fbpx

Ile kolorów z palety można nosić jednocześnie?

Porady kolorystyczne

Ile kolorów ze swojego typu urody możesz nosić? Wszystkie? Tylko część? W tym materiale opowiem o tym jak wybierać kolory dla siebie. Zapraszam do obejrzenia wideoporadnika lub/i przeczytania jego luźnej transkrypcji.

 

Określając swój typ kolorystyczny na analizie kolorystycznej zazwyczaj otrzymujemy swój plik kolorów – fizycznie w formie paletki, spisu kolorów, zdjęć, inspiracji. Zazwyczaj jest to niewiele kolorów, może być dwadzieścia kilka, trzydzieści kilka albo czterdzieści kilka. Jednak, gdy zerkniemy np. do Internetu i tam odnajdziemy paletę dla naszego typu kolorystycznego to może okazać się, że te palety różnią się między sobą. W tym momencie może pojawić się pytanie: to w końcu która paleta jest dobra? czy one wszystkie mi pasują?

Postaram się odpowiedzieć przykładem: powiedzmy, że jesteś zgaszoną jesienią i na analizie kolorystycznej dostałaś od kolorystki jakiś wachlarz swoich kolorów, one są dobre. W internecie znajdziesz inne zestawienia i one też będą dobre.

Można się troszkę w tym pogubić, prawda?

Jakiś czas temu dostałam od jednej ze swoich obserwatorek pytanie: Zawsze pozostało niedopowiedziane na jakiej zasadzie dobierać konkretne odcienie z przypisanych palet? Bo nawet będąc zgaszoną jesienią będzie mi pasować może 1/5 kolorów. Nigdy nie mogłam nosić żadnych fioletów, róży czy łososiów. Gryzą się z oliwkowym odcieniem mojej skóry. Praktycznie żaden odcień mi nie podchodzi poza jednym czy dwoma bardzo specyficznymi, które jakoś są komplementarne z kolorem moich oczu. Większość brązów jest dla mnie za ciepła, z tego powodu mimo, że jak byk lepiej wyglądam w zgaszonych i bardzo lekko ocieplonych kolorach bardzo długo się nie mogłam zakwalifikować. Mam wrażenie, że właśnie to, że nie zawsze cała paleta dla danego typu będzie dla nas odpowiednia a czasem pasuje nam bardzo niewielka jej część- to jest najtrudniejsze w analizie kolorystycznej. Nie wiem, może warto napisać czemu takie sytuacje zachodzą albo dodać do spisu przykłady najgorszych kolorów. One czasem są bardziej jednoznaczne. 

Otóż, nie wszystkie kolory z palety nam pasują.

Czasem może być tak, że jakaś zgaszona jesień będzie miała bladą skórę, taką zaróżowioną i wizualnie będzie szła w kierunku zgaszonego lata. Czasem może się opalać bardzo szybko na taki ciepły, złoty kolor. Cechy naszego wyglądu mogą determinować kolory w naszej palecie. Czy da się określić kolory ogólnie dla wszystkich? Bardzo ciężko. Najlepiej to zrobić indywidualnie za pomocą analizowania. Najlepszym narzędziem jest analiza kolorystyczna. Można ją wykonać z kolorystką, ale można też samemu w domu.

Zapraszam Cię do pobrania bezpłatnego rozdziału książki „Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej„. Kliknij tutaj >>

Czy to jest tak, że wszystkie kolory muszą nam pasować? No nie, nawet nie wszystkie muszą się nam podobać. Tylko poprzez analizowanie uda nam się odnaleźć swoje kolory. Nie wszyscy wpasujemy się w ramki. Nie wszyscy wpasujemy się w to jak dany typ urody powinien się prezentować w danym kolorze. Oczywiście zakłada się, że zgaszone jesienie świetnie wyglądają w brązach. Czy wszystkie? Okazuje się, że nie. Może być tak, że nie wszyscy wyglądają w brązie dobrze. Najlepiej jest robić testy, analizy. Możemy je wykonać samemu, możesz to zrobić ze mną lub z każdą inną kolorystką.

Najlepsza metoda? Prób i błędów.

Dzięki niej stopniowo możemy eliminować kolory, które nam nie pasują i odnaleźć te, które do nas pasują w 100%. Stopniowo musimy sprawdzać jak nasza skóra, nasze oczy, nasze włosy będą się z paletą „porozumiewać”, czy kolor będzie dobrą ramą dla naszych oczu, czy zupełnie nie. Może zdarzyć się tak, że jeśli jesteś zgaszoną jesienią z brązowymi włosami to brązy dla Ciebie na dużej powierzchni mogą wyglądać nudno. Trzeba to testować. Analiza kolorystyczna to nie jest koniec Twojej przygody z kolorami. To nie jest tak, że dostajesz przepis i nosisz tylko te kolory, które są wskazane. Oczywiście możesz tak zrobić, ale możesz potraktować analizę jako wstęp do przygody z kolorem. Kolejność jest taka: testujemy kolory, żeby odnaleźć klimat kolorystyczny, który określa nasz typ urody. To nie jest wyrok i np. fakt, że zostaniesz określona jako zgaszona jesień to nie jest tak, że musisz nosić brązy. No nie! Przecież nie musisz lubić brązów i nikt nie ma zamiaru Cię zmuszać, żebyś nosiła kolory, które Ci się nie podobają.

