fbpx

Jak łączyć kolory

Porady kolorystyczne

Łączenie kolorów to dla niektórych podobno czarna magia, którą ja odczarowuje w kursie on-line ➡️ Jak łączyć kolory ➡️ https://www.jaklaczyckolory.pl/ 

Dzisiaj zdradzam jedną z zasad  jak łączyć kolory!

Zobacz wideo lub zapoznaj się z luźną trankrypcją poniżej:

Zasad łączenia kolorów oraz zasad zależności w łączeniu kolorów jest dosyć sporo. Dzisiaj opowiadam Ci o jednej z nich. Więcej wiedzy na ten temat, wszystkie istotne zasady łączenia koloru znajdziesz w kursie on- line Jak łączyć kolory.

Dzisiaj jedna zasada: ŁĄCZENIE KOLORÓW HARMONIJNYCH

Co to oznacza? Cofnę się do teorii koloru. Jeśli śledzisz mnie uważnie na blogu to masz już wprowadzenie w ten temat, jeśli jednak obserwujesz mnie od niedawna to już przybliżam tę teorię, by nauczyć Cię jak łączyć kolory.

Ważna sprawa: KOŁO KOLORÓW

Harmonia barw to nic innego jak zestawianie ze sobą kolorów w stylizacji, w grafice, w wystroju wnętrz, w architekturze, które leżą obok siebie właśnie na kole koloru. Co to oznacza w praktyce? Że zestawiane są ze sobą barwy nie tylko czyste (na kole jest ich 12). Dlaczego? Ponieważ koło koloru składa się również z kolorów, które są mieszanką połączenia ze sobą kolorów podstawowych. Te kolory, które otrzymamy nazywa się pochodnymi. Natomiast po połączeniu pochodnych z podstawowymi otrzymuje się właśnie 12 barw czystych. 

Nie chodzi o to, że w przypadku kolorów harmonijnych musisz je łączyć ze sobą w stylizacji np. żółty z pomarańczowym, zielony z niebieskim, czy niebieski z fioletowym.

Jeśli rozbijemy koło kolorów, na tonalne przejścia, które się pojawiają między kolorami to zobaczyć można, że te kolory mają podobne składowe leżące obok siebie i w momencie kiedy zostaną połączone ze sobą w palety to zestawy te wyglądają harmonijnie. Dla przykładu weźmiemy błękity – pochodne błękitu cyjanowego i zestawimy np. granat z odcieniem fioletu.

Koło kolorów pokazuje barwy czyste, czyli nie mające domieszki szarości (tak naprawdę czerni).

Nie są też nasycane np. od 10 do 100% nasycenia, tylko mamy barwy czyste. Pamiętamy o tym, że kolor, który „wyciągniemy” z koła koloru będzie czysty. Później możemy z nim pokombinować tzn. jeden możemy rozjaśnić, drugi możemy przyciemnić. W ten sposób możemy otrzymać połączenia granatu z jakimś odcieniem fioletu (śliwkowy, bakłażanowy, wrzosowy, bzu) Możemy patrzeć nie tylko na czyste zestawienia, tylko idziemy dalej i kombinujemy: Co my możemy zrobić z jednym z tych kolorów? Jak możemy go natężyć? Jak możemy obniżyć to natężenie, albo podwyższyć to natężenie? Podobnie z chromatycznością: możemy kolor wypłowić lub wysycić. 

W wideo pokazuję przyłady fioletu, a tutaj, w tekście pisanym inne. Poprosiłam markę Mój kraj taki piękny o wysyłkę kilku kolorów garniturów i pomieszałam je między sobą 😍 Był zielony, dżinsowy niebieski, żółć i zgaszony fiolet. Oto rezultaty! Na pierwszy rzut poszła żółta marynarka. Dla lubiących klasykę: z dżinsowym odcieniem spodni (ale jednak to nie dżinsy) lub z zielonymi (idealnie dla wiosen), z dodatkiem ciemnoturkusowych pasków.

W przypadku zielonych spodni i turkusowych pasków mamy wykorzystaną zasadę kolorów harmonijnych.

