fbpx

Kolory typu urody a osobowość

Porady kolorystyczne

Jak to jest z wynikiem analizy kolorystycznej? Czy kolory danego typu urody zawsze się nam podobają? Zdarza się tak, że ich nie lubimy i wówczas nie nosimy. Co wtedy?  Zapraszam do obejrzenia videoporadnika i/lub zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

Kolory typu urody a osobowość to jeden z wątków omawianych z klientką podczas analizy. Analiza kolorystyczna stacjonarna oraz on-line to szukanie idealnych kolorów poprzez  ich testowanie. Nie można określić, że jeżeli ktoś jest blondynką z niebieskimi oczami to będzie latem lub wiosną. Analiza kolorystyczna to sprawdzenie jakie kolory danej osobie pasują na podstawie próbek, a nie wróżenie z fusów. Wynikiem jest zestaw kolorów, na podstawie którego określamy typ urody, a ten typ urody daje różne możliwości. Otrzymujemy paletę kolorów idealną dla osoby analizowanej, dodatkowo daje rozwiązania jak się malować, jak farbować włosy, jak łączyć ze sobą kolory.

Czy zdarza się tak, że podczas analizy otrzymujemy wynik, który jest absolutnym przeciwieństwem kolorów, które nosiłyśmy do tej pory?  Ze swojego doświadczenia wiem, że niezwykle rzadko. Po wykonaniu ponad 1000 analiz kolorystycznych, zaledwie trzy lub maksymalnie pięć klientek miało w swojej szafie ubrania zupełnie w innej kolorystyce. Z jakich powodów? Kurczowo trzymały się porad innych osób lub zupełnie nie widziały, że stosowane kolory szkodzą ich urodzie. Przeprowadzając analizy kolorystyczne stacjonarnie 99,99% kobiet widzi, które kolory podkreślają urodę. Nawet te kobiety, które przy wejściu  na analizę mówią: „Olu, ja zupełnie nie widzę kolorów”. Analiza kolorystyczna to specyficzna usługa, podczas której nie tylko testuję kolory, ale podczas której uczę Was widzieć to, czy dany odcień jest korzystny. Podczas usługi on-line można  prześledzić jej wynik, zobaczyć kolory idealne oraz takie, których stosowania w garderobie radzę unikać.

Co wówczas, gdy wynik analizy nie będzie satysfakcjonujący? Co w przypadku, jeśli zaproponowana paleta będzie odbiegała od moich subiektywnych kolorów? 

Jeżeli w swoim codziennym życiu nosisz ubogą, bazową kolorystykę, w której kolory są podstawowe, czyli biele, szarości, beże, czernie to analiza kolorystyczna może namieszać w Twoich dotychczasowych wyborach. Może poszerzyć Ci horyzonty, ale wówczas istnieje ryzyko, że Ci się to nie spodoba.

Jak kolory mają się do osobowości?

Oprócz doboru koloru do typu kolorystycznego, dobrze jeśli kolory współgrają również z osobowością. 

Przykład: Jeśli osoba nieśmiała, stonowana, która niechętnie zabiera publicznie głos, śmieje się cichutko, ubrałaby się w pstrokate, wielokolorowe ubranie (wyobraź sobie wiosenną łąkę i miks soczystej zieleni, z makową czerwienią, chabrem) to mogłaby się czuć zbyt widoczna, nie czułaby się spójnie z tym jaka jest. I jeśli np. osoba stonowana otrzyma wynik po analizie: czysta wiosna to szukamy dla niej idealnego rozwiązania. Jeśli Ty również czujesz, że odkryte kolory nie współgrają z Twoją osobowością mam dla Ciebie rozwiązanie. Skup się na kilku kwestiach.

Pamiętaj, że to na kolor (nie na fason) zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Na wieszaku w sklepie szybciej dostrzeżesz czerwoną prostą sukienkę, niż falbaniastą w szarym kolorze. Kolory aktywne, to takie, które są najbardziej widoczne: czerwienie, żółcie i pomarańcze – szczególnie w czystych wersjach. 

Kolory mają swoje znaczenie (społeczno – kulturowe). Poniżej prezentuję skojarzenia kolorów:

Czerń – smutek, dystans, wycofanie;

Biel – czystość intencji, czystość działania, czystość odbioru;

Szarość – kolor profesjonalistów – nie rozprasza oka;

Czerwień –  namiętność, miłość, ostrość, drapieżność, seks, kolor ostrzegawczy – agresywny;

Pomarańcz – optymizm, radość, poprawia apetyt;

Żółty – optymistyczny, niepoważny; 

Niebieski – buduje dystans, lecz wzbudza zaufanie;

Zielony – nadzieja, optymizm, spokój, oddech, połączenie z naturą, pozwala odpoczywać oczom;

Fiolet – boskość, bujanie w obłokach;

Róż – dziewczęcość, ciepło, przytulanie, infantylność;

Powyższe skojarzenia mogą być dla Ciebie wskazówką przy budowaniu swojego wizerunku. Nie bierz ich jednak z aptekarską precyzją. Duży wpływ na odbiór koloru ma środowisko, w którym się poruszasz. Na pewno bardziej profesjonalnie zostaniesz odebrana będąc ubrana w granaty, czernie i szarości, niż w czerwienie i róże. Jednak sam kolor nie będzie miał ostatecznego wpływu na nasz przekaz. Ważne jest również połączenie fasonu z kolorem. Dzisiaj jednak nie będę zgłębiać tego tematu. 