Podsumowując:

nie da się jednoznacznie dla wszystkich reprezentantów określić najgorszych kolorów. Z zasady: dany zestaw kolorów, potocznie nazywany paletą wprowadzają nas w klimat urody, spośród którego dobieramy swoje kolory. Dlatego palety dla trzech zgaszonych jesieni będą w tym samym klimacie ale mogą się od siebie różnić. Mogą one być jaśniejsze, ciemniejsze, mogą iść w kierunku zgaszonego lata. Zasada ta dotyczy wszystkich typów kolorystycznych a zgaszoną jesienią posługuje się jedynie jako przykładem bezpośrednio związanym z pytaniem. Pamiętaj, że analiza kolorystyczna to początek przygody z kolorem.

Jeżeli interesują Cię zestawienia kolorystyczne, może zainteresuje Cię kurs online: „Jak łączyć kolory”? Jest świetny dla osób, które czują, że nie mają naturalnego zmysłu łączenia kolorów, i chcą zrozumieć zasady. Więcej informacji znajdziesz na stronie: kliknij.

PROGRAM ONLINE 💋 JAK ŁĄCZYĆ KOLORY 💋 DLA KOBIETY, KTÓRA:

😍chce świetnie wyglądać, ale ma poczucie, że nie potrafi łączyć kolorów.
😍zawsze wybiera bezpieczne połączenia, jest znudzona swoim wyglądem i chce to zmienić.
😍chce nowości w szafie, ale boi się, że będzie wyglądać jak papuga.

Przygotowałam dla Ciebie 17 świetnych jakościowo materiałów video trwających w sumie 160 minut, czyli ponad 2,5 godziny, mnóstwo tekstów oraz grafiki. Ale to nie wszystko!

Dołączając do kursu, dodatkowo otrzymujesz:
☑ książkę Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej w wersji elektronicznej;
☑ dodatkowe materiały uzupełniające – 12 filmów video (o długości ponad 2 godzin!) z przepisem, jak łączyć poszczególne kolory z innymi;
☑ zniżkę na analizę kolorystyczną online – możesz ją wykorzystać sama (jeżeli chciałabyś poznać swój typ urody) lub podarować bliskiej osobie (jeżeli sama korzystałaś już z tej usługi).

Tematyka poszczególnych modułów kursu:

☑ Powitanie
☑ Krok 1. Teoria koloru
☑ Krok 2. Grupy kolorystyczne i ich odcienie
☑ Krok 3. Analiza kolorystyczna
☑ Krok 4. Kolory niebezpieczne i kolory uniwersalne
☑ Krok 5. Sposoby łączenia kolorów. Typ urody a łączenie kolorów
☑ Krok 6. Typ siostrzany i pora roku
☑ Krok 7. Skąd wiemy, czy kolory do siebie pasują
☑ Krok 8. Odpowiedzi na pytania
☑ Krok 9. Materiały dodatkowe
☑ Podsumowanie

Kurs znajduje się na platformie, do której masz dostęp przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca, gdzie jest internet.

Po ukończeniu kursu będziesz wiedziała, jak tworzyć niebanalne zestawienia kolorystyczne. Zaczniesz lepiej wyglądać (inni to zauważą i na pewno zasypią Cię gradem komplementów). Wzrośnie Twoje poczuje własnej wartości <3. Sprawdź tutaj. 

 

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy każdemu pasuje biała koszula?

Czy biała koszula jest dla wszystkich?! Co na temat białej koszuli mówi teoria 12 typów kolorystycznych? Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika: Czy biała koszula to naprawdę must have? Czy każda z nas musi mieć ją w swojej szafie? Nie jestem (...)

Czytaj więcej
Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Najmodniejsze połączenia kolorystyczne

Przedstawiam 5 najmodniejszych połączeń kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Zapraszam do obejrzenia wideo poradnika:     Oto lista: Brąz połączony ze słonecznymi odcieniami żółci (kukurydzy, słonecznika, kurkumy, curry, topaz). Te połączenie kolorystyczne sprawdzą się dla Ciepłej Jesieni, dla Ciepłej Wiosny w (...)

Czytaj więcej
Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Kolorystyczne trendy na wiosnę i lato 2024

Poznaj 7 trendów kolorystycznych na wiosnę i lato 2024! Obejrzyj najnowszy wideo poradnik oraz zapoznaj się z jego luźną transkrypcją. Trendy na wybiegu, trendy na Pintereście, Instagramie czy w sklepach odzieżowych nie "kręcą" mnie tak bardzo jak trendy mody użytkowej. Oczywiście (...)

Czytaj więcej
Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.