fbpx

Z czym łączyć greenery?

Porady kolorystyczne

Greenery – kolor roku 2017

Czytałam już o nim różne opinie: że jest po prostu brzydki, że ubrań w tym kolorze za wiele nie kupimy, że ciężko będzie łączyć go z innymi kolorami.

Czas ustosunkować się do koloru, który firma Pantone wskazała jako dominujący w tym roku. Pamiętajmy, że nie dotyczy on tylko ubrań, ale też wystroju wnętrz, akcesoriów, reklamy, grafiki.
Na początek, kilka informacji oficjalnych.

greenery-pantone-kolor-roku-2017

greenery

Greenery ma symbolizować świeżą, wiosenną zieleń, budzenie się do życia. Zgodny jest z trendem eko. Pantone wskazuje też, że łatwo on łączy się z innymi kolorami: stonowanymi, jaskrawymi, głębokimi, pastelami. Oto kilka ich propozycji:

greenery

Oglądając zestawienia, inspiracje i propozycje wskazane przez firmę, zdecydowanie bardziej widzę wykorzystanie go w przestrzeniach publicznych, architekturze czy wystroju wnętrz niż w szafie Polek.

Czy greenery jest brzydki?

To zapewne kwestia indywidualna, ale z doświadczenia wiem, że nie przepadamy za dużą ilością zieleni w szafie. Szczególnie świeżej, wiosennej zieleni. Bo khaki, oliwka, butelkowa zieleń pojawiają się od czasu do czasu. Zgaszasz się ze mną?
Podjęłam temat wyboru zieleni w osobnym wpisie: Z czym łączyć zielony?

Kolor roku 2017 nie do końca kojarzy mi się ze świeżą wiosenną zielenią. Oczywiście, należy do palety wiosny, ale moje oczy widzą go jako ciemny odcień zieleni w tej palecie. Ma w sobie dość dużo czerni (CMYK 23,0,57,31), co oznacza, że jak na zieleń wiosenną już nie jest taki super jasny i świeży. Gdyby zabrać mu tę czerń, wyglądałby tak:

greenery bez czerni

To dla mnie bardziej obraz pokazujący świeżą i wiosenną zieleń, bo wiosna jest dla mnie lekka, czyli jasna.

Przejdźmy jednak do rzeczy, czy jak i z czym, i dla kogo dzisiejszy bohater w szafie.

Greenery – dla jakiego typu urody?

Jest to kolor o ciepłej temperaturze, wysokim walorze i średniej chromatyczności. Oznacza to, że najlepiej będzie mu w towarzystwie kolorów z palety wiosen i jesieni. Najbardziej mogą polubić się z nim Jasne Wiosny, Ciepłe Wiosny, Czyste Wiosny Ciepłe Jesienie. Nienajgorzej sprawdzi się w szafie Ciemnej Jesieni, Ciemnej Zimy, Zgaszonego Lata. Kto nie spojrzy na niego wcale? Chłodne Lato, Chłodna Zima, Czysta Zima.

Jestem ciekawa propozycji ze sklepów odzieżowych. W kolekcjach wiosennych na potęgę pojawiają się żółcie, zielni na razie za wiele nie widać. Jeżeli znajdziesz coś w odcieniu greenery, podziel się z nami w komentarzu.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.