fbpx

Jak łączyć kolory

Porady kolorystyczne

Łączenie kolorów to dla niektórych podobno czarna magia, którą ja odczarowuje w kursie on-line ➡️ Jak łączyć kolory ➡️ https://www.jaklaczyckolory.pl/ 

Dzisiaj zdradzam jedną z zasad  jak łączyć kolory!

Zobacz wideo lub zapoznaj się z luźną trankrypcją poniżej:

Zasad łączenia kolorów oraz zasad zależności w łączeniu kolorów jest dosyć sporo. Dzisiaj opowiadam Ci o jednej z nich. Więcej wiedzy na ten temat, wszystkie istotne zasady łączenia koloru znajdziesz w kursie on- line Jak łączyć kolory.

Dzisiaj jedna zasada: ŁĄCZENIE KOLORÓW HARMONIJNYCH

Co to oznacza? Cofnę się do teorii koloru. Jeśli śledzisz mnie uważnie na blogu to masz już wprowadzenie w ten temat, jeśli jednak obserwujesz mnie od niedawna to już przybliżam tę teorię, by nauczyć Cię jak łączyć kolory.

Ważna sprawa: KOŁO KOLORÓW

Harmonia barw to nic innego jak zestawianie ze sobą kolorów w stylizacji, w grafice, w wystroju wnętrz, w architekturze, które leżą obok siebie właśnie na kole koloru. Co to oznacza w praktyce? Że zestawiane są ze sobą barwy nie tylko czyste (na kole jest ich 12). Dlaczego? Ponieważ koło koloru składa się również z kolorów, które są mieszanką połączenia ze sobą kolorów podstawowych. Te kolory, które otrzymamy nazywa się pochodnymi. Natomiast po połączeniu pochodnych z podstawowymi otrzymuje się właśnie 12 barw czystych. 

Nie chodzi o to, że w przypadku kolorów harmonijnych musisz je łączyć ze sobą w stylizacji np. żółty z pomarańczowym, zielony z niebieskim, czy niebieski z fioletowym.

Jeśli rozbijemy koło kolorów, na tonalne przejścia, które się pojawiają między kolorami to zobaczyć można, że te kolory mają podobne składowe leżące obok siebie i w momencie kiedy zostaną połączone ze sobą w palety to zestawy te wyglądają harmonijnie. Dla przykładu weźmiemy błękity – pochodne błękitu cyjanowego i zestawimy np. granat z odcieniem fioletu.

Koło kolorów pokazuje barwy czyste, czyli nie mające domieszki szarości (tak naprawdę czerni).

Nie są też nasycane np. od 10 do 100% nasycenia, tylko mamy barwy czyste. Pamiętamy o tym, że kolor, który „wyciągniemy” z koła koloru będzie czysty. Później możemy z nim pokombinować tzn. jeden możemy rozjaśnić, drugi możemy przyciemnić. W ten sposób możemy otrzymać połączenia granatu z jakimś odcieniem fioletu (śliwkowy, bakłażanowy, wrzosowy, bzu) Możemy patrzeć nie tylko na czyste zestawienia, tylko idziemy dalej i kombinujemy: Co my możemy zrobić z jednym z tych kolorów? Jak możemy go natężyć? Jak możemy obniżyć to natężenie, albo podwyższyć to natężenie? Podobnie z chromatycznością: możemy kolor wypłowić lub wysycić. 

W wideo pokazuję przyłady fioletu, a tutaj, w tekście pisanym inne. Poprosiłam markę Mój kraj taki piękny o wysyłkę kilku kolorów garniturów i pomieszałam je między sobą 😍 Był zielony, dżinsowy niebieski, żółć i zgaszony fiolet. Oto rezultaty! Na pierwszy rzut poszła żółta marynarka. Dla lubiących klasykę: z dżinsowym odcieniem spodni (ale jednak to nie dżinsy) lub z zielonymi (idealnie dla wiosen), z dodatkiem ciemnoturkusowych pasków.

W przypadku zielonych spodni i turkusowych pasków mamy wykorzystaną zasadę kolorów harmonijnych.

Dla mniej odważnych, zieleń jedynie w kratce, nie w całościowym kolorze spodni:

Żółta marynarka świetnie sprawdza się też z malinowym topem (on jes z Intimissimi)! Który to z kolei dobrze gra z fioletową marynarką! Aby nie szaleć, obie propozycje z klasycznym odcieniem dżinsu 🙂

Fioletowa marynarka sprawdza się z dżinsami, dobrze więc będzie wyglądała ze spodniami z garnituru, które mają odcień dżinsu. A do nich, również zgodnie z zasadą barw harmonijnych dajemy T-shirt z turkusowymi paskami. Drugie zdjęcie to KWINTESENCJA ŁĄCZENIA BARW HARMONIJNYCH: niebieskie spodnie, zielona marynarka, a między nimi: paski turkusowe (które są na kole kolorów pomiędzy niebieskim a zielonym!).

I jak? Podobają Ci się takie porady odnośnie łączenia barw?

Chcesz bym nauczyła Cię pozostałych zasad oraz pokazała Ci jak łączyć kolory i odnosić połączenia do Twojego typu kolorystycznego? Zapraszam Cię na szkolenie!

Więcej informacji znajdziesz na stronie: kliknij.

Kurs jest świetny dla osób, które czują, że nie mają naturalnego zmysłu łączenia kolorów, i chcą zrozumieć zasady.

PROGRAM ONLINE 💋 JAK ŁĄCZYĆ KOLORY 💋 DLA KOBIETY, KTÓRA:

😍chce świetnie wyglądać, ale ma poczucie, że nie potrafi łączyć kolorów.
😍zawsze wybiera bezpieczne połączenia, jest znudzona swoim wyglądem i chce to zmienić.
😍chce nowości w szafie, ale boi się, że będzie wyglądać jak papuga.

Przygotowałam dla Ciebie około 20 świetnych jakościowo materiałów video trwających w sumie około 2,5 godziny, mnóstwo tekstów oraz grafiki. Ale to nie wszystko!

Dołączając do kursu, dodatkowo otrzymujesz:
☑ książkę Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej w wersji elektronicznej;
☑ dodatkowe materiały uzupełniające – 12 filmów video (o długości ponad 2 godzin!) z przepisem, jak łączyć poszczególne kolory z innymi;
☑ zniżkę na analizę kolorystyczną online – możesz ją wykorzystać sama (jeżeli chciałabyś poznać swój typ urody) lub podarować bliskiej osobie (jeżeli sama korzystałaś już z tej usługi).

Tematyka poszczególnych modułów kursu:

☑ Powitanie
☑ Krok 1. Teoria koloru
☑ Krok 2. Grupy kolorystyczne i ich odcienie
☑ Krok 3. Analiza kolorystyczna
☑ Krok 4. Kolory niebezpieczne i kolory uniwersalne
☑ Krok 5. Sposoby łączenia kolorów. Typ urody a łączenie kolorów
☑ Krok 6. Typ siostrzany i pora roku
☑ Krok 7. Skąd wiemy, czy kolory do siebie pasują
☑ Krok 8. Odpowiedzi na pytania
☑ Krok 9. Materiały dodatkowe
☑ Podsumowanie

Kurs znajduje się na platformie, do której masz dostęp przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca, gdzie jest internet.

Podsumowując: po ukończeniu kursu będziesz wiedziała, jak tworzyć niebanalne zestawienia kolorystyczne. Sprawdź tutaj. 

 

 

 

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.