fbpx

Jak dobrać męską koszulę?

Porady dla mężczyzn

Męska koszula niejedno ma imię

Artykuł powstał dla firmy Pako Lorente

Koszula najlepszym przyjacielem mężczyzny. Sprawdzi się nie tylko jako tło dla eleganckiego garnituru. Będzie ożywieniem stroju do pracy. Idealna na randkę, do kina, na wyjście do pubu. Ba! Nawet ryby w niej można łowić.
Uniwersalność sprawia jednak, że jej siła może być wykorzystana w nieodpowiedni sposób. Koszula może mieć źle dobrany fason, może być za elegancka lub za mało formalna do okazji. Co jednak jest najczęstszym błędem? Nieodpowiedni rozmiar. Tak, drodzy Panowie i Panie, rozmiar ma znaczenie!
Często zdarza się, że mężczyźni noszą koszule za duże. Podobno w takiej jest dużo wygodniej, ale pamiętajmy, że workowata, wychodząca ze spodni i zwisająca z ramion koszula jest niszczycielem nienagannego wizerunku. A taki, mam nadzieję, kreować chce każdy z nas.

Ważne jest, aby kołnierz koszuli również był dopasowany do rozmiaru sylwetki. Kent, klasyczny typ kołnierzyka, sprawdzi się dla większości sylwetek. Kołnierzyk włoski, z szeroko rozstawionymi wyłogami, najlepszy będzie dla szczupłego mężczyzny. Kołnierzyk z wąskimi wyłogami – dla pana o masywnej sylwetce, z szerszą szyją. Optycznie wysmukli twarz i wysmukli sylwetkę.

Pako Lorente

Pako Lorente

Kupując koszulę pamiętajmy o sytuacjach, w jakich będziemy ją nosić. Koszula w palmy nie sprawdzi się podczas eleganckiej kolacji u prezydenta. Najbardziej formalna i elegancka to ta w kolorze białym, z mankietami zapinanymi na spinki, bez kieszonek z przodu, bez nadruków i zdobień. Mniejszy stopień formalności mają koszule w kolorze bladoniebieskim i jasnoszarym, ale są to koszule nadal eleganckie, akceptowane przez biznesowy dress code. Jeżeli na koszuli zaczynają pojawiać się jakiekolwiek ozdoby w postaci kraty, pasków, wzorów, zdobnych przesyć, guziczków, emblematów, koszula zyskuje miano codziennej. Koszule z krótkim rękawem zawsze mają niższy stopień formalności niż te z długim.
Nieeleganckie jest noszenie koszuli z krótkim rękawem do garnituru. Nie przekonuje mnie argument, że w lecie jest gorąco. Ani ten, że tego nie widać. Wiem, że te kilkanaście centymetrów materiału pod marynarką nie robi różnicy. Elegancki mężczyzna wie, że mankiet koszuli zawsze powinien wystawać z rękawa marynarki.

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy

Letnie nakrycia głowy są potrzebne z dwóch powodów! Po pierwsze chronią naszą głowę przed słońcem, a po drugie potrafią nieźle podkręcić stykówkę! Zapraszam na wideo poradnik lub/i zapoznanie się z jego luźną transkrypcją.   Nakrycia głowy potrafią nadać stylizacji zupełnie różnego wymiaru, (...)

Czytaj więcej

Palety dla 12 typów urody

Analiza kolorystyczna to zupełnie nowy temat dla Ciebie? Zacznij od wpisów w tym miejscu >> Chcesz skorzystać z małej ściągawki i poznać palety 12 typów urody? Sprawdź, czym różnią się od siebie i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swoje ulubione kolory. Jeżeli (...)

Czytaj więcej
Ubrania z muślinu

Ubrania z muślinu

Czy masz w swojej szafie ubrania z muślinu? Latem, oprócz lnu uwielbiam i gorąco polecam do przetestowania ubrania wykonane właśnie z tego materiału! Co to jest muślin? Muślin to najczęściej tkanina bawełniana, która cechuje się gofrowaną, pofalowaną strukturą. Jest bardzo delikatna (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.