Site icon Kod Stylu

Narzędzia do analizy kolorystycznej

Narzędzia do analizy kolorystycznej, czyli co jest potrzebne, żeby określić typ urody. Zapraszam na najnowszy wideoporadnik lub/ i do zapoznania się z jego luźną transkrypcją.

Zainteresowanie narzędziami do analizy kolorystycznej wśród osób mnie obserwujących wynika z dwóch kwestii. Pierwsza dotyczy moich obecnych lub przyszłych klientek, które interesują się sposobem wykonywania analizy kolorystycznej. Druga dotyczy osób, które chcą wykonywać analizę kolorystyczną i chcą zarabiać pieniądze na tej usłudze. Mowa tutaj o kosmetyczkach, linergistkach, fotografkach, fryzjerkach czy stylistkach.

Najprostsze narzędzie, które pomaga w określeniu typu kolorystycznego to skrawki materiału. Narzędzia te można wykorzystać w zaciszu domowym. Nie nadają się jednak do profesjonalnej analizy kolorystycznej.

Jakie narzędzia wykorzystuje się zatem do procesu określenia typu kolorystycznego? Profesjonalne, dedykowane do wykonywania analizy kolorystycznej. Jednak pragnę tutaj zwrócić uwagę, że samo ich posiadanie nie gwarantuje nam sukcesu przy wykonywaniu analizy. Żeby poprawnie używać narzędzi, należy posiadać wiedzę na ten temat. 

Wiedzę tę przekazuję na szkoleniu z analizy kolorystycznej, do którego aktualnie trwa nabór. 

Wszystkie szczegóły, cały program zobaczysz tutaj: Zostań Mistrzynią Kolorów.

Co zaliczamy do narzędzi?

  1. Chusty do analizy kolorystycznej – duże, ładnie skrojone kawałki materiału w określonych odcieniach i kolorach. Materiały te przykładamy do twarzy klientki i obserwujemy, jak jej uroda reaguje na poszczególne barwy. Sprawdzamy, jak reaguje ton skóry czy podton skóry. Patrzymy czy zachodzą zmiany w kolorze, błysku oka, czy usta nabierają innego wyglądu. Zwracamy uwagę czy dany kolor niweluje, czy wręcz podkreśla cienie pod oczami lub przebarwienia. Ile chust należy posiadać? Najmniejszy zestaw, na którym mogłabym pracować to okolice 80/90 chust, aż do stu kilkudziesięciu. Warto pamiętać, że nadmiar może być problematyczny czy czasochłonny. 
  2. Przy badaniu kolorów korzystam z lustra, które jest przeznaczone do wykonywania profesjonalnego makijażu. Najważniejsze jest światło. Warto pamiętać, że musimy pracować w neutralnym świetle. Ideałem jest 4000 kelvinów.
  3. Poza chustami popularnym narzędziem do wykonywania analizy kolorystycznej są ramy. One najczęściej używane są przez osoby, które w swojej pracy jedynie posiłkują się analizą kolorystyczną. Sięgają po nie stylistki, które udają się na przegląd szafy do klientki lub na zakupy. Stosują je również makijażystki czy fryzjerki, które za pomocą tych ram chcą zobaczyć tendencje kolorystyczne klientki. 

Myślę, że super byłoby również, gdyby osoby prowadzące/ sprzedające w butikach mogły doradzać klientkom w sprawie doboru idealnego koloru, przy wykorzystaniu tych prostych narzędzi. Jak korzystamy z takich ram? Przykładamy je do twarzy klientki i obserwujemy reakcję na dane kolory. 

Jaka jest różnica pomiędzy chustami, a ramami? Chusty bardziej imitują ubranie, dzięki czemu klientce łatwiej jest zauważyć różnice pomiędzy danymi odcieniami, natomiast dzięki ramom jesteśmy w stanie szybko ustalić jeden z 12 typów urody. 

Jeżeli jesteś na początku drogi z analizą kolorystyczną i zastanawiasz się w co zainwestować, to (oprócz szkolenia oczywiście) polecam ramy kolorystyczne. 

Co jeszcze?

Od niedawna mam przyjemność pracować na kartonikach do wykonywania analizy kolorystycznej. Bardzo lubię na nich pracować z kilku względów. Po pierwsze pozwalają na skomponowanie dla każdej klientki spersonalizowanej paletki, która jest stworzona z idealnych dla niej odcieni. Po drugie perfekcyjnie pokazują klientce zakres kolorystyczny jej palety. 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące narzędzi do analizy kolorystycznej, to proszę zadaj je w komentarzu.

Jeśli chciałabyś nauczyć się analizy kolorystycznej ze mną, to masz jeszcze kilka dni na zapis. Szkolenie odbywa się online i trwa trzy miesiące. Więcej informacji na stronie: Zostań Mistrzynią Kolorów

____________________________________________________

  1. Więcej o 12 typach urody przeczytasz tutaj: 12 typów kolorystycznych
  2. Masz problem z określeniem temperatury koloru? Zobacz koniecznie! Temperatura koloru – jak ją określić?
  3. O zaletach poznania swojego typu kolorystycznego przeczytasz tutaj: Co Ci daje typ urody?
Exit mobile version