fbpx

Z czym łączyć greenery?

Porady kolorystyczne

Greenery – kolor roku 2017

Czytałam już o nim różne opinie: że jest po prostu brzydki, że ubrań w tym kolorze za wiele nie kupimy, że ciężko będzie łączyć go z innymi kolorami.

Czas ustosunkować się do koloru, który firma Pantone wskazała jako dominujący w tym roku. Pamiętajmy, że nie dotyczy on tylko ubrań, ale też wystroju wnętrz, akcesoriów, reklamy, grafiki.
Na początek, kilka informacji oficjalnych.

greenery-pantone-kolor-roku-2017

greenery

Greenery ma symbolizować świeżą, wiosenną zieleń, budzenie się do życia. Zgodny jest z trendem eko. Pantone wskazuje też, że łatwo on łączy się z innymi kolorami: stonowanymi, jaskrawymi, głębokimi, pastelami. Oto kilka ich propozycji:

greenery

Oglądając zestawienia, inspiracje i propozycje wskazane przez firmę, zdecydowanie bardziej widzę wykorzystanie go w przestrzeniach publicznych, architekturze czy wystroju wnętrz niż w szafie Polek.

Czy greenery jest brzydki?

To zapewne kwestia indywidualna, ale z doświadczenia wiem, że nie przepadamy za dużą ilością zieleni w szafie. Szczególnie świeżej, wiosennej zieleni. Bo khaki, oliwka, butelkowa zieleń pojawiają się od czasu do czasu. Zgaszasz się ze mną?
Podjęłam temat wyboru zieleni w osobnym wpisie: Z czym łączyć zielony?

Kolor roku 2017 nie do końca kojarzy mi się ze świeżą wiosenną zielenią. Oczywiście, należy do palety wiosny, ale moje oczy widzą go jako ciemny odcień zieleni w tej palecie. Ma w sobie dość dużo czerni (CMYK 23,0,57,31), co oznacza, że jak na zieleń wiosenną już nie jest taki super jasny i świeży. Gdyby zabrać mu tę czerń, wyglądałby tak:

greenery bez czerni

To dla mnie bardziej obraz pokazujący świeżą i wiosenną zieleń, bo wiosna jest dla mnie lekka, czyli jasna.

Przejdźmy jednak do rzeczy, czy jak i z czym, i dla kogo dzisiejszy bohater w szafie.

Greenery – dla jakiego typu urody?

Jest to kolor o ciepłej temperaturze, wysokim walorze i średniej chromatyczności. Oznacza to, że najlepiej będzie mu w towarzystwie kolorów z palety wiosen i jesieni. Najbardziej mogą polubić się z nim Jasne Wiosny, Ciepłe Wiosny, Czyste Wiosny Ciepłe Jesienie. Nienajgorzej sprawdzi się w szafie Ciemnej Jesieni, Ciemnej Zimy, Zgaszonego Lata. Kto nie spojrzy na niego wcale? Chłodne Lato, Chłodna Zima, Czysta Zima.

Jestem ciekawa propozycji ze sklepów odzieżowych. W kolekcjach wiosennych na potęgę pojawiają się żółcie, zielni na razie za wiele nie widać. Jeżeli znajdziesz coś w odcieniu greenery, podziel się z nami w komentarzu.

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.