Typy sylwetek kobiecych

Porady sylwetkowe Opublikowano: wtorek, 19 listopada 2013

Zapraszam na video o 9 typach sylwetek.

Dziś video opisujące typy sylwetek kobiecych. Poznasz, czym charakteryzują się sylwetka X, S, Y, T, A, O, H, E i I. Obejrzyj film i zostaw swój komentarz: jakim typem sylwetki jesteś. Zobaczymy, których kształtów jest najwięcej. Przekaż ten link znajomej :)

Po obejrzeniu całości, zobacz koniecznie: 10 przykazań każdej sylwetki

Zobacz video poradnik: Typy sylwetek

Dla lubiących czytać, transkrypcja nagrania:

Dzisiejszy video poradnik pomoże Ci odnaleźć swój typ sylwetki. Przedstawię rodzaje sylwetek i ich nazwy ułożone w system. Czy ten system jest jedyny i najlepszy? Oczywiście nie. To jest system sylwetek, który ja wybrałam do mojej pracy. W świecie stylizacji istnieją osoby, które posługują się innym nazewnictwem i to jest ok :)

Przygotowałam kilka inspiracji (w video możesz zobaczyć książki o sylwetkach kilku autorów), aby pokazać, jak różne mogą być spojrzenia na kobiecą sylwetkę. Czy one dają więcej opcji? Może trochę, ale uważam, że docelowo nie ma większego znaczenia, jak nazwiesz swoją sylwetkę, ważne, żebyś potrafiła znaleźć odpowiednie fasony. Jeżeli jesteś fanką brytyjskiego stylisty Goka Wana, nazwiesz swoją sylwetkę „słodką mufinką” czy „ponętną klepsydrą”. Te dosyć teatralne i poetyckie opisy do mnie nigdy nie przemówiły. Chociaż wiem, że Gok ma rzesze fanek i wiele kobiet skorzystało z jego rad.

Nie można nie wspomnieć o innych Brytyjkach: Trinny i Susannah, które spopularyzowały w Europie zawód osobistej stylistki i ich „Księdze kobiecych sylwetek”.
Jeżeli miałabyś ochotę wesprzeć polski rynek, polecam książkę „Bądź boska” Moniki Jurczyk. W świetny sposób prezentuje sylwetki, jej system najbliżej odpowiada mojemu.
Najlepszą książką, jaką czytałam o kobiecych sylwetkach jest „Jak wyglądać sexy” Bradleya Bayou. Jest w niej fantastyczny podział na sylwetki, które nie są nazwane, ale podzielone ze względu na: wagę, wzrost, kształt. Wydaje mi się, że jeśli nie chcesz nazywać swojego ciała typami sylwetek to to jest dla Ciebie idealna książka. To też dobry podręcznik dla każdej osoby, która chce zostać osobistą stylistką.

Czas na konkrety: typy kobiecych sylwetek

Poznasz teraz 9 typów sylwetek, którymi posługuję się w mojej pracy. Zacznę od tej najbardziej kobiecej, idealnej, czyli klepsydry. U mnie jej nazwa to sylwetka X. Kobieta, która jest pełna (powyżej rozmiaru 40/42). Ma krągłe ramiona, biodra, często masywne nogi i duże wcięcie w tali. Co jest istotne w tej sylwetce – ramiona i biodra są tej samej szerokości, czyli proporcjonalne. Kolejną sylwetką proporcjonalną, z wcięciem w tali jest sylwetka S. Czyli jest to pomniejszona klepsydra, w rozmiarze 36/38.

Poznałaś dwie klepsydry. Czas na inne typy sylwetek.

Jeżeli masz ramiona i biodra tej samej szerokości, ale nie masz zbyt dużego wcięcia w talii, Twoja sylwetka wizualnie wpisuje się w prostokąt. W moim systemie mamy trzy sylwetki – prostokąty: H, E, I.

Sylwetka H, która jest dosyć masywna wizualnie (czasem krępa lub przysadzista), ale niekoniecznie musi być w dużym rozmiarze (sylwetka H może być w rozmiarze 36 lub 46). Ma szerokie ramiona, biodra tej samej szerokości. Jej wcięcie w talii jest mało zarysowane (i położone trochę wyżej, od razu pod biustem).