Dla mniej odważnych, zieleń jedynie w kratce, nie w całościowym kolorze spodni:

Żółta marynarka świetnie sprawdza się też z malinowym topem (on jes z Intimissimi)! Który to z kolei dobrze gra z fioletową marynarką! Aby nie szaleć, obie propozycje z klasycznym odcieniem dżinsu 🙂

Fioletowa marynarka sprawdza się z dżinsami, dobrze więc będzie wyglądała ze spodniami z garnituru, które mają odcień dżinsu. A do nich, również zgodnie z zasadą barw harmonijnych dajemy T-shirt z turkusowymi paskami. Drugie zdjęcie to KWINTESENCJA ŁĄCZENIA BARW HARMONIJNYCH: niebieskie spodnie, zielona marynarka, a między nimi: paski turkusowe (które są na kole kolorów pomiędzy niebieskim a zielonym!).

I jak? Podobają Ci się takie porady odnośnie łączenia barw?

Chcesz bym nauczyła Cię pozostałych zasad oraz pokazała Ci jak łączyć kolory i odnosić połączenia do Twojego typu kolorystycznego? Zapraszam Cię na szkolenie!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: kliknij.

Kurs jest świetny dla osób, które czują, że nie mają naturalnego zmysłu łączenia kolorów, i chcą zrozumieć zasady.

PROGRAM ONLINE 💋 JAK ŁĄCZYĆ KOLORY 💋 DLA KOBIETY, KTÓRA:

😍chce świetnie wyglądać, ale ma poczucie, że nie potrafi łączyć kolorów.
😍zawsze wybiera bezpieczne połączenia, jest znudzona swoim wyglądem i chce to zmienić.
😍chce nowości w szafie, ale boi się, że będzie wyglądać jak papuga.

Przygotowałam dla Ciebie około 20 świetnych jakościowo materiałów video trwających w sumie około 2,5 godziny, mnóstwo tekstów oraz grafiki. Ale to nie wszystko!

Dołączając do kursu, dodatkowo otrzymujesz:
☑ książkę Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej w wersji elektronicznej;
☑ dodatkowe materiały uzupełniające – 12 filmów video (o długości ponad 2 godzin!) z przepisem, jak łączyć poszczególne kolory z innymi;
☑ zniżkę na analizę kolorystyczną online – możesz ją wykorzystać sama (jeżeli chciałabyś poznać swój typ urody) lub podarować bliskiej osobie (jeżeli sama korzystałaś już z tej usługi).

Tematyka poszczególnych modułów kursu:

☑ Powitanie
☑ Krok 1. Teoria koloru
☑ Krok 2. Grupy kolorystyczne i ich odcienie
☑ Krok 3. Analiza kolorystyczna
☑ Krok 4. Kolory niebezpieczne i kolory uniwersalne
☑ Krok 5. Sposoby łączenia kolorów. Typ urody a łączenie kolorów
☑ Krok 6. Typ siostrzany i pora roku
☑ Krok 7. Skąd wiemy, czy kolory do siebie pasują
☑ Krok 8. Odpowiedzi na pytania
☑ Krok 9. Materiały dodatkowe
☑ Podsumowanie

Kurs znajduje się na platformie, do której masz dostęp przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca, gdzie jest internet.

Podsumowując: po ukończeniu kursu będziesz wiedziała, jak tworzyć niebanalne zestawienia kolorystyczne. Sprawdź tutaj. 

 

 

 

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Jak łączyć panterkę z różnymi kolorami?

Z jakimi kolorami można łączyć panterkę? Zapraszam na inspiracyjny wideo poradnik, z którego dowiesz się jak łączyć panterkę :)   Łączenie panterki z kolorem w stylizacji może być zabawne i modne! Oto kilka pomysłów, jak połączyć te dwa elementy: Kolorowy top (...)

Czytaj więcej
Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Jak nosić peach fuzz? Kolor roku 2024 PANTONE

Pantone ogłosił kolorem roku peach fuzz, czyli jasny, lekki kolor w odcieniu brzoskwini. Kto go może nosić? Kto go może "uratować"? W jaki sposób? Z czym zestawiać?  Zapraszam na najnowszy wideo poradnik: Jaki to kolor? Peach fuzz należy do rodziny pomarańczy. (...)

Czytaj więcej
Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Co oznaczają symbole w przepisach prania?

Pranie niszczy ubrania. To nie podlega dyskusji. Aby jednak czyszczenie nie było dla nas zgubne już po pierwszej próbie, producenci przygotowali dla nas przepisy prania. Są to najczęściej nylonowe, satynowe lub jedwabne wszywki umieszczane w wewnętrznej części odzieży. Metki te (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.