Płaszcz na jesień 2019

Inspiracje Opublikowano: środa, 4 września 2019

Aż trudno mi uwierzyć, że znowu wchodzimy w sezon płaszczowy (jestem zdecydowanie drużyna Lato niż drużyna Zima). Chociaż przyznaję, że z całego asortymentu jesienno-zimowego to właśnie płaszcze najbardziej wzbudzają u mnie szybsze bicie serca (szale, czapki i kozaki zdecyowanie mniej 🤣 ).

Już prawie rok minął od webinaru Jak dobrać płaszcz do typu sylwetki i znowu wracamy do tematu 🙂

Przeszukałyśmy kilka sklepów online, aby pokazać Wam propozycje z aktualnej oferty. Kryterium doboru? Różnorodność, przyzwoity skład materiału (choć nie zawsze idealny, czasem idziemy na kompromis ze względów cenowych).

Na co zwrócić uwagę, aby płaszcz cieszył przez cały sezon?

Przede wszystkim na fason i kolor – powinnam napisać jako stylistka. Ale oczywiście nie tylko to jest ważne. Sprawdź metkę. Porównaj cenę do jakości. Jeżeli płaszcz będzie kosztował powyżej 1000zł,  a znajdziesz w nim poliestrową podszewkę – nie kupuj. Za tę cenę możesz mieć wiskozę czy acetat.

Zobacz, jak się czujesz w ubraniu, czy płaszcz na jesień nie jest zbyt ciężki.

Bądź bezlitosna jeżeli chodzi o długość rękawów. Gdybym miała wskazać jeden z częstszych błędów w doborze płaszcza to będą to wiszące, za długie rękawy. Jeżeli całość leży super, a rękaw można skrócić – warto to zrobić.

Jeżeli masz mieć tylko jeden płaszcz, wybierz jeden z uniwersalnych kolorów: granat, szarość, beż. Celowo nie ma tu czerni – jest niej zdecydowanie za dużo na polskich ulicach jesienią. Jeżeli jednak masz więcej niż jeden – kolejny niech będzie w mocniejszym kolorze z palety Twojego typu kolorystycznego lub wzorzysty. Krata i pepitka rządziły na wybiegach i możesz spokojnie z nich korzystać – są modne i ponadczasowe jednocześnie.

Jestem bardzo ciekawa ile masz płaszczy jesiennych w szafie.

1, 2, 5? Daj znać w komentarzu. Ja mam chyba 4. Chyba, bo jeszcze ich nie wyciągnęłam z szafy, wypieram koniec lata 😉 W przyszłym tygodniu jednak będę musiała się spiąć, bo obiecałam, że organizując wyzwanie Wyglądaj stylwo jesienią, wezmę sama w nim udział.

Pierwszy raz słyszysz o wyzwaniu?

Koniecznie musisz to nadrobić, bo między 9 a 11 września będziemy wspólnie przygotowywać nasze szafy na jesień. Program jest bezpłatny, aby dołączyć, kliknij tutaj i „kup” produkt na 0 zł.

Jak będzie wyglądał cały proces?
👉🏻Przyjrzysz się zawartości Twojej szafy.
👉🏻Poszukasz swojego stylu.
👉🏻Poznasz trendy na jesień 2019.
👉🏻Zrobisz listę zakupów na kolejny sezon.

Przez 3 dni będziesz otrzymywać na e-maila materiały video oraz pliki PDF do własnej pracy. Dla wsparcia Uczestniczek stworzyłam grupę na Facebook’u, gdzie będziemy mogły wspierać się w działaniach.

Ok, lecimy z płaszczami:

Płaszcz 1, płaszcz 2, płaszcz 3,

płaszcz 4, płaszcz 5, płaszcz 6,

płaszcz 7, płaszcz 8, płaszcz 9,

płaszcz 10, płaszcz 11, płaszcz 12,

płaszcz 13, płaszcz 14, płaszcz 15

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.