Sylwetka E jest również proporcjonalna w szerokości ramion i bioder, bardzo szczupła, nie ma kobiecych krągłości, ma bardzo mały biust, małe pośladki. Rozmiar zazwyczaj 32/34. Jej wzrost jest również drobny, często w okolicy 160cm.

Sylwetka I, jest wysoka (od 170 cm), pociągła, ma długie ręce i nogi. Nie ma zbyt dużego wcięcia w talii i kobiecych kształtów. Jest to tzw. sylwetka modelkowa.

Połowa za nami! Mamy 5 sylwetek proporcjonalnych, o równej szerokości ramion i bioder: X, S, H, E, I.
Należy pamiętać, że nie wszystkie sylwetki są proporcjonalne, a dysproporcja może wystąpić w kilku miejscach. Przed nami sylwetki A, Y, T, O.

Sylwetka z dysproporcją na dole to sylwetka A – czyli gruszka. Ma drobne lub spadziste ramiona, zazwyczaj drobny/średni biust. Biodra szersze od ramion, wydatną pupę, masywne uda (lub całe nogi).

Odwrotność sylwetki A, to sylwetka Y – szerokie ramiona, wąskie biodra, duży biust. Zazwyczaj szczupłe nogi i płaska pupa.

Druga sylwetka z dysproporcją w ramionach to sylwetka T. Podobnie jak u sylwetki Y: szerokie ramiona i wąskie biodra. Jej ramiona są szczupłe, mocno i ostro zarysowane, a od Y różni się tym że, ma mały biust. Często nazywana jest sylwetką chłopięcą.

Ostatnia sylwetka to sylwetka O, która ona dysproporcję w okolicy brzucha. Jest nią tzw. oponka. Kobiety z sylwetką O nie tyją zbyt wiele w ramionach, biuście, czy nogach. Tylko w okolicy brzucha. Brzuch jest zazwyczaj większy od biustu. Najczęściej występuje w rozmiarach plus size.

Mamy omówione wszystkie sylwetki, ale chciałam zwrócić uwagę na aspekty pomijane w wielu poradnikach. To rozgraniczenie ze względu na rozmiar i ze względu na wzrost. W powyższej typologii można by pomyśleć, że jeżeli masz 160 cm jesteś sylwetką E, jeżeli powyżej 170 – sylwetką I. To nie tak ;) Jeżeli masz powyżej 170 cm wzrostu, możesz być np. wysoką sylwetką S czy T. Ważny jest kształt, proporcja, krągłości lub ich brak.
Podobnie jest z tęgością ciała. Sylwetka T jest zazwyczaj bardzo szczupła, sylwetki E i I również. Przykładowo: sylwetka A lub H może być też bardzo mała, jak i bardzo duża. Oznacza to, że oprócz tego, że znajdziesz się w nazwie typu sylwetki figurze, musisz również odnaleźć się w aspekcie wzrostu i tęgości. Dopiero połączenie tych czynników pozwala Ci się dobrze ubrać
Znasz swój typ sylwetki? Daj znać w komentarzu.

Jeżeli masz apetyt na więcej, czytaj dalej.

Stworzyłam mega petardę, czyli kurs online Kod Sylwetki opierający się na 9h materiałów video, w których omawiam szczegółowo fasony i dodatki do każdego z typów sylwetek z uwzględnieniem tęgości i wzrostu.

Jakie tematy są poruszane w kursie online?
– nakrycia głowy
– kształty twarzy
– biżuteria pod kątem kształtu twarzy i typu sylwetki
– rodzaje dekoltów i ich dobór do typu sylwetki, ramion, twarzy
– rodzaje rękawów
– sposoby podkreślania (robienia  ) wcięcia w talii
– fasony sukienek
– fasony spodni
– fasonu spódnic
– dobór torebek
– fasony butów
czyli WSZYSTKO, co powinnaś wiedzieć wybierając się na zakupy. Jednym słowem: MASA informacji!
Kliknij tutaj, aby zapisać się na listę osób zainteresowanych. i uzyskać specjalną zniżkę na dołączenie do kursu.

chcesz

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.