fbpx

Kilka słów do mężczyzn

Porady dla mężczyzn

Czy wygląd ma znaczenie?

Artykuł ukazał się w kwietniowym magazynie AKO SPORT.

Mężczyzna dbający o wygląd jest zniewieściały. Mężczyźni nie noszą różowych ubrań. Dbanie o wizerunek nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie.
Jak często słyszałeś takie zdania? Mam nadzieję, że dzisiaj się z nimi nie zgodzisz i poczujesz, że to jak wyglądasz, ma moc. Może też wpływać na osiąganie przez Ciebie celów, zarówno zawodowych jak i prywatnych. W jaki sposób? Zacznijmy od początku.

Nie można zrobić drugi raz pierwszego wrażenia. To wiemy wszyscy. Odpowiedz sobie na pytanie, jak często zastanawiasz się, jakie Ty robisz pierwsze wrażenie.
Bez wątpienia najważniejszym z elementów pierwszego wrażenia jest ubranie. Poza nim są jeszcze między innymi mimika i postawa ciała. To tylko kilka elementów, które nasz mózg jest w stanie odebrać przez pierwsze kilka czy kilkanaście sekund spotkania, gdy opinia o Tobie powstaje w umyśle Twojego rozmówcy. Ty i Twoje umiejętności, cechy, wiedza to Twoja marka. Potraktuj ubranie jak logo swojej marki. Na pewno nie chcesz, aby Twoje logo było niedopracowane. Podpowiem Ci więc, jak zadbać o logo spójne z Twoją marką.

Zastanów się, w jaką rolę wchodzisz w danej sytuacji.
Wychodząc na ważne spotkanie, zastanów się, jaki komunikat chcesz przekazać. Inaczej przecież ubierasz się na piwo z kolegami, inaczej na rozmowę kwalifikacyjną, inaczej na ślub siostry, inaczej na urodziny teściowej. Wynika to z różnych ról, w które wchodzisz. Pierwszym elementem stworzenia wizerunku spójnego z Twoją osobą jest określenie ról, w które wchodzisz w ciągu dnia. Czy do pracy powinieneś ubierać garnitur? Czy masz małe dziecko, z którym spędzasz popołudnia w piaskownicy? Do swoich zajęć, będziesz potrzebował różnych ubrań.

Co już mam?
Zajrzyj do swojej szafy i określ, jakie masz zasoby, a czego Ci brakuje. Przeglądając swoje ubrania, zastanów się, czy nie popełniasz typowych dla mężczyzn błędów.
Nie zakładam, że popełniasz je wszystkie. To tylko kilka moich obserwacji zebranych w całość.
Jakie to błędy?

 


Różowe inspiracje.

Czego mi brakuje? Czas na realizację.
Już wiesz, w jakich rolach znajdujesz się w życiu i jakich ubrań potrzebujesz, by dobrze wyglądać. Sprawdziłeś najczęściej popełniane błędy i już wiesz, że nie dotyczą Ciebie. Super, teraz czas na zrobienie i zrealizowanie listy zakupów. Nie masz pomysłu, jak się za to zabrać? Nie lubisz chodzić na zakupy? Nie wiesz, jak zbudować swój wizerunek ubraniem? Skorzystaj z usług Personal Shoppera – to może ułatwić Ci życie, a przede wszystkim pomóc zbudować wizerunek.

Typy męskich sylwetek – ściąga
W prasie i telewizji, w Internecie i poradnikach, można znaleźć wiele informacji na temat damskich typów sylwetek. O męskich pisze się niewiele – a szkoda, bo proporcje w sylwetce męskiej są tak samo istotne, jak w przypadku kobiet.
Ideałem męskiej sylwetki jest sylwetka Y. Jeżeli masz ten typ sylwetki, Twoje ramiona i klatka piersiowa są szerokie, nie masz wystającego brzucha, biodra są wąskie, a nogi szczupłe. Ciężar sylwetki jest u góry, co w przypadku mężczyzn jest bardzo pożądane. Kolejnym typem męskiej sylwetki jest sylwetka A. Ciężar tej sylwetki leży w biodrach i nogach. Biodra i pupa są szerokie, a nogi masywne i dość krótkie. Ubierając sylwetkę A należy pamiętać, żeby nie przykuwać uwagi do dołu sylwetki. Wybieraj raczej ciemne i niezdobione spodnie. Góra Twojej sylwetki powinna być jaśniejsza, bardziej kolorowa i wzorzysta. Kolejna sylwetka, sylwetka I, to mężczyzna bardzo szczupły i bardzo wysoki. Świetnie wygląda w ubraniach „na cebulkę”, które dodają optycznie kilogramów. Duże wzory, krata, jasne i kolorowe materiały również powiększą i skrócą sylwetkę. Mężczyzna o sylwetce O to mężczyzna niski z dość szeroką talią, masywnymi nogami i rękami. Brzuszek jest dominującą częścią sylwetki, widoczna jest nadwaga. Sylwetka O powinna stawiać na proste, klasyczne fasony i nie nosić bardzo obszernych czy ubrań, które dodatkowo skrócą i obciążą sylwetkę. Unikamy również dużych wzorów oraz kraty – dodadzą zbędnych kilogramów. Kolejną sylwetką jest sylwetka P. Najprościej o niej można powiedzieć, że jest to Y z dużym brzuszkiem. Dobrze zbudowana góra sylwetki, wąskie biodra i szczupłe nogi to atut, wyzwaniem staje się brzuszek. Sylwetka P kupując koszule w swoim rozmiarze (czyli te, które pasują w obwodzie szyi i ramionach) , często nie dopinają się w okolicy talii. Dobrym rozwiązaniem jest szycie koszul na miarę, które lekko rozszerzają się ku dołowi. Unikamy poziomych pasków, kraty i dużym wzorów na wysokości talii. Sylwetka P powinna nosić ciemne, jednolite góry i bardziej kolorowe spodnie, które wizualnie odciągną uwagę od szerszej talii. Ostatnią sylwetką jest sylwetka E. Przedstawicielem jest dość niski mężczyzna o drobnej budowie ciała. Aby dodać sobie wzrostu, może stosować ubrania w zestawieniach monochromatycznych, czyli ubierając się całościowo w jeden kolor.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.