fbpx

Kiedy krągłości powiększają?

Porady sylwetkowe

Kiedy krągłości ciała są kobiece, a kiedy powiększają optycznie sylwetkę?

Na pewno nie raz słyszałaś, że mężczyźni lubią krągłe kobiety (albo nawet dosadniej: lubią mieć za co złapać). Że podobno bardzo szczupłe sylwetki uznawane są za mniej kobiece. Że krągłości są super, bo są cechą typowo kobiecą. Jak to się ma do teorii stylizacji, gdzie ważny jest typ sylwetki?

Chcę opowiedzieć Ci o dwóch cechach kobiecego ciała: krągłości i lekkości. Pomysł powstał podczas nagrywania materiałów do kursu online Atrakcyjna Ty.

Dziś trochę nietypowy videoporadnik, zarejestrowany na żywo, bez ekipy nagrywająco-montującej, a więc gorszej jakości.

Merytoryka (o czym świadczą komentarze pozostawione na YouTubie) bardzo Wam się podobała.

Zapraszam do obejrzenia najnowszego videoporadnika:

Mówi się często, że krągłości ciała są w porządku, tworzą sylwetkę „idealną”, czyli typ sylwetki – klepsydrę X, która przecież do najszczuplejszych nie należy. Niestety moje doświadczenie podpowiada mi, że większość kobiet nie do końca przepada za swoimi krągłościami. Podczas rozmów z klientkami zauważam tendencję, że kobiety, które według mnie są krągłe, uważają się za grube. Podpowiem jedną rzecz: nie każda kobieta z krągłościami wygląda na sylwetkę powiększoną.

Jak to jest tak naprawdę? Kiedy krągłości ciała są kobiece, a kiedy nadmiernie powiększają to ciało optycznie?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw muszę zdefiniować, czym jest krągłość kobiecego ciała i gdzie może się pojawić.

Wyróżniamy kilka punktów krągłości w każdym typie sylwetki:

Mamy więc tych punktów siedem.

Pamiętaj, że krągły nie znaczy duży. Ja noszę rozmiar 34–36 (więc obiektywnie mały), a mam krągłości w okolicy ramion, krągłe pośladki i krągłe łydki. Na pewno gdybym była w większym rozmiarze, to te krągłości byłyby większe.

Teraz zastanów się, gdzie pojawiają się krągłości w Twoim ciele. Masz całą siódemkę? Czy może tylko dwie?

Wspomniane krągłości wizualnie dodają nam kilogramów (wydajemy się grubsze) tylko wtedy, gdy nie spotykają się z lekkością naszego ciała.

Gdzie szukać lekkości?

W okolicy tych krągłych miejsc!

Jeśli masz dużo z wymienionych siedmiu krągłości, sprawdź, ile masz punktów lekkości.

Podsumujmy:

Krągłości kobiece dają apetyczny wygląd wtedy, kiedy towarzyszy im lekkość.

Te dwie cechy muszą być w równowadze.

Typ sylwetki: Jak wykorzystać tę wiedzę?

Pamiętaj, że jeśli chcesz wyglądać szczuplej, musisz pokazywać swoje punkty lekkości. Zakrywanie ich odbierze Ci lekkość i staną się widoczne jedynie punkty krągłe, a Ty będziesz wyglądała na większą i cięższą, niż jesteś w rzeczywistości.

Jeśli jesteś zbyt szczupła (dużo lekkości, mało krągłości), to możesz się zakrywać i nosić bardziej zabudowane ubrania, np. marynarki z klapami czy szerokie golfy.

Wrzucam też link do drugiej części tego tematu. Kliknij tutaj.

Może masz trudność z określeniem swojego typu sylwetki?

Pomogę Ci w tym przez Internet. Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcia!
Skorzystaj z usługi określenia typu sylwetki, szczegóły znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto to zrobić? Oto najważniejsze powody:

➕ Określę nie tylko typ sylwetki, ale też jej atuty. Będziesz świadoma, gdzie najlepiej przyciągać uwagę ubraniem i dodatkami.

➕ Już więcej nie będziesz musiała zastanawiać się, czy się dany fason do Ciebie pasuje. Nauczysz się dzięki temu robić bardziej udane zakupy.

➕ Będziesz wiedziała, na jakie treści w moich poradnikach, książkach i kursach online są dla Ciebie najważniejsze. Dowiesz się, jakie rozwiązania nie są dla Ciebie. Dzięki temu nie będziesz już popełniała błędów sylwetkowych.

Zamów spotkanie tutaj

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.