Znając swoją paletę dokładnie ją przeanalizuj. Zobacz, które kolory typu urody i odcienie pasują do Twojej osobowości, w których czujesz się dobrze. Zastanów się, jakie komunikaty wysyłają Twoje ubrania i podejmij decyzję, czy o to Ci chodzi. Dla przykładu: Jesteś kobietą o dziewczęcej urodzie, wesołym usposobieniu o typie Chłodne Lato, która z różem się nie rozstaje. Przez odbiorcę możesz zostać określana mianem „dziewczęcej”. Zastanów się, czy to jest dla Ciebie ok? Czy Twoja rola zawodowa lub inna powinna być postrzegana w ten sposób. Jeśli nie, to przeanalizuj  jak bardzo możesz nagiąć swój wizerunek. Na poważne spotkanie wybierz np. granat połączony z szarością. Pamiętaj, że analiza kolorystyczna pomaga nie tylko określić idealne kolory, lecz pomaga również w tworzeniu połączeń kolorystycznych. 

Reasumując, najważniejsze jest odnaleźć równowagę pomiędzy tym jakie są kolory typu urody, jaka jest Twoja osobowość, jakie są Twoje preferencje, jakie role życiowe pełnisz, jakie komunikaty chcesz kreować ubraniem i jaki jest Twój styl. 

Jak to jest z połączeniem koloru i stylu?

Przykład: Podoba Ci się styl romantyczny, czujesz go od stóp po czubek głowy. Kolory charakterystyczne dla stylu romantycznego: biel, beż, pastele i to najlepiej takie różowo/brzoskwiniowe. I takie zestawy kolorystyczne są idealną propozycją dla Jasnej Wiosny. Ty jednak po analizie usłyszałaś: Ciemna Jesień. Co teraz? Pozwolisz sobie na styl romantyczny? Tak! Po prostu zostawiasz sobie inne wyznaczniki stylu romantycznego dla siebie (falbaniaste spódnice, powłóczyste swetry, delikatne (mgiełkowe) ubrania, a kolory dobierasz do swojej palety. Jeżeli jesteś na etapie pracy z własnym stylem to zapraszam Cię do mojej publikacji „Znajdź swój styl”, a jeśli szukasz czegoś więcej, potrzebujesz rozwijać się pod czujnym okiem specjalistów to jeszcze dzisiaj i jutro masz możliwość dołączyć do Klubu Stylowych Kobiet. Co to jest? Jest to przestrzeń, którą stworzyłam dla kobiet, która pozwala nauczyć lepiej dogadywać się ze swoimi ubraniami, dokonywać lepszych wyborów zakupowych. Całą ofertę znajdziesz tutaj: >>>SPRAWDZAM OFERTĘ KLUBU STYLOWYCH KOBIET<<<

Dlaczego nawiązuje do Klubu przy tym temacie? Ponieważ nadchodząca III. edycja będzie skupiona na temacie szukania swojego stylu, odnajdywania idealnych kolorów, idealnych fasonów, tworzenia garderoby maksymalnie dostosowanej pod każdym względem do Ciebie. Webinary, konsultacje ze stylistkami, encyklopedia stylu, encyklopedia kroju, usługa do wyboru, treści inspiracyjne to rdzeń naszego Klubu, do którego jeszcze możesz dołączyć. 

Podsumowując: Pamiętaj, szukaj równowagi. Jeżeli kolory typu urody a osobowość u Ciebie to porażka to nie poddawaj się i szukaj złotego środka. Może typ siostrzany Cię poratuje, może poprzez kombinacje, że kolor z palety kolorystycznej przy Twarzy, a reszta z subiektywnej palety, może więcej kolorów bazowych. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Ostatecznie wszystko musi być dopasowane do Ciebie. Jeżeli chcesz mieć nasze wsparcie to zapraszam do Klubu.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy biała koszula jest dla wszystkich?! Co na temat białej koszuli mówi teoria 12 typów kolorystycznych? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika: Czy biała koszula to naprawdę must have? Czy każda z nas musi mieć ją w swojej szafie? Nie jestem (...)

Czytaj więcej
Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Przedstawiam 5 najmodniejszych połączeń kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika:     Oto lista: Brąz połączony ze słonecznymi odcieniami żółci (kukurydzy, słonecznika, kurkumy, curry, topaz). Te połączenie kolorystyczne sprawdzą się dla Ciepłej Jesieni, dla Ciepłej Wiosny w (...)

Czytaj więcej
Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Poznaj 7 trendów kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Obejrzyj najnowszy wideo poradnik oraz zapoznaj się z jego luźną transkrypcją. Trendy na wybiegu, trendy na Pintereście, Instagramie czy w sklepach odzieżowych nie "kręcą" mnie tak bardzo jak trendy mody użytkowej. Oczywiście (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.