ubrań w tym kolorze za wiele nie kupimy, że ciężko będzie łączyć go z innymi kolorami.

Czas ustosunkować się do koloru, który firma Pantone wskazała jako dominujący w tym roku. Pamiętajmy, że nie dotyczy on tylko ubrań, ale też wystroju wnętrz, akcesoriów, reklamy, grafiki.
Na początek, kilka informacji oficjalnych.

greenery-pantone-kolor-roku-2017

greenery

Greenery ma symbolizować świeżą, wiosenną zieleń, budzenie się do życia. Zgodny jest z trendem eko. Pantone wskazuje też, że łatwo on łączy się z innymi kolorami: stonowanymi, jaskrawymi, głębokimi, pastelami. Oto kilka ich propozycji:

greenery

Oglądając zestawienia, inspiracje i propozycje wskazane przez firmę, zdecydowanie bardziej widzę wykorzystanie go w przestrzeniach publicznych, architekturze czy wystroju wnętrz niż w szafie Polek.

Czy greenery jest brzydki?

To zapewne kwestia indywidualna, ale z doświadczenia wiem, że nie przepadamy za dużą ilością zieleni w szafie. Szczególnie świeżej, wiosennej zieleni. Bo khaki, oliwka, butelkowa zieleń pojawiają się od czasu do czasu. Zgaszasz się ze mną?
Podjęłam temat wyboru zieleni w osobnym wpisie: Z czym łączyć zielony?

Kolor roku 2017 nie do końca kojarzy mi się ze świeżą wiosenną zielenią. Oczywiście, należy do palety wiosny, ale moje oczy widzą go jako ciemny odcień zieleni w tej palecie. Ma w sobie dość dużo czerni (CMYK 23,0,57,31), co oznacza, że jak na zieleń wiosenną już nie jest taki super jasny i świeży. Gdyby zabrać mu tę czerń, wyglądałby tak:

greenery bez czerni

To dla mnie bardziej obraz pokazujący świeżą i wiosenną zieleń, bo wiosna jest dla mnie lekka, czyli jasna.

Przejdźmy jednak do rzeczy, czy jak i z czym, i dla kogo dzisiejszy bohater w szafie.

Greenery – dla jakiego typu urody?

Jest to kolor o ciepłej temperaturze, wysokim walorze i średniej chromatyczności. Oznacza to, że najlepiej będzie mu w towarzystwie kolorów z palety wiosen i jesieni. Najbardziej mogą polubić się z nim Jasne Wiosny, Ciepłe Wiosny, Czyste Wiosny Ciepłe Jesienie. Nienajgorzej sprawdzi się w szafie Ciemnej Jesieni, Ciemnej Zimy, Zgaszonego Lata. Kto nie spojrzy na niego wcale? Chłodne Lato, Chłodna Zima, Czysta Zima.

Jestem ciekawa propozycji ze sklepów odzieżowych. W kolekcjach wiosennych na potęgę pojawiają się żółcie, zielni na razie za wiele nie widać. Jeżeli znajdziesz coś w odcieniu greenery, podziel się z nami w komentarzu.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Odcienie bieli dla różnych typów urody

Odcienie bieli dla różnych typów urody

Czy wszystkie możemy nosić kolor biały? Czy może, według 12 typów urody, biel nie jest wskazana dla którejś z nas? Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie odcienie bieli są dla Ciebie najlepsze, to zobacz najnowszy wideoporadnik.   W teorii, powiedzenie kolor biały, (...)

Czytaj więcej
Biała koszula a różne style

Biała koszula a różne style

Biała koszula w różnych stylach i na różne okazje! Zapraszam na wideoporadnik oraz jego luźną transkrypcję!   Biała koszula nie zawsze musi być elegancka. Zapraszam Cię do poszerzenia swoich horyzontów, zainspiruj się jak możesz wykorzystać białą koszulę! Biała koszula nie musi (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.