Czy wszystkie kobiety są piękne?

Inspiracje

Tak. Tylko nie zawsze o tym wiedzą.

Często pracując z kobietami słyszę od nich, że nie są piękne/ atrakcyjne/ ładne. Chciałabym sprawić, żeby spojrzały na siebie moimi oczami. Wszystkie kobiety są piękne, tylko nie wszystkie o tym wiedzą.

photo-1429277158984-614d155e0017

Piękna nie oznacza perfekcyjna.

Taka nie istnieje. Nie ma na świecie takiej istoty, która byłaby idealna. Nie wierzmy prasie, mediom, filmom ani rankingom najpiękniejszych tego świata. Oni kłamią – pokazują nam wyidealizowany obrazek kobiecego ciała: bez nadwagi, z pięknymi włosami, skórą bez cellulitu i ani jednego odstającego włoska. Patrzymy na zdjęcia kobiet, które nie mają ani jednego pryszcza, zmarszczki ani pękniętego naczyńka. Ich sylwetki są śmignięte photoshopem, czasem aż za bardzo. Ponad 50 letnie aktorki czy modelki mają napiętą skórę na brzuchu (po 3 ciążach!), twarz bez cienia przebarwienia.

Wszystkie wiemy, że to tylko obrazek, że to nieprawda. Ale nasz mózg wierzy w to, co widzi. Zaczyna się porównywanie. Wychodzą na pierwszy plan wszystkie nasze kompleksy, to, czego nie lubimy rośnie do ogromnych rozmiarów. Potrafimy skupić się tylko na tym, co niedoskonałe. To zła taktyka!

Każda kobieta jest piękna.

Każda ma też ciało pełne nie-idealności. Cellulit na udzie, przebarwienia na dekolcie, zbyt mały biust, zbyt duży biust, krótkie nogi, krótka talia, szerokie biodra, płaska pupę, za chude przedramiona, zbyt krągłe przedramiona. Zawsze jest COŚ. Coś, co sprawia, że jesteś nieidealna. To COŚ należy zamaskować ubraniem i zapomnieć, że istnieje. Twoje zadanie to skupianie uwagi na tym, co jest PIĘKNE w Twoim ciele. Ubraniem masz tam przyciągać uwagę!

photo-1437196901007-82f158632679

Twoje ubrania od dziś mają mieć dwie funkcje: przykrywać niedoskonałości i skupiać uwagę na atutach. Zabraniam Ci wiecznego głośnego mówienia o tym, czego nie lubisz w swoim ciele. Przykryj to i zapomnij.

Jest też druga opcja: metamorfoza. Możesz umówić się do dietetyka, trenera personalnego, fryzjera, kosmetyczki, makijażysty, stylisty, dentysty i lekarza medycyny estetycznej aby zmienić to, jak dzisiaj wyglądasz.

Stań przed swoim lustrem, rozbierz się do naga, przyjrzyj się dokładnie swojemu ciału. Zapisz na kartce wszystkie rzeczy, które są zachwycające i te, których nie lubisz. Te zachwycające będziesz eksponowała. Te, których nie lubisz, podzielimy na dwie grupy: te do zmiany i te, których zmienić nie możesz.

Jeżeli nie możesz czegoś zmienić np. szerokości ramion (nie obetniesz sobie przecież kości) czy zbyt krótkich nóg (nie wymyślili jeszcze tego rodzaju implantów), zaakceptuj to i ukrywaj ubraniem, jak tylko się da. Chętnie pomogę!
Jeżeli możesz coś zmienić, zmień. Zbyt dużo kilogramów, napisz do mnie, polecę Ci dietetyka czy trenera. Nie potrafisz się ubrać czy malować – odezwij się koniecznie!

Jak mówi chińskie przysłowie:

30% naszego wyglądu to jest to, co dała nam natura, 70% – to, co z tym zrobimy!

Najlepszym przykładem obrazującym tę prawdę jest metamorfoza p. Anny Kalaty, ona postanowiła dokonać zmian i eksponować to, co trzeba. Zgodzisz się?

Anna_Kalata_przed_Fot_4383000

Komentarze

Kategorie

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.