fbpx

Strój kąpielowy a typ sylwetki

Porady sylwetkowe

Czy stroje należy dobierać do sylwetki? Czy istnieją jakieś zasady?

Zapraszam na film (i/lub jego transkrypcję), który przyniesie nam odpowiedź jak dobrać strój kąpielowy.

 

Czy jest ważne, aby dostosowywać dobór kostiumu kąpielowego do sylwetki?

I tak, i nie. Dlaczego? Ponieważ strój kąpielowy, nawet jednoczęściowy zakrywa niewielką powierzchnię naszego ciała. Są jednak zabiegi, czy to fasonowe, czy kolorystyczne, które mogą być lepsze lub gorsze dla naszego typu sylwetki. Zaliczamy do nich specyficzne nadruki, kształt miseczek,  sposoby wycięcia fig.

Jeśli chcesz poznać lub przypomnieć sobie typologię sylwetek, na której pracuję to odsyłam Cię do zapoznania się z materiałem o 9 typach sylwetek: TYPY SYLWETEK

Dobór kostiumu kąpielowego będzie miał największe znaczenie dla sylwetek nieproporcjonalnych.

sylwetka A:

sylwetka, która ma rozbudowaną dolną część sylwetki (uda, biodra). Zalecam, by starała się przyciągnąć uwagę do góry stroju kąpielowego – możemy sięgnąć po falbany, cekiny, wzory, intensywny kolor, falbanki przy ramionach. W dole sylwetki staraj się sięgać po modele wyszczuplające, wysmuklające, stosujące pionowe linie stylizacyjne. Jako plażowy dodatek polecam wybór pareo. 

kostiumy kąpielowe 1

 

(1)   (2)   (3)   (4)

sylwetka O:

sylwetka rozbudowana w linii talii, nad którą dominuje brzuszek. Najczęstszym wyborem u pań reprezentujących ten typ jest strój jednoczęściowy. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala na wymodelowanie sylwetki, uniknięcie poziomych linii stylizacyjnych. Aby dodatkowo wzmocnić efekt wysmuklający proponuję stosować narzutki na strój kąpielowy, które wprowadzą pionową linię stylizacyjną.

stroje kąpielowe 2

 

(1)    (2)    (3)

Kto nie powinien stosować pionowych linii stylizacyjnych? Sylwetki wyjątkowo wysokie i wyjątkowo szczupłe, czyli I. Czy to jest tak, że będąc reprezentantką tej sylwetki nie możesz wybierać pareo lub narzutek? No nie, oczywiście, że możesz. Wybieraj jednak odpowiednie metody wiązania i kroje. Jeśli chodzi o pareo to wiąż go jako krótką spódniczkę z dużą ilością zmarszczonego materiału. Wybierając narzutkę kieruj się krojem – wybieraj te, które są krojone jak kimono, z szerokimi rękawami i luźnej, krótkiej formie. Jeśli chodzi o wykończenie: dla Twojej sylwetki sprawdzą się frędzelki, falbanki, wszystko co doda Ci objętości.

Podobnie sylwetka E, która również jest sylwetką szczupłą, lecz niską, drobną. U Ciebie również sprawdzą się wszystkie „ciekawe” elementy odstające, typu: frędzle, falbany, zamki.

stroje kąpielowe 4

 

(1)    (2)    (3)    (4)

 

Sylwetka T

ma dosyć szerokie, kanciaste ramiona, niewielki biust oraz prostokątny, drobny dół. Zazwyczaj ma delikatne, jedynie lekko zarysowane wcięcie w talii. Cechą charakterystyczną jest fakt, że linia bioder jest węższa od linii ramion. Jakie rozwiązania możesz stosować? Cekiny, falbany w okolicach biustu, lecz jedynie na miseczkach, bez przeciągania na ramiona. Skupić uwagę również należy na dół sylwetki. Tutaj fajnie się sprawdzą zabudowane majtki, szorty lub figi w poziome, kontrastowe pasy.

kąpielowe dla T

 

(1)    (2)    (3)

Sylwetka Y

bardzo podobna do sylwetki T( obie mają szersze ramiona od bioder), lecz  Y posiada większy biust. Dlatego zarówno dla sylwetki T oraz Y polecam zabiegi „powiększania” optycznego bioder, lecz sylwetka Y musi uważać, by nie dodawać objętości do linii biustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gładkiej, spokojnej i nie rzucającej się w oczy góry oraz szalonego, kolorowego dołu stroju. 

stroje dla Y

 

(1)    (2)    (3)    (4)

 

Sylwetka H

sylwetka prostokątna, która może być w małym rozmiarze, ale również w rozmiarze plus size. Najważniejszym zadaniem dla Ciebie jako reprezentantki sylwetki H będzie iluzoryczne tworzenie wcięcia w talii. Świetnie nadają się do tego stroje kąpielowe jednoczęściowe, które np. poprzez właściwe ułożenie wzoru lub koloru zrobią talię.

sylwetka H

 

(1)    (2)    (3)

 

Jeśli chodzi o sylwetkę S i sylwetkę X – dwie sylwetki proporcjonalne, to czy mogą one zakładać wszystkie możliwe modele? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie 🙂 dlaczego? Otóż sylwetka S może brać pod uwagę wskazówki dobierania stroju kąpielowego dla osób z małym biustem, sylwetka X dla osób z dużym biustem. Wspominam o tym, ponieważ czasem wybierając strój kąpielowy należy zwrócić uwagę na poszczególne cechy naszego ciała (jak ono jest zbudowane), nie tylko na sylwetkę. 

kąpielowe

 

 

(1)     (2)     (3)

Przykład 1:

Jeśli jesteś wysoka, to już nie potrzebujesz dodatkowych pionowych linii stylizacyjnych, natomiast jeśli jesteś niska to te pionowe linie mogą okazać się przydatne przy stylizowaniu sylwetki. 

Przykład 2:

Jeśli jesteś S, I, T, E i jesteś posiadaczką małego biustu to pamiętaj, że to miejsce, w którym możesz stylizacyjnie zaszaleć. 

Bardzo ciężko jest wskazać idealne rozwiązania dla każdej jednej kobiety będącej przedstawicielką danej sylwetki ( eSka Esce nie równa), dlatego tak ważna jest umiejętność doboru ubrań, akcesoriów do uwarunkowań naszej, konkretnej sylwetki. Pamiętaj, że można czasem można znaleźć takie przełamanie danej zasady, które pozwoli na zastosowanie konkretnego elementu garderoby pomimo „obostrzeń” sylwetkowych. I tak naprawdę taka umiejętność stoi za sukcesem świadomego doboru ubioru. Tam rozpracujesz swoje ciało na czynniki pierwsze, a następnie przeprowadzę Cię po świecie doboru rękawów, dekoltów oraz wszystkich innych rozwiązań, które będą dla Ciebie sposobem na dobry wygląd. 

Jeśli masz pytania dotyczące kursu lub doboru strój kąpielowy to zapraszam serdecznie do kontaktu lub pozostawienia komentarza 🙂

___________________________________________________________________________________________

  1. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sylwetkach kobiecych, to zapraszam tutaj: Typy kobiecych sylwetek
  2. Pakujesz się na urlop? Zajrzyj tutaj: Jak spakować się na wakacje?
  3. Może wybierasz się na Graden Party? Zainspiruj się: Garden party – jak się ubrać na letnie przyjęcie?

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy biała koszula jest dla wszystkich?! Co na temat białej koszuli mówi teoria 12 typów kolorystycznych? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika: Czy biała koszula to naprawdę must have? Czy każda z nas musi mieć ją w swojej szafie? Nie jestem (...)

Czytaj więcej
Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Przedstawiam 5 najmodniejszych połączeń kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika:     Oto lista: Brąz połączony ze słonecznymi odcieniami żółci (kukurydzy, słonecznika, kurkumy, curry, topaz). Te połączenie kolorystyczne sprawdzą się dla Ciepłej Jesieni, dla Ciepłej Wiosny w (...)

Czytaj więcej
Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Poznaj 7 trendów kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Obejrzyj najnowszy wideo poradnik oraz zapoznaj się z jego luźną transkrypcją. Trendy na wybiegu, trendy na Pintereście, Instagramie czy w sklepach odzieżowych nie "kręcą" mnie tak bardzo jak trendy mody użytkowej. Oczywiście (